Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Pet Maj 27, 2016 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
:oops: Evo jos jedne crvenkaste. :( :wink:
Volela bih da mi neko, ukoliko zaista zna, objasni razliku izmedju Kuperoze i Rosacee. Citala sam da svaka Kuperoza ne mora biti Rosacea ali ne mogu da shvatim u cemu je razlika i sta je to sto zapravo odredjuje da li ce Kuperoza preci u Rosaceu? Po cemu prepoznajemo granicu? Takodje zanima me i koliko lecenje Roakutanom utice na pojavu Kuperoze? Pretpostavljam da su povezani ali da li se Kuperoza javlja nakon nekoliko godina (punih 5) nakon zavrsetka terapije Roakutanom? Preporucena mi je Uriage kremica, samo sto mi je najkriticniji predeo lica od nje pocrveneo toliko da mi je evo vec 24h konstantno upaljeno sto ranije nije bio slucaj. :cry: Imala sam samo povremena jaka crvenila, peckanja, svrab ( rekla bih ˝iz cista mira˝), jake reakcije na sunce kao i na mnoge kreme koje sam pokusavala da koristim zbog suvoce koze lica. Sve te reakcije nikada nisu trajale duze od par sati. Sada mi je donji deo obraza upaljen kao pre koriscenja roakutana ( acne conglobate). Da li neko zna koji je to sastojak Uriage kreme koji moze izazvati ovakvu reakciju? :cry:
Hvala vam mnogo. :*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само ти избаци сву хемију из исхране па ћеш да видиш како ћеш да се очистиш за неки месец. Наравно мораш и да повећаш унос чисте воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
hm ... ali zaista se ne hranim mnogo nezdravo, rekla bih da mi je povrce 70% ishrane od tecnosti pa ja samo vodu i pijem i kafu-obicnu domacu, crnu, tursku - kako je vec ko naziva ;) Alkohol uopste ne pijem, niti beli hleb i slicno. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Uto Maj 31, 2016 8:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чудно, али ако те не мрзи напиши што детаљније шта једеш и пијеш.

Надам се да не треба да ти спомињем да је воће и поврће препуно токсина и мора не само добро да се пере већ и да се пази шта се купује. Неке ствари се не могу опрати.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Uto Maj 31, 2016 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Sada baš detaljno i ne mogu ali evo okvirno neko objašnjenje.

Naravno da se sve pre upotrebe pere :) sada ne znam da li postoje neki posebni načini pranja povrća i voća ali svakako nista se bez ˝čišćenja˝ne koristi. Sve što može perese se u 3 vode - npr. ;) Ne koristim organsko voće i povrće, pre svega jer nisam u mogućnosti a i nekako ne verujem da našim proizvodjačima organske hrane, takodje mislim i da je naše zemljište i vazduh i voda zagadjeni sasvim dovoljno pa da ne bude to sve organsko. No, naravno to ne znači ni malo da kada god jesam u prilici uzmem nešto što jeste organsko.

Koristim svo povrće, pretežno kuvano, bareno, pečeno ( u rerni). I živo, naravno.
Dakle ne blendiram, već obično ˝po naški˝ ;) spremam. Ne jedem jedino pasulj i grašak jer imam mučninu i boli me želudac od njih.

Od začina pretežno koristim sušene, seckane biljčice. Mirodjija, Bosiljak, Origano, Kari, Djumbir najviše.
Koristim Suncokretovo, Maslinovo i Kokosovo ulje. Trudim se da sto bolje iskalkulišem tako da ni jednog ne bude previše. Uz salate najvise volim maslinovo, dok uz meso kokosovo. Suncokretovo..pa...recimo za ostalo.
Jedem bar jednom nedeljno ribu. Pre svega recnu(najdostupnija mi je).Od morske pastrmku, tunjevinu (jedem je jer mi prija ali sve to sto je u konzervi mi takodje baš ne uliva poverenje).
Što se mesa tiče najčešće pileće belo meso pečeno i mleveno meso. E sada volim ja još tu par stvari ali to toliko retko koristim da nije važno sada spominjati ih. Često kombinujem npr povrće sa jednim od ova dva mesanca. ;) Npr punjene paprike, tikvice, patlidzan...
JEdnostavno imam periode u mesecu tokom kojih mi organizam trazi jaču hranu tada moram jednostavno mleveno meso svinjsko jer usuprotnom nemam snage,blogu drhtavicu osetim, ispadaju mi stvari iz ruke.... :D
Mlečno retko ali... pavlaku (ne najmasniju), beli sir, vocni jogurt...
Najčešće crnu čokoladu i plazmu od slatkog.
Svaki dan caj od djumbira, grejpa i limuna.
Voće moram da priznam da retko, ne znam nemam naviku ali jedem sve.
U proseku 1,5l vode( ne mogu prolom-znam cudno ali ne mogu) kupovne- najčešće je to rosa.
1-2 kafe dnevno, zimi do 3.
To je to. :D
I da, moram da napomenem da nisam zbog nekih ubedjenja ili ovako počela da se hranim već sam jednostavno pratila svoj organizam. Postepeno je nekako sam odbacio mnogo stvari.

Krvna slika mi je savrsena.168cm/57kg.
:D Znam da se i to često pita. :D

UF! Detaljinije ne mogu. :/ :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

daaa... i zaboravila sam da većinu hrane jedem bez hleba ,a kada baš moram to je integralni hleb sa semenkama.
Jedem i ovsene pahuljice, badem ponekad umesto badema kikiriki ili lešnik. to sve uzimam u zdravoj hrani na merenje pa uglavnom smutim sa mlekom. ponekad pravim od pahuljica i banana ili jabuka kolacice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 01, 2016 9:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да је довољно детаљно.

Пре него што наставим треба да имаш у виду следеће. Лично мени сасвим је довољно да три дана за редом попијем по једну кафу из аутомата и да добијем флеке по лицу које личе на опекотине. А водим рачуна шта једем и пијем много више од тебе. То је питање јетре, углавном.

Елем, сва уља треба да избациш, али сва. Треба да убациш свињску маст тамо где треба. Само немој да купујеш ону течну маст. Мораш да знаш како маст изгледа да би знала шта да купујеш.

Месо које користиш ако је из класичних радњи је маторо и пуно је антибиотика и хормона који ти праве проблем. Нађи произвођаче који продају свеже месо а животиње хране са што мање хемије. Није једноставно али могу да се нађу.

Ако пијеш чајеве из филтер кесице - батали их.

Гледај да баталиш те индијске зачине. Само минимум зачина и то оне старинске: бибер, босиљак, лорбер, паприка, целер...

Ако користиш алкохолно сирће - избаци га. А од јабукових добро провери које је природно - мора да се замути после неколико дана од отварања флаше.

Воћни јогурти и фабрички јогурти уопште, прави су отрови. Једино домаћи кефир долази у обзир.

Плазма је да извинеш постала срање, а чоколаде избаци, такође.

Пахуљице могу да буду пуне гљивица и/или микотоксина. Осим тога проблематичне су за варење. Оне морају да се скувају али и поред кувања евентуални токсини остају.

Дакле имаш сасвим довољно узрока у храни за проблеме са кожом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 01, 2016 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Moja prva misao je: Brate mili pa sta ti jedes? :D (sala)
Kako unosis sve sto ti je potrebno?
Ja npr mast ne mogu, ali nikako ne mogu. Kako onda?
No, praticu sada tj. već sam počela, na šta mi reaguje koža od ovih namirnica koje uzimam pa ću korigovati.
Mada za sada mi se najviše toplota, kreme itd. nedovoljno sna, stres i slicno najvise i definitivno primećuje na koži.

Ipak mislim da je ishrana individualna i da svakom organizmu odgovara nesto drugo.
NAravno, znam ja to jako dobro da je sve zbog neceg nezdravo ali sa druge str zbog neke druge stvari je pogodno. Moja majka je npr. vegan godinama u nazad, blendira i maltene zivo jede i organsko, dok mi otac krka po masnoćama i mesu i sećeru bez pardona. Ni jedno od njih nikakvih zdravstvenih problema nemaju. Sestra ima alergiju na gluten. Hrani se bez glutena i sve je okej. ...

A reci ti meni da li znas da mi objasnis ovo sto me zanima? Koja je razlika izmedju rosacee i kuperoze? Nisi koristio roakutan ?

Hvala ti mnogo. :) Zaista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Sre Jun 01, 2016 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ниси далеко од истине. Једем у суштини оно што се некада јело: домаћи хлеб, месо, воће, поврће, вода, мед, шећер. Никакви фабрички производи и муљавине.

Маст сигурно можеш. Тако је и моја жена је мислила да не може јер је имала проблема када је ишла код рођака па јела превише масно. Када се ради онако како треба, нема проблема. Сада ми поједе пола моче. :wink:

Прича око глутена је обична измишљотина. Он је проблем само онима који су алергични на њега и никоме више. Исто као што је вода проблем онима који су алергични на њу. А и то је питање. Можда није у питању глутен него нешто што уз њега иде као хемикалија.

Здрава исхрана уопште није индивидуална. Хемија никоме не прија. Остало је питање локације рођења, одрастања и навика стечених у детињству.

Немам појма разлику између розазее и куперозе. Ја сам мало ишао по кожним лекарима и када сам видео да хоће да ме кљукају кортикостероидима дигао сам руке. Читао сам литературу и анализирао проблем, слушао људе и нашао узрок проблема па и решење.

Још ово да ти споменем. Када ми се јави оштећење коже, морам месец дана да будем на потпуно чистој храни да би оштећење нестало. Једино што ми помаже у регенерацији оштећења коже је када га мажем домаћим кефиром, киселим млеком или павлаком.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Čet Jun 02, 2016 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Hm... ja sam pokušavala jogurt, medjutim pecka me jako. Ne znam ni ko mi je rekao da pokusam s punomasnim jogurtom. Ne secam se vise. Poznanica koja ima isto problem sa rosaceom mi je preporucila med. Domaci sumski ili livadski. Dala mi je cak i onaj koji ona sama pravi i koristi. Medjutim... od meda ne da mi koza dobije jarko crvenu boju i ne da pece, svrbi vec i otekne. Tako da nikad vise nisam pokusavala.

Videcu bas ove tvoje metode. :) Javicu da li pomaze. Hvala.

Za sada ono sto sigurno da znam je da mi odgovara protiv upale kamilica i neven.Obloge uglavnom stavljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Čet Jun 02, 2016 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не сећам се да сам јогурт игде спомињао осим у негативном контексту.

Јогурт је данас једна од најнездравијих намирница. Стављају густин због густоће, због "пуног укуса" преваранти стављају којекакве хемикалије и на крају антибиотике да се не би укиселио већ да има благ укус. Не могу да нађем праву реч да опишем произвођаче јогурта а да то не буде тешка и масна псовка. :x

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Ned Jun 05, 2016 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Ne secam se ni ja da sam igde spomenula da si na bilo koji nacin spomenuo jogurt.

Hvala na savetima, pokusavam , probacu i javiti rezultate.


Volela bih da neko ko se razume pokusa da mi objasni ono zbog cega sam otvorila temu. Nadam se da ce se bar neko javiti. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Ned Jun 05, 2016 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
Sitnica ali ...


https://www.youtube.com/watch?v=BpBeSO0spTg .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Bohana je napisao:
Ne secam se ni ja da sam igde spomenula da si na bilo koji nacin spomenuo jogurt....

Ни ја се не сећам да сам споменуо да си ти споменула да сам споменуо јогурт.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Kuperoza nije medicinska dijagnoza. Vi ili imate rosaceu ili nesto drugo. Ukoliko postoji karakteristicno crvenilo sa papulama ili teleangiejtazijama onda je to rosacea. Roakutan ne izaziva rosaceu, ali istina je da crvenilo tokom terapije bide intezivnije. Roacutan u nizim dozama moze da se koristi i u terapiji rosacee. Ne znam koja Urage krema Vam je preporucena? U svakom slucaju Vam je potreban pregled i propisivanje terapije. Rosacea ne moze da se izleci, ali moze vrlo lepo da se dezi pod kontrolom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kuperoza i Rosacea + roakutan
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 27, 2016 3:15 pm
Postovi: 16
aaaca je napisao:
Bohana je napisao:
Ne secam se ni ja da sam igde spomenula da si na bilo koji nacin spomenuo jogurt....

Ни ја се не сећам да сам споменуо да си ти споменула да сам споменуо јогурт.



:D Okej, pardon. Izvinjavam se. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: