Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 12:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
dobutaminski test: ubrizgace vam u kontrolisanim i postepeno povecanim dozama supstancu koja ubrzava srcani rad, i kao da trcite na traci dobiti rezultat da li se usled (hemijskog) opterecenja pojavila promena u ekg-u


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 19, 2009 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Hvala vam puno,odradicu to i da znam na cemu sam! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 24, 2009 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 9:00 pm
Postovi: 3
Molim Vas da mi pomognete! Vec nekoliko dana nemam mira. Radi se o mojoj sestri. Ona je student i prije nekoliko dana kada je dosla kuci imala je bolove u zelucu i povracala po nekoliko puta na dan. Kada se javila lekaru imala je otkucaje srca 130, tako da je odmah upucena da radi EKG. Tako je sve pocelo. Zatim su je uputili kod kardiologa koji je rekao da je sve u redu sa srcem, da je potpuno zdravo ali da ima produzen PQ. Ako nesto znate pomozite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 7:34 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sarajevo
ja imam pitanje za kardiologa i clanove ako je neko imao slicnih problema. imam povremeno bockanje u predjelu srca znaci na lijevojstrani bockanje i probadanje. zatim ponekad tesko disem navece kad krenem da spavam imam ubrzano lupanje srca tako da mi dah prekida i nemogu normalno da disem, kao da imam neke jake odkuvcaje srca, cini mi se da se na svaki odkucaj pomjerim jer.. ne znam sta je. bio sam na pregledau nosio sam holter i vrsio EKG zatim ultrazvuk i snimak pluca sve kazuda je uredu. i dijagnoza je arithmya cordis. nisam dobio nikakve lijekove nista. imam i nalaze krvi i urina i brz grla i nosa sve kazu uredu ali mi ni su rekli sta mi je sta je problem i gde se lijeciti. Ja jos imam taj problem i neznam da li bih se smio bviti psportom i zamarati se. ako neko zna sta je u pitanju nek odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 10:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ako je konstatovano da su pojedinacni ekg i holter u redu - dijagnoza ne moze biti aritmija!!!!!!! to vam je valjda jasno i bez medicinskog znanja.
obratite se psihijatru koji se bavi neurozama, imate znake anksioznosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 2:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Mozete li mi objasniti dg.: adhesiones pleuropericarditales.
Uz pozitivan koksaki i prolaps mitralnog zaliska, sa dobrim ostalim parametrima srca, treba li da brinem? Da li to moze biti uzrok otezanog nocnog disanja, tahikardija i naglih promena pritiska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 4:00 pm
Postovi: 55
Moj problem pocinje negde u pubertetu,kada su mi se prvi put javili kratkotrajni(ne duze od par sek.)ubrzani otkucaji srca,a predhodilo im je nesto sto sam osecala kao da se srce preokrene(ne znam kako bolje da opisem),pedijatar je rekao da ce to proci sa pubertetom,ali to se nije desilo,2 puta sam isla na EKG,ali uglavnom je sve bilo dobro.Otkriven je jedino neki sum,ali dr.je rekao da je to normalno.Te tegobe sam imala povremeno u toku godina,ali u zadnja 3 meseca su skoro svakodnevne,pa ne znam da li da se opet obratim kardiologu,ili prosto tako funkcionisem i to je fizioloski.Pri tome nemam nikakve bolove ,nesvesticu,teskoce sa disanjem sem dva puta pri malo jacim otkucajima nego inace ,strah od smrti(ali me prodje vrlo brzo cim se sve smiri).Inace nisam nesto posebno uznemirena emocionalno,nemam generalno strah od ovoga,vec prosto ne bih da sam neodgovorna prema svom zdravlju,pa ako neko moze nesto vise da mi kaze bila bih jako zahvalna i da li uopste treba da se brinem zbog ovoga? P.S. Cesce se javljaju tegobe tokom menstrualnog ciklusa.Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Niko :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 7:34 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sarajevo
drbgd je napisao:
ako je konstatovano da su pojedinacni ekg i holter u redu - dijagnoza ne moze biti aritmija!!!!!!! to vam je valjda jasno i bez medicinskog znanja.
obratite se psihijatru koji se bavi neurozama, imate znake anksioznosti


SVE JE TO OK ALI JA IMAM PROBLEME NEKIH KRATKIH BOLOVA ODNOSNO BOCKANJE U NA LIJEVOJ STRANI ONAKO KAD SAMO SJEDIM I NE KRECEM SE DOK KAD TRCIM I RADIM NESTO BOLOVA NEMA SAMO STO MALO OSJECAM KAO VISOMKU FREKVENCU ODKUCJA KAO SDA MI ODKUCAJ SRCA PREJAK KAO DA JAKO LUPA NE NORMALNO:).I NIJE MI JASNO STA JE. BIO SAM KOD PSIHOLOGA I KAZE DA JE MOZDA NNERVOZA I DA KAD MI NIJE DOBRO POPIJEM BOSAURN 2 MG JER MI SE CESTO NAVECE MALO MANTA ALI OK SVE TO STA ONDA SA SRCEM. M9ISLIM DA CU SE ZA KOJI DAN NAJAVITI ZA KONTROLU DA OPET POGLEDAM . AKO NESTO ZNATE ODGOVORITE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 7:34 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sarajevo
I JOS TO KAD POCNE KAO DA PREKIDA U KUCANJU I ONDA MI POCE DAH DA ODUZIMA NE MOGU NORMALNO DA DISEM TO ME STVARNO USPANICI A MOZDA I JEST ANKSIOZNOST MOZDA SE TO MOZE DESAVATI OD ANKSIOZNOSTI ZATO AKO IMANEKO SLICNE PROBLEME NEKA JAVI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje za kardiologa
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 3:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 05, 2009 3:02 am
Postovi: 25
Lokacija: privatnik
pozdrav svima evo i ja da se prikljucim i ja imam slicne tegobe dobijam ne jake ali imam fiskove u grudi u ledja dobijam aritmiju imam stalne preskoke samo kad radim setam ili legnem da spavam i po nekad poslije jela nocu me probude preskoci i nocu kao da mi se grudni kos upali i unutra kao da me neso gori kao da mi se uzari grudni kos i bol po nekad ode niz lijevu ruku i rame a uradio sam holter ultra zvuk i pre jednu god tes opterecenja i sve je u redu ali ja i dalje bez terapije i dobijam i dalje sve vece i vece tegobe a na holteru jedino nadjena tanhikardija ali opet bez terapije sem po potrebi samo propanolor po cetvrtinu pa molim doktore za savjet sta da se radi tu jos i dali moze bit to problemsa srcem ako holter pokazuje 179 prskoka pred komorskih u roku 24 casa i ne ki ostri t talas na ekg pa i na holter se pojavio t talas 1m u 2 odvodu sta zapravo to znaci molim doktore da mi odgovore ako je ikako moguce hvala dali to navodi na srce ili anginu ili sto vec ili nesto sasvim 3 hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJA ZA KARDIOLOGA
PostPoslato: Pon Maj 09, 2016 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 09, 2016 1:28 pm
Postovi: 3
Poštovani,
imam 42 godine. Povremeno me u određenim periodima stišće u vratu s lijeve strane i guši. Hormoni štitnjače su u redu i UZV je u redu, samo je na opip štitnjača malo uvećana.. Nosila sam i holter EKG i radila UZV srca prije par mjeseci, nalaz uredan. Godinama mi se u nalazu EKG javlja bifazični T val u DIII, koji dr tumače kao normalna fiziološka varijanta EKG-a, ali ja sam čak na prijedlog jednog kardiologaišla i na MCST koronografiju 2012. godine i nalaz je LM, LAD s DG1,CX s OM granama, te dominatna RCA s PD im PL su tipične anatomije, urednog izgleda.
Distalno se na LAD nalazi plići MB dužine oko 2 cm.
U srednjem dijelu se na DG1 nalazi kraći, plići MB.
Zaključak kardiologa je su isključene signifikanzne aterosklerotske promjene na koronarnim arterijama, plići bridging na LAD i D1, te sa sistolička funkcija LV-a očuvana.
Napomena da taj bridging nije opasan.
Nekoliko dana me guši, a jučer me počelo stezati u sredini prsa i u leđima, pa me strah, ali mislim da je ipak od kralježnice. U petak sam imala trening sa šipkom i utezima i dosta naprezanja tog dijela tijela.
Može li od toga biti to?
lp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJA ZA KARDIOLOGA
PostPoslato: Pon Maj 23, 2016 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2016 6:56 pm
Postovi: 4
Pozdrav ime mi je jovo i imam 24 godine novi sam clan

u oktobru prosle godine posle ispusene cigare i ispijene koka kole po prvi put u zivotu mi je srce zalupalo,ustao sam malo prohodao da se smirim izmerim na onaj elektronski merac za pritisak imao sam 120otkucaja pritiska se se nesecam,posle toga su usledila uvece bolovi probadanja i predelu srca kratkotrajna,i ja odma zakazem pregled kod kardologa privatno,i evo nalaza ultrazvuk citiram Ehokardiografski nalaz uredan EDD46mm,septum12mm,LP37mm,E.F66%,i on mi predlozi holter ekg i ja pristanem,nalaz holtera zabelezeno 116000 otkucaja ,prosecano 81otkucaj,max141,min48,registrovano 15 monotopnih VES,i oko 140SVES,da napomenem da sam do tog momenta pusio 25cigara dnevno,pio poprilicno,bas dosta radio,znaci znao sam samo po 15 noci da spavam tokom meseca,radio nocne pa produzim ceo dan i tako,merio mi pritisak uvek kad mi mizmeri na desnoj ruci meni 140/80,kuci kad merim120/80-110/70na levoj ruci,i tako da mi je prepiso presolol50mg po pola tablete ujutru i uvece,ja to kad poijem otkucaji mi padnu na oko50,i jako me uspori,pa sam smanjio na cetvrtinu ujutru i uvece,jer kao samo da cetvrtinu pijem to mi je bas malo,i sa ovom dozom meni okucaji su tu oko 60,medjutim evo sad je proslo 7meseci i ostim kako mi crce preskoci onako jako mi udari u grlu osetim i to samo u mirovanj i dok lezim,u hitnoj zavrsavao dva puta cim osetim malo brzi puls ja uspanicim i napravim gore,dok dodjem do hitne ja se smirim,da napomenem da sam imao saobracajku pre dve godine ipovredio vrat,tako da mi da mi je fizijatar rekao da imam ukljesten zivac valjad,pa da su mi ti bolovi u grudima od ledja,prestao sam pusiti,smrsao,alkohol isto,al jos uvek osetim ta preskakanja,pa vas molim za odgovor da li da se brinem za ta preskakanja,i da mi protumacite nalaze holtera i ultrazvuka,i da li cu moci da prestanem da pijem lek mislim da ga nepije do kraja zivota,mlad sam.hvala u napred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJA ZA KARDIOLOGA
PostPoslato: Pon Maj 23, 2016 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2016 6:56 pm
Postovi: 4
I da napomenem jos da mi svi kazu da mi je problem u glavi,tj na nervnoj bazi,to mi je rekao i lekar opste prakse i kardiolog


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: