Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Oziljci i laser ili druge metode otklanjanja
PostPoslato: Sre Jan 26, 2005 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Imam ne toliko uocljive oziljke od akni,ali mi ipak smetaju.Bila sam kod dermatologa i on mi je preporucio laser skin resurfacing sa erbium laserom.Interesuje me da li je iko radio tu operaciju sa laserom(bilo kojim) i kakvi su rezultati,posebno koliko traje oporavak,kako se izgleda nakon operacije,koliko traje to crvenilo itd.Da li postoji neka druga metoda za uklanjanje blagih oziljaka?Radila sam mikrodermoabraziju sa povrsinskim hemijskim pilingom,ali rezultati su bili samo u tome da mi je koza bila glatka i meka,dok promjena kod oziljaka nije bilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 26, 2005 10:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Pitanje je odlično i nadam se da će i drugi učesnici foruma uključiti!
Na osnovu mog iskustva mogu reći sledeće:Radio sam sličan tretman
i radi se o laserskoj dermoabraziji(ne znam tačan tip lasera ali mi je
rečeno da je jedini te vrste kod nas) i nažalost to je odluka i iskustvo koje
ne bih nikome preporučio-probajte sve druge tretmane ali laser zaboravite.Ono što je meni rađeno jesu parcijalne intervencije na ožiljcima od akni(lice).Nakon operacije izgledao sam kao da sam izašao
sa ratišta bivše Jugoslavije-lice mi je bilo bukvalno izbušeno i rupama
vidno živim i krvavim i oporavak u smislu da se koža zaceli trajao je
minimum 6 meseci,a i danas su vidljive ružičaste fleke.Sve vreme se koža maže Pantenolom.Nikako ne bih preporučio nijednu od laserskih metoda,a posebno je bitno za bilo koju intervenciju dobro poznavati lekara koji će Vam istu raditi,jer u suprotnom možete naići na nešto što se
više može okarakterisati kao kasapin nego lekar.Bitno je reći i da se te
laserske intervencije rade na čitavom licu...
Ja sam trenutno na terapiji Roaccutanom i nakon iste(6-12 meseci nakon)
planiram ili mikrodermoabraziju ili neki od tretmana AHA,BHA ili slično.
Najbolje je ove tretmane raditi kada nema aktivnih akni i pritom se promena na ožiljcima može očekivati tek nakon većeg broja tretmana
(ne znam koliko si tretmana koristila ukupno?).Pored toga hteo bih da napomenem da sam koristio veoma veliki broj raznih krema i preparata
za ožiljke koji obećavaju čuda ali koji nakon prilično dugog vremena ne
pokazuju nikakve efekte.
Ukoliko je neko dobro upoznat sa mogućnostima LPG tretmana za ožiljke od akni(i keloidne) bilo bi korisno dati nekoliko objašnjenja o njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 10:07 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda treba pokusati i sa IPL metodom. Zmaj Jovina 32, Beograd LDI centar. Mislim da imaju i sajt

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 27, 2005 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Ne znam da li ti tretmani u kontinuitetu mogu dati neke rezultate,moj dermatolog je rekao da rezultati koji se postizu mikrodermoabrazijom nikad ne mogu dostici rezulate koji se postizu laserom.Ja sam se malo informisala o tom laseru na Internetu i uglavnom komercijalne reklame kazu da je super,pokazuju slike kako se desio napredak,medjutim kad odes na neke forume vidis da ima gomila nezadovoljnih ljudi,koji su dali ogroman novac,a rezultati skoro nikakvi.Uglavnom se desi da su oziljci malo ravniji i manje vidljiivi nego prije.Isto tako,dermatolog mi je rekao da se ostaje 2 sedmice kuci posle tretmana i da onda mozes da se vratis u normalan drustveni zivot,imas crvenilo ali se ono moze prekriti sminkom. Ali neki ljudi na tom forumu pricaju da su oni bili crveni ko rakovi oko 6 mjeseci,i da im je koza bila tako suha da to nikakva sminka nije mogla prekriti.

Isto tako postoji razlika u laserima,najvise se koriste CO2 i erbium,s tim sto je CO2 starija vrsta,daje bolje rezultate,ali je vise invazivan,tj treba vise vremena da se oporavis,dok je erbium vise za manje nepravilnosti koze i manje vremena je potrebno za oporavak.Isto tako,ovaj moj doktor(opet on) mi je rekao da je laser preporucljiviji od "krvave" dermoabrazije,jer postoji mogucnost da se kontrolise koliko ce se ici duboko,a i manja je mogucnost od infekcije.

Inace jos da naglasim da ja do prije godinu uopste nisam imala oziljke,imala sam neku blagu formu akni,i onda sam pocela da koristim Benzoil peroksid,Proaktiv i Airol i sumnjam da mi je nesto od toga ostavilo oziljke,jer kao sto kazem prije ih uopste nisam imala.Mislim da BP najbolje pomaze kod akni,ali s druge strane ostavlja tamne mrlje na mjestu gdje je bila akna,a u mom slucaju bogami i oziljke! Zato oprezno i sa tim.

Citala sam da obicno jabukovo sirce+limun moze da pomogne kod lijecenja tih tamnih fleka od akni,znaci rastvori se 1 dio sirce+2 dijela vode i maze navece( a moze u ujutro ako vam ne smeta miris).Isto tako,pije se limun rastvoren u casi vode(1/2 male kasicice) i tako 8 casa dnevno.Ja sam sirce probala nekoliko dana i nije lose,mozda moze ukloniti fleke ali za oziljke nesto cisto sumnjam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 28, 2005 10:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Ne znam o IPL metodi kod LDI,ali pouzdano znam da višemesečni tretmani soft laserom kod LDI nemaju apsolutno nikakav efekat na akne.

Što se tiče mikrodermoabrazije sigurno je da se rezultati ne mogu očekivati od 1 tretmana već se obavezno radi o preko 5 tretmana.
Cena laserskih intervencija je daleko veća od drugih,ali oporavak(ako se
tako može nazvati) nikako ne traje 2 nedelje nego najmanje 6 meseci
i zaista se može porediti sa crvenilom raka pri čemu rane u početku tretmana nije niti dobro a niti lako prekriti bilo kakvom šminkom.

Podsećam da postoji mehanička dermoabrazija i laserska dermoabrazija
i obe su krvave,ali je druga daleko bolja-ja sam zapravo nju radio i mogu
da pretpostavim šta tek ova prva čini sa kožom.Svaki laser osim soft lasera je u suštini agresivan za kožu-kako ne bi bio skroz negativan aspekt posmatranja mogu da kažem da je definitivno bolji od radiotalasa
ali nijedan ni drugi metod ne preporučujem.

Benzoyl Peroxide je zaista najbolji za akne kada govorimo o medicinskim
kremama ali je daleko od toga da može da trajno izleči akne.Što se tiče
recepata(limun,sirće i dr.) njih ima mnogo ali opet oni su više plod mašte
i želje za izlečenjem nego li što daje neke posebne efekte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 31, 2005 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
A da li si ti primjetio neko poboljsanje poslije te laserske abrazije,tj da li su oziljci nestali?I kolika je cijena tog tretmana(u eurima ako je moguce)?

Posle ovih odgovora malo sam se zabrinula,jer je moj dermatolog maltene ukivao u zvijezde taj laser,te kako nestaju oziljci,te kako je to najnovija tehnologija,najbolje itd.

Ne znam vise sta da mislim i za sta da se odlucim! Cini mi se da od ovih mikrodermoabrazija i hemijskog pilinga nema neke vajde!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 31, 2005 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Na mestima gde sam očekivao poboljšanje njega uopšte nije bilo-iako se
u početku činilo da će ga možda biti na kraju efekta nema,dok na nekim
mestima gde ožiljke takoreći nisam ni imao,a po nestručnom savetu
"lekara" je rađen tretman sada imam još gore posledice i prilično vidljive
ružičaste fleke u obliku krugova.
Da sada mogu da odlučim platio bih samo da mi ništa od lasera nije rađeno.Ako se dobro sećam cena je bila oko 70EUR za početni cm kože,
pa oko 20 za svaki naredni ali to je zapravo pogubno i verujem da je u
inostranstvu takoreći ako ne zabranjeno onda bar normalno da lekari niti
preporučuju a kamoli rade tako nešto jer bez obzira kakav da je ožiljak
laser će sam po sebi ostaviti vidljiv trag,pa možda i gori od prvobitnog
ožiljka.Takva procedura iako je ja nikako ne bih preporučio i to veoma
iskreno naglašavam kako drugi ne bi napravili grešku kao ja(odnosno
otišli kod nekog kome Hipokratova zakletva vredi šaku eura) jedino se
može raditi na celom licu,a i tada bi lice bilo prvih 10ak dana u zavojima
a oporavak bi trajao 6-12 meseci.Svaki laser osim soft lasera(a njime
se ne može delovati na ožiljke) u suštini reže kožu i ne radi se tu o nekom
zraku iz naučnofantastičnog filma kako ljudi zamišljaju.Pored toga kada
se radi parcijalna laserska dermoabrazija dobija se po injekcija anestezije
u svaki ožiljak ili u suprotnom uspavljivanje što upućuje dodatno da nije
reč o blagom postupku.Laserska dermoabrazija je sigurno bolja od mehaničke(rotirajući noževi) i jeste da se radi o najsavremenijim laserima
(laser kojim sam ja tretiran trebao bi da bude jedini te vrste u Beogradu)
ali ne bih ni najvećem neprijatelju tako nešto preporučio.
Još jednom ne znam koliko si tretmana pokušala sa mikrodermoabrazijom
i pilinzima?Ja ću takođe morati da u nekom budućem periodu rešavam
problem ožiljaka( i onih od lasera) i sigurno ću probati sve ali na laser više
nikada.
Posebno bih preporučio da se klonite zvučnih imena koja rade ovakve postupke i slične u Beogradu-tipa "Diva","Menssana" i slične jer iz iskustva
mnogih ljudi za veoma mnogo novca dobijate još gore stanje nego sa kojim ste došli.Najbolje je da prethodno dobro proverite i eventualno po
savetu nekog sa dobrim iskustvom ali i drugih pacijenata odaberete odgovarajućeg lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Ja sam bila na 3 mikrodermoabrazije +hemijski piling,ali sam odustala,jer je jedan tretman kostao 100 eura, a ja nekog poboljsanja na oziljcima nisam primjetila,samo mi je koza bila onako meksa i ravnija! Mozda da se uradi 20 tretmana,bilo bi nekog poboljsanja,ali ko ce tako nesto finansijski izdrzati!

Inace ima raznih tehnika tretmana oziljaka pa ako znas engleski otidji na sajt w.w.w.acne.org gdje ima forum i ljudi iznose svoja iskustva sa raznim tretmanima protiv oziljaka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 1:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
3+1 tretmana nije previše,ali nekakvih efekata(ne potpunih) bi pretpostavljam moralo biti vidljivo,pa je možda ipak da probaš sa nečim drugim-opet ponavljam da laser ne bih savetovao.Možda AHA u nekim
jakim koncentracijama-znam da se u Hrvatskoj rade tretmani AHA i
od 90%.
Pored toga cifra od 100 EUR za 1 tretman mikrodermoabrazije čini mi se
zaista ekstremnom-koliko sam upoznat do nedavno je u Beogradu tretman stajao 30-40 EUR,a ne verujem da se tu nešto menjalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Da se malo i ja ukljucim u diskusiju!
Branislava,ja cesto posecujem te strane sajtove i tamo sam videla recimo za skidanje fleka od akni da oni koriste sodu bikarbonu (pomesanu sa vodom utrljaju po kozi lica i onda isperu,kao exfoliate),
use baking soda instead... just make a paste out of baking soda and water...and massage very gently. wash immediately. u have to do this after cleansing. u may be able to extract some ripe or loose blackheads afterward. hey and never try to squeeze a blackhead if its not ready to come out...u will regret it!I jabukovo sirce
use a 1:8 (vinegar:water) solution first and then gradually increase to 1:1 ..never apply it neat. BALANCED pH = BEAUTIFUL SKIN! wash off after 10 mins. dont leave it on. Ja nisam to jos isprobala za moje fleke ,valjda iz straha da ne iziritiram kozu,ali se spremam za koji mesec kada mi koza ne bude mnogo suva od tretmana Roaccutana da uradim hemijski piling,mozda Obagi blue peel...da li si ti primetila da koza posvetli od pilinga i nema vise neravnomerne boje,pogotovo mislim na fleke,da li one nestanu?Koliko dugo si ti imala crvenilo posle pilinga?Trashcanman mi je svoje iskustvo sa pilingom ispricao,deluje pozitivno,pa trazim vise podataka,i mrzim taj strah od toga da me neko ne upropasti!!
Ne znam kako da vam pomognem u vezi podataka o otklanjanju oziljaka jedino sam ja videla(u jednoj emisiji) da CO2 skida oziljke od 40-70%,koza bude crvena strasno nakon toga ali posle mesec dana se vrati skroz u normalu,to se radi kada se akne izlece,i to je jako vazno jer ako su aktivne moze samo da pogorsa stvar.

pozdrav od Sare


Poslednji put menjao SARAH dana Uto Feb 01, 2005 1:51 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
I na sajtu acne.org se nažalost potvrđuju moje reči da laser nosi potencijalne rizike(kod mene su oni potvrđeni) i to pre svega mogućnost
da on može da smanji postojeće ožiljke od akni,ali isto tako i da stvori
ožiljke,zatim tu je i dugo vreme oporavka itd...
Citiram opis vrsta i karakteristika lasera i podvlačim loše strane:
*************************************************************
-What is the difference between ablative and non-ablative lasers?
Definition of ablate from dictionary.com: "To remove by erosion, melting, evaporation, or vaporization."
Ablative lasers are much more invasive than non-ablative lasers. Ablative lasers are not recommended for use on darker skin colors.
Examples of ablative lasers:
- CO2
- Erbium: Yag
Non ablative lasers do not remove layers of skin, but instead penetrate through the skin in an attempt to stimulate collagen growth from underneath the surface of the skin. Non-ablative lasers are detailed later in this document.
Will ablative lasers (CO2 or Erbium) reduce the appearance of my scarring?
A: It is possible that it will reduce the appearance of your scarring but [u]it can come with a hefty price tag, a signficant amount of downtime and a risk of new scarring. [/u]
************************************************************
Što se tiče tipova tretmana za ožiljke navode se sledeći kao ključni:

Acne scar treatments

DERMOABRASION
LASER RESURFACING
CHEMICAL PEELS

PUNCH TECHNIQUES
SUBCISION
AUGMENTATION

Prva tri metoda su manje-više poznata i njih ne treba detaljnije opisivati,
ali verujem da za poslednja tri većina domaćih dermatologa nije ni čula,
a kamoli da nešto od toga i primenjuje kod nas.
[b]PUNCH TECHNIQUES[/b]: ("ice pick" scars - similar to deep chickenpox scars)
There are 3 techniques:
1. Punch replacement: removal of the pitted scar with a hair-transplant type punch which is then replaced with a skin graft, usually from behind the ear. This is usually the most successful method for deep scars.
2. Punch excision: removal of a pitted scar. The wound is then closed and allowed to heal.
3. Punch elevation: the scar is cut loose from the bottom, but not discarded. It is allowed to float up to the level of surrounding skin.
Punch techniques may be combined with resurfacing (dermabrasion or laser) to produce better results.
Recovery: Punches may take several weeks or longer to heal.
[b]SUBCISION[/b] (Most kinds of scars)
Detaching the scar from deeper tissue, which allows a pool of blood to form under the scar. The blood clot helps form connective tissue under the scar, leveling it with the surface.
Usually 1-3 treatments are necessary. Subcision is often combined with resurfacing (dermabrasion or laser).
Recovery: Bruising and swelling are usually present for up to two weeks.
[b]AUGMENTATION[/b] (Deeper scars)
Injecting material under the scar to bring it to surface level (may follow subcision). Collagen is often used. One's own fat is also sometimes used, and other materials are being studied for use in augmentation.
Collagen injections are temporary, and last about 6 months give or take a few months.
Whereas many acne scar treatments are temporary, augmentation may prove to be a more permanent solution in the future, and the search for the best material for the job continues.
Recovery: There is usually no recovery time. You can go back to your normal schedule right away.


Sasvim prirodno :( nijedan od tretmana nije idealan odnosno neće vratiti
kožu u pređašnje stanje,ali je u razvijenim zemljama bar izbor daleko širi
nego kod nas.Mikrodermoabrazija i hemijski pilinzi se karakterišu kao tretmani za veoma blage ožiljke-pa kao alternativa ostaje laser-koji ne
preporučujem ili nešto od gore navedenih kod nas nepostojećih postupaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2005 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Ja sam radila neki hemijski piling koji je potpuno povrsinski,tako da vec dan posle nema nikakvog crvenila.Sad zavisi,ako radis neki duboki piling mislim da trebas ostati kuci jedno 7 dana,jer se formiraju kraste i crvenilo.

Ne znam da li je neko imao drugacija iskustva sa tim hemijskim pilinzima,ja sam kazem radila samo onaj povrsinski,a vjerovatno ako je piling dublji onda su i rezultati bolji(samo sto se ne moze odmah izlaziti u javnost takav crven).

Ako je to takva situacija sa tim laserom,ne znam kako ti doktori mogu da ga koriste,kad ocito kod pacijenta nece doci do poboljsanja(a nije bas ni lako biti 6 mjeseci ko rak) vec se desi i da dodje do pogorsanja?! E svasta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 03, 2005 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
hvala Branislava :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 5:48 pm
Postovi: 1
DRAGI MOJI....ovdje sam se prijavila samo zato sto sam vidjela koji problem imate....htijela bi vam pomoci kao sto sam i sebi...

imala sam isti takav problem...akne...akne..akne...godinama...od svoje 15 godine...i nikako ih se nisam mogla rijesiti....akne su bile moja nocna mora..bila sam jako lijepa djevojcica koja je prerasla u prelijepu djevojku hmmm ali sa pristevima.... s godinama su unistavale moju ljepotu i izgled ...sada imam 23 godine...i tek sam sad pronasla pravi lijek... tocno cu reci...prije 5 mjeseci pokusala sa ovim tretmanom...bezuspjesno sam koristila sve tretmane i nikad mi nista nije pomoglo...dok stari lijek prvi nije ucinio svoje..u roku par dana sve i jedan je prist nestao.a imala sam ih mali milijun one bombare od pristeva.....SAMO PAR DANA !!!!...SAMO PAR DANA JE TREBALO DA NESTANU !!!..A JA SAM SE MUCILA GODINAMA.. Stari lijek je LIMUN namazite kad god mozete cistim kriskama limuna lice....kad idete spavati ili ujutro nabrzinu...i kupite u apoteci CINK ....cink je jako masna krema koja susi akne, naravno limun je prvi koji susi...ali kupite i cink jeftin je bez brige....i onda sam uz to jos kupila medicinski sapun od firme Eucerin...on kosta u njemackoj gdje ga kupujem 2 eura...i kremu Eucerin (Hidro Balance) koja kosta 13 eura kad dodjete u ljkarnu nedajte se smesti onim dosadnim izvolite sta trebate..mogu li vam pomoci...ne ja bi vam preporucila to i to....aaaaaaaaa....budite cool i trazite ono sto trebate...znam jako je skupo...ali problem akni ce rijesiti sve to sto sam napisala.........naravno od silnih preparata prije te terapije sam isla raznim dermatolozima....kozmeticarim....i pila sam tablete roucutane..3 mjeseca prije svoje terapije hmmm mozda su mi i one malkice pomogle ali neeeeevjerujem......goooodinama i stoljecima tablete kreme...sapuni itd......od kojih su mi ostali samo oziljci...ne hvala vise....nejdite nikud...nego budite sami svoj lijecnik...najbolje cete sami vidjeti sto pase vasem licu.... Eucerin ce pomoci s vremenom ok treba dugo vremena da se oziljci maknu....ali ta krema ce pomoci u smanjenju crvenih fleka tj. oziljaka od akni...ja koristim vec 5 mjeseci kremu Eucerin i sapun koji je obavezan....taj sapun detaljno cisti vasu kozu kao sto nijedan piling ili neznam sve i svasta '' kao'' cisti kozu.... LASER nebi preporucila....ja ga nisam probala mada su me nagovarali dok sam jos imala akne..kao sto su svi napisali svoja iskustva sa laserom...uzas...sve se svremenom ocisti....MOJ JE SAVJET POCNITE KORISTITI TO SVE KAO I JA....VIDJET CE TE REZULTATE ....MOJI OZILJCI NISU SKROZ OTISLI ALI U ROKU 5 MJESECI MI IZGLEDA KOZA PUNO LJEPSA NEGO DA SAM ISLA POD LASER....moj izgled i ljepota su sad jasno i puno vidljiviji nego prije......JOS POGOTOVO KAD NABACIM MALO FASADE OD PUDERA NA LICE I MALO SMINKE..


samo jos nesto u vezi s tim aknama...hmmm kod zena je normalno da mooooora doci za vrijeme ciklusa(menge) bar pokoji prist i da vristite pred ogledalom ...aaaaaaaa jos jedan pa jos jedan.....ja s tim vise nemam problema....redovno imam svoj ciklus....BEZ I JEDNOG PRISTA....U TIH 5 MJESECI MI JE JEDNOM SJEO KONJ OD PRISTA NA CELO ....I VIDJELA SAMM SEBE PRED OGLEDALOM KAKO VRISTIM....aaaa prist....hmmm.brzo je pobjegao....nakon svog prijatelja limuna...i vise se nije pojavio....

1- LIMUN(kad god mozete namazite ga na lice)-----malo pecka
2-CINK(malo je masna ali najbolje ju stavite kad idete spavati)
3-SAPUN EUCERIN (umivajte se kad god mozete)
4 KREMA EUCERIN ( i dan i noc stavljajte ju)

veliki pozdrav svima...nadam se da ce vam koristiti moj savjet......


:D

BRANISLAVA AKO SU TO SAMO BLAGI OZILJCI NIKAKO NEJDI POD LASER...SAMO CES GORE NAPRAVIT....BUDI SRETNA STO SU TO SAMO BLAGI OZILJCI KJI SU BAS I NEPRIMJETNI....

_________________
zivi zivot punim plucima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Oziljci od akni
PostPoslato: Pon Feb 28, 2005 7:46 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ja imam veoma pozitivna iskustva, koja mogu da potvrde moji studenti, sa sledcim tretmanom:
Muradove vocne kiseline 40%
Radi se jednom nedeljno, 6-10 serija, ali se prekida s pojavom prvog sunca
Tretman je bezopasan, bezbolan i efektan. Jedan tretman kosta oko 1.500 din u zavisnosti da li se u okviru tretmana sprovode jos neke procedure. Svakako, ako postoje akne, treba ih paralelno leciti, mada AHA deluju lekovito i na akne, ne samo na oziljke. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: