Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2016 10:10 am
Postovi: 4
Pozdrav svima :lol:

Pre otprilike dve nedelje je testom ustanovljeno da sam zaražen siflisom. Na preglede i konsultacije sam otišao kod privatnog dermatovenerologa i nakon potvrđene dijagnoze, doktora je htela da mi prepiše terapiju penicilinom, međutim, zbog situacije da bih morao da putujem u rodni grad i idem na terapiju u državnu instituciju, jer privatnici ne rade terapiju injekcijama, doktorka mi je prepisala eritromicin od 500mg na svakih 6 sati. Uskoro će proći 15 dana kako sam na terapiji i mogu reći da ja lično ne vidim nikakav napredak. Papilome oko i u ustima ne nestaju, a počele su da se pojavljuju i na dlanovima. Mislim da je evidentno da sam prešao u sekundarni stadijum sifilisa i ne znam šta da radim. Doktorka mi je rekla da odem na kontrolu kada završim sa terapijom. Da li nastavim da idem kod nje ili da se posavetujem sa nekim drugim lekarom?

Zbog situacije, ja ne mogu da idem u rodni grad u državni medicinski centar na terapiju penicilinom. Da li je moguće da se prepiše penicilin a da ja kod kuće uzmem injekciju, pošto poznajem dosta devojaka koje su medicinske sestre ili se još uvek uče za to?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једино могу да ти кажем да су инекције опасне нарочито оне пеницилинске. Веома лако се развије алергија и ако неко не одреагује на прави начин, мртав си за минут.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 11:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne preteruj Aco, rizik naravno da postoji, ali nije da je to veoma lako.

Al upravo zato što rizik postoji, penicilin nikako ne sme da se daje u kućnim uslovima.


Problem je što taj eritrimicin nije najbolji izbor za sifilis. On se jako lepo leči penicilinom, i ako nemaš alergiju nađi način da ga primiš. Bilo da promeniš prebivalište barem privremeno, pa da se prebaciš u neki drugi ZC gde bi isprimao terapiju. Samo nisam shvatio, jel ti problem put, ili ne želiš da se zna zašto primaš peniclin?

Pojava papula na dlanovima i tabanima jeste znak sekundarnog stadijuma, nemoj da gubiš vreme, ako treba lezi negde u bolnicu, ali nemoj da se igraš sa zdravljem, isprimaj terapiju obavezno. Ne znam u kom si sada gradu, ali neka infektivna klinika, ili dermatovenerologija koja ima ležeće pacijente ti je željena adresa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2016 10:10 am
Postovi: 4
Problem je putovanje. Ja se u rodnom gradu ne mogu zadržati više od dva-tri dana jer nemam gde da ostanem. Živim u Novom Sadu i rodno mesto nije daleko, sat vremena puta. Doktorka je htela da mi prepiše terapiju penicilinom na sedam dana, a ja toliko ne mogu da se zadržim u rodnom gradu. A da putujem dva puta dnevno tamo i nazad zaista nije opcija, pogotovo jer sam bolestan i imam loša iskustva sa time.

Da li je moguće da eritromicin ne deluje?

Idem kod doktorke tek sledeće nedelje, četvrtak najkasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Javi se na infektivnu kliniku u Novom Sadu, možda te hospitalizuju... A sem toga, batali to šta nije a šta jeste opcija, ovo ti je sada prioritet! Ne radi se o kijavici, ako ovo ne izlečiš kako treba svi problemi će ti posle biti nebitni.

Ko što rekoh eritromicin nije najbolji izbor, koristi se uglavnom kada je neko alergičan na beta laktamske antibiotike, al ako si na terapiji 15 dana a imaš progresiju bolesti onda je to znak za uzbunu i da neko treba da te pogleda da barem potvrdi da li jeste ili nije sekndarni stadijum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2016 10:10 am
Postovi: 4
Na infektivno u Novom Sadu ne idem, nema šanse. Pre par godina sam ležao tamo zbog mononukleoze, hvala lepo, ali nikad više. Zato sam i krenuo na pregled kod privatnika.

I dalje ću da idem u privatnu polikliniku. Nije mi teško da izdvojim novac za svoje zdravlje. Promeniću doktora ukoliko nisam zadovoljan. A drugo mišljenje ne škodi.

Hvala na odgovorima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sifilis - saveti
PostPoslato: Pet Jun 03, 2016 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Дејане, имао сам прилике да чујем како су неки после десетина примљених пеницилина одједном добили алергију. Да нису били ту где су били, били би тамо где сада нису. Знам то врло добро.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: