Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preskakanje srca ?
PostPoslato: Sub Jun 04, 2016 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 4:20 pm
Postovi: 7
Pozdrav.
Imam 23 godine, 190 cm visinu 80 kg težinu.
Nikada ranije nisam imao preskakanja srca.

Prvi put se javljaju nakon jačeg treninga leđa/triceps u teretani kada sam krenuo kući, smirio se u autobusu i primetio sam kao da zastane pa udari jače u grudi i vrati se u normalu, mislio sam prestaće, ali evo 2 nedelje već ne prestaje, moguć razlog je taj što još uvek ne prestajem sa teretanom, niti smanjujem trening.

U ponedeljak sam bio kod opšteg lekara, uradili smo ekg, reče da je perfektan (dok sam bio na ekg, srce nije preskočilo nijednom), pritisak je 120 - 85.
Dala mi je propranolol (ako sam dobro napisao) i rekla mi je da pijem četvrtinu kad baš osetim veći broj preskakanja u minuti, ja sam samo jednom popio i nije bilo bolje. A i izbegavam farmakoterapiju iskreno.

E sada, preskakanja nisu konstantna i smanjuju se kako vreme od poslednjeg treninga prolazi nekada budu i samo u nekoliko termina na dan (npr 2x za ceo dan), samo što sam ja lud pa opet idem iznova u teretanu i opet se pogorša stanje pa preskakanja budu na nekoliko minuta. U toku treninga dok srce nije full opterećeno nego negde na sredini, tada se javlja i više od 3 preskoka u minuti, vremenom se smanjuje interval ponovnog preskoka. Interesantno da pri trčanju nema preskoka nikada. Dakle samo srednji rad, ni kada sam uspavan nema preskoka.

Da napomenem kao vrlo važno i možda ključni uzrok problema, uostalom to mi je i doktorka rekla.

Pre teretane sam godinu dana proveo sedeći u kući i radeći web aplikacije za strance, krenuo u teretanu i tek posle mesec dana su se javili preskoci, kada dođem kući iz teretane opet sedim i radim, onda odem uveče u teretanu (ponedeljak, sreda, petak).

Šta vi mislite?
Moram li raditi test opterećenja, ultrazvuk, hotler, vađenje krvi?

Danas sam recimo bio u teretani, nisam imao nešto puno preskoka ni na treningu, ni posle. Večeras sam ih imao desetak.
Vidim na internetu da može preutreniranost uzrokovati preskakanje.

Nemam nikakav bol u grudima, otežano disanje ili nesvesticu, osećam se jačim no ikada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca ?
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 10:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Веома је опасно када срце прескаче под оптерећењем. Обавезно уради ерго тест.

Можда је узрок баналан. Ако не пијеш никакве суплементе онда вероватно имаш мањак магнезијума, калијума, калцијума или гвожђа. А можда је проблем и у кичми.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca ?
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 20, 2015 4:20 pm
Postovi: 7
aaaca je napisao:
Веома је опасно када срце прескаче под оптерећењем. Обавезно уради ерго тест.

Можда је узрок баналан. Ако не пијеш никакве суплементе онда вероватно имаш мањак магнезијума, калијума, калцијума или гвожђа. А можда је проблем и у кичми.


Gde može najjeftinije da se uradi test opterećenja? Vidim da je oko 5000 cena, nije malo.

Ovo je 90% uzrok:
Citiraj:
Bezopasni poremećaji ritma se javljaju kod mladih osoba, osoba pod stresom, kao posledica povećanog konzumiranja kafe, koka kole, guarane, energetskih pića, alkohola, cigareta, nedovoljnog spavanja.

Benigni poremećaji srčanog ritma su normalan nalaz i kod osoba koje se intenzivno bave sportom, ili onih koji su naglo i bez pripreme, počeli da se bave fizičkom aktivnošću radi zdravlja, lepote ili fizičkog izgleda.
http://www.analife.rs/menu/1931/kardiol ... anje-srca/


Posle godinu dana lezanja sam otisao u teretanu i cepao mrtvo dizanje, cucanje, bench press i druge teske vezbe. Preskakanje mi se bas javilo posle mrtvog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preskakanje srca ?
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прескакање срца у стању мировања није проблематично, али прескакање под оптерећењем је опасно.

За цене не знам. Ваљда то може да се уради у склопу здравственог осигурања.

Немој само да се зезнеш па да узмеш бета блокатор пре егро теста.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: