Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ceste glavobolje kod deteta
PostPoslato: Pet Jun 17, 2016 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 10:45 am
Postovi: 3
Imam dete od 10 god.Ima ucestale glavobolje i to u prednjem ceonom delu.Kad dete popije sirup Brufen bolovi vrlo brzo nestanu.Vodili smo ga cesto kod izabranog doktora,koji je misljenja da se radi o upali sinusa.Radili smo bris nosa i zdrela vise puta nekad je poz.a nekad negativan.Uglavnom se izoluju bakterije stafilokoke aureus,streptokoke pneumonije i hemofilijus influenca.Oftamoloski nalaz uredan.Alergoloski test na inhalatorne alergene radjen i negativan je.Radjeno rentgensko snimanje sinusa,nalaz(frontalni sinusi hipoplasticni,lako smanjene transparencije,oba maksilarna sinusa rubno zasenjena,blaga devijacija nazalnog septuma udesno)Upucen od strane spec.klinicke neurofiziologije na EEG snimanje glave i pregled kod psihologa.Neuroloski pregled od strane istog uredan.Spec ORL misljenja da trenutno nema potrebe za terapijom,da ce bolovi vremenom nestati.
Molim za svako dobronamerno misljenje.Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ceste glavobolje kod deteta
PostPoslato: Pet Jun 17, 2016 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам неке лекаре који никада не би на своје дете применили савете које дају својим пацијентима. Колико их је процентуално, не знам.

Брис носа, грла итд. мора да буде стерилан. Какве бактерије?! Стрептококе и стафилококе?!?! То мора да се лечи.

Пошто брисеви нису увек позитивни поставља се питање да ли дете нечим споља мало инфицира нос или у лабораторији лоше раде брисева када добијају негативне резултате. То ћеш морати сама да откријеш.

Колико времена дете проводи за рачунаром и осталим уређајима? Да ли има диоптрију? Да ли нешто претходи тим главобољама?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ceste glavobolje kod deteta
PostPoslato: Pet Jun 17, 2016 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 10:45 am
Postovi: 3
Poceli smo da vodimo racuna i oko upotrebe racunara,trudimo se da dnevno ne provodi vise od 1h-1.5h.Bio je na ocnom pregledu,utvrdjeno je da mu je vid ok.Pediatar nam je savetovao da vodimo dnevnik glavobolje.Vecras oko 22h se pozalio da ga opet boli glava,prethodno smo bili na rodjendanu,nista se specijalno nije dogodilo.Posle nekih 15 min nam je rekao da ga glava manje boli,a posle jos 15 min ga je skroz prosla,a nije popio nista.Zanimljivo mi je da ga glavobolja od Brufen sirupa uvek prodje posle nekih pola sata.Ne zanam vise sta da mislim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ceste glavobolje kod deteta
PostPoslato: Sub Jun 18, 2016 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не разумем шта је чудно то са Бруфеном. Нормално је да бол прође ако се пије аналгетик.

Можда је осетљив на буку па му она изазива главобољу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ceste glavobolje kod deteta
PostPoslato: Pet Jun 24, 2016 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 17, 2016 10:45 am
Postovi: 3
Po meni je problem sto dete svaki drugi,treci dan,do nedelju dana zaboli glava i mora da popije brufen.Brine me sto pije toliko brufena,a i glavobolje su mi nesto ucestale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: