Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Treba mi iskrena pomoc
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 3:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 14, 2009 4:30 am
Postovi: 7
Postovanje svima,

Znam da ovo nije mesto gde se ocajnicki trazi pomoc, vec se ide kod lekara, ali, razumite me, ja se mnogo njih bojim, zato radije radim sve i svasta, samo da izbegnem tamo odlazak.

Problem se javio pre jedno 15-16 dana. Dan pre toga setala sam kuce po vetru. I... secam se smetao mi je. Problem se javio narednog jutra jer mi je prvo desno, pa levo jutro uvo propistalo, sad imam osecaj kao da mi pisti cela glava.
Znam da svi aludiraju na taj ozloglaseni Tinitus, o njemu znam mnoooooooogo jer mi najbolja drugarica pati od toga vec jako dugo.

Boli me glava, uglavnom celo i prednji deo glave, gore, od potiljka ka licu. Niz grlo mi se sliva vec jako dugo neki slajm, a nemam pojma odakle.
Kao da su mi usi malo zapusene, kao pod pritiskom...napete. A na momente me i "ziga" desno uvo.
E sad, mozda je zapusena Eustahijeva tuba...jer kad gutam krcka mi u usima glasno. Cula sam da mogu da pijem Fluimucil i da ce sekret nestati.
Zbog pistanja pijem i Ginkobil forte, Beviplex, vitamin C... a na receno mi je da svemu tome dodam i Cink i Selen.

Noci su mi preteske, a dan prezivim lako jer necujem to zujanje, pistanje, sustanje nemogu vise ni da ocenim sta cujem. Ali noc je nedaj Boze nikome uzasna.

Nisam ostetila sluh, nemam cime. Ali mozda mi je taj vetar dosao glave, promaja ili sta vec.

Molim vas da mi pomognete jer ja na samu pomisao lekar pocnem da se tresem, vecina analiza nemoze ni da mi se uradi jer pre odlaska lekaru moram da popijem Leksilijum za smirenje. Mozda ovo nekom nenormalno zvuci, ali ja nemogu da se izborim s tim strahom, ne vredi.

Zelim da probam jos ovako pa ako mi pomogne, ako ne ne vredi moram kod ORl-a...

Sta vi mislite o FLuimucilu... Trenutno se inhaliram sa morskom solju i kamilicom... Neznam sta da kazem... isto mi je, mozda treba vremena. I prskam Olinth kapi za nos kako bi taj slaj malo razredio da mogu da ga izbacim jer je pregust, kao sto kazu za Eustahijevu tubu da se od tog gustog sekreta naprave bukvalno cepovi. I kad zapusim nos u blado dunem, nemam nikakav osecaj u usima so bi trebalo da imam.

Hvala unapred :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treba mi iskrena pomoc
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 11:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2012 1:50 am
Postovi: 76
Postovani,
Postavite ovo pitanje na http://www.* REKLAMA *.com dobicete odgovor u roku od 24sata
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Treba mi iskrena pomoc
PostPoslato: Sub Maj 14, 2016 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 8:44 pm
Postovi: 13
Za sve zainteresovane koji osećaju simptome zujanja ili šuštanja u ušima Audiovox organizuje informativno predavanje o dijagnostici i savremenom rešavanju ovog problema. Ispod su teme koje će biti obrađene od strane stučnjaka iz ove oblasti:



I tema - OŠTEĆENJE SLUHA - Jelena Trnavac, diplomirani defektolog surdoaudiolog

II tema - ZUJANJE U UŠIMA: UZROCI , DIJAGNOSTIKA I TRETMAN - Dr Galina Joković, specijalista ORL i subspecijalista audiologije

III tema - STIGLA JE POMOĆ ZA TINITUS - Gorica Mladenović, diplomirani defektolog surdoaudiolog
Dođite da razmenimo iskustva i odgovorimo na sva vaša pitanja u vezi tinitusa.

MESTO ODRŽAVANJA: Audiovox, Bulevar Zorana Đinđića 96, lokal 5, Novi Beograd

DATUM I VREME : Subota 21.05.2016 u 10h

PRIJAVITE SE ODMAH jer je broj mesta ograničen, prijave možete izvršiti na telefon

011/26-21-071 svakim radnim danom od 8 do 20 časova i subotom od 9 do 13 časova.
Tribina je besplatna.Namenjena je ljudima koji imaju problem zbog zujanja u usima.
Uglavnom ovakva predavanja drzim kolegama lekarima.Mislim da je vazno da ljudi koji imaju poblem budu upoznati i ukljuceni u svoje lecenje,ili bar dobiju smernice i savete.
Meni kao lekaru ,najveci problem je googl doktor .
Dodjite da razgovaramo o tinitusu.Mozda napravimo prve korake ka stvaranju udruzenja.
Dodjite da vidite da niste sami u svojoj muci,ma kako drugima izgledala mala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: