Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Shomy je napisao:
Kuperoza nije medicinska dijagnoza. Vi ili imate rosaceu ili nesto drugo. Ukoliko postoji karakteristicno crvenilo sa papulama ili teleangiejtazijama onda je to rosacea. Roakutan ne izaziva rosaceu, ali istina je da crvenilo tokom terapije bide intezivnije. Roacutan u nizim dozama moze da se koristi i u terapiji rosacee. Ne znam koja Urage krema Vam je preporucena? U svakom slucaju Vam je potreban pregled i propisivanje terapije. Rosacea ne moze da se izleci, ali moze vrlo lepo da se dezi pod kontrolom.



Hm... uf! :roll: :cry: Kakav dan!
Dermatolog mi je na napisao dijagnoza kuperoza. Pa sad ... ne znam. :-? :(
Kapilari su mi vidiljivi povremeno... nemam bubljice osim par tokom pms i nakon krema koje mi ne odgovaraju. Pojedini delovi lica su mi crveni, nekad manje, nekad vise.. ne znam vec vise ni sama. Roakutan sam pre par god koristila zbog akni.
Uriage krema za osetljivo kozu sklonu crvenilu... ova:
http://www.uriage.com/AA/en/products/ro ... i-rougeurs

S obzirom da je tu rec o kapilarima ja sam smislila da treba kod kardiologa da odem. Te i bejah danas a on mi tako svasta naprica... uglavnom i on je odreagovao u fazonu da on ne zna sta je kuperoza: - ˝svasta cu ja u zivotu cuti ˝ i prepisao mi diuretike a moj krvni pritisak nizak i svasta nesto... totalno me istraumirao. 1001 analizu treba da radim.

da mi presede bavljenje sobom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Bohana je napisao:
aaaca je napisao:
Bohana je napisao:
Ne secam se ni ja da sam igde spomenula da si na bilo koji nacin spomenuo jogurt....

Ни ја се не сећам да сам споменуо да си ти споменула да сам споменуо јогурт.



:D Okej, pardon. Izvinjavam se. :)

Ма јок. Извињавам се ја теби. :wink:

Него бављење собом није то што ти радиш. Ти дајеш лекарима да се баве тобом а то је веома опасно.

Зашто ти је тај лик дао диуретике?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Kuperoza, kao što rekoh nije dijagnoza, već narodni izraz koji bi trebalo da bude sinonim za Rosaceu.
Moram reći da Vam je kardiolog dobro potkovan i dermatologijom, s obzirom da diuretici zaista mogu da se koriste u terapiji Rosacee.

Od lokalne terapije možete da probate Avene antirougeurs jour fluid ujutru, pa da vidite kako reagujete. Tražite u apoteci uzorak prvo da vidite da li Vam odgovara. Ja bih savetovao i skinoren uveče i mozda nešto od lokalnih antibiotika u fazi kada imate papule. Međutim to ne može bez pregleda. Skinoren zna da pecka i malo iritira, tako da ne odgovara baš svima.

Ukoliko imate mogućnosti i ukoliko ne budete bilo zadovoljni efektom postoji opcija da idete na nekoliko terapija laserom, sa kojim se postignu lepi efekti, ali opet ne i trajni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 12:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чуо сам да неки користе чекић у терапији главобоље. Ефикасно је 100%.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Hahah ... zasto mi je lik dao diuretike se i ja pitam, najiskrenije. :D
Salim se malo. Mislim da znam zasto. Iznervirao me je u startu cim sam krocila u ordinaciju, potom nije mi dozvolio da mu objasnim zasto sam dosla nego je on covek tako... sam nekako zakljucivao ne znam ni na osnovu cega, za lice nije nista prokomentarisao ali nije ni imao sta jer mi je lice trenutno poprilicno okej, jedino ako sam bila crvena od neprijatnosti i besa i zelje da izadjem odatle.... a ja fino dete :wink: nisam htela da se raspravljam sa njim mnogo pa mi je pritisak malo skocio ali na 140/80 i srce mi je ubrzano radilo. I eto prepisao mi je svaki dan , dva puta dnevno jedan diuretik, a drugi na svaki peti dan.
Brate mili hemijsko ciscenje!! :lol:

Uglavnom od toga nema nista, ja to ne pijem, niti cu. Pored toga ja mu lepo govorim da je meni valjda ovo prvi put u zivotu da imam 140 ( uvek mi je 100 - 110 max 120) ali on mene gleda kao s Marsa da sam aterirala upravo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имам неке блиске особе које би већ неколико пута умрле да су послушале лекаре. Иста варијанта као твоја. Иначе има притисак 100/60, а после превоза и степеница 140/90. И кардиолог ладно дао лекове за снижавање притиска. Да их је попила не би поживела да му све по списку.

Иначе диуретици смеју да се пију само неколико дана. Апсолутно никако не смеју да се пију као стална терапија. Међутим у пракси лекари засипају људе диуретицима. Ужас! :x

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Shomy je napisao:
Kuperoza, kao što rekoh nije dijagnoza, već narodni izraz koji bi trebalo da bude sinonim za Rosaceu.
Moram reći da Vam je kardiolog dobro potkovan i dermatologijom, s obzirom da diuretici zaista mogu da se koriste u terapiji Rosacee.

Od lokalne terapije možete da probate Avene antirougeurs jour fluid ujutru, pa da vidite kako reagujete. Tražite u apoteci uzorak prvo da vidite da li Vam odgovara. Ja bih savetovao i skinoren uveče i mozda nešto od lokalnih antibiotika u fazi kada imate papule. Međutim to ne može bez pregleda. Skinoren zna da pecka i malo iritira, tako da ne odgovara baš svima.

Ukoliko imate mogućnosti i ukoliko ne budete bilo zadovoljni efektom postoji opcija da idete na nekoliko terapija laserom, sa kojim se postignu lepi efekti, ali opet ne i trajni.



Hvala, pokusacu Avene svakako prvom prilikom. Javicu rezultate. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Pon Nov 14, 2016 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Drugari moji :) Kako ste? :) Koje ste vi boje ovih dana? :D :oops:

Moje lice je standard.. vise ni ne obracam paznju vec resavam trenutno.
Kada je presuvo ja navalim s hidriranjem onda se iziritira pa crveni, kao paprika budem (crvena naravno) e onda kamilicom se umivam pa ona kao malo nesto pomogne... i tako... :/
U principu ni jedna krema mi nije pomogla. :D Pitace me za ishranu :D to je tu i tamo... periodicno kako kad i koliko mogu, jer vise ne mogu... i takooo.

Samo sad ja imam jos nesto novo.
Kao ekcem na nozi. Obe tj. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Ako ono nije kuperoza( koja rece da ne postoji kao dijagnoza) da nemam ja ekcem na licu?
I sta s njim da radim ? Ali ne izgleda isto.

Rekla bih da cu do kraja biti crvena zena :D
Ofarbam kosu u crveno, nokte nalakiram i crvno je moja boja. Crveno - to sam ja. :)

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Pon Nov 14, 2016 9:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Штета што не можеш да истрајеш са исхраном бар неколико месеци. Проблем јесте што у скоро свему има хемије па уопште није једноставно. Међутим управо због тога мисле да храна није у питању јер нису свесни да ће само три кафе из аутомата да направе проблем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Uto Nov 15, 2016 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Ali ja to shvatam. :) Zaista.

Osim ishrane, imas li jos neko znanje sta bi moglo da mi stalno muci kozu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Nov 16, 2016 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па добро онда.

Када је храна лоша или има хемикалија, а желудац нема довољно киселине, плус ако је јетра ослабљена због нечега или преоптерећена, токсини не могу да се елиминишу и онда избијају по кожи оштећујући је. Када би имали јетру као коњи вероватно не би имали те проблеме. Могуће је и да постоји проблем са цревима, најчешће због нередовне столице и онда се опет отрови нагомилавају итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: