Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Čet Jun 28, 2012 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 10:33 pm
Postovi: 2
Doktore da li je moguce ostati trudna ako se recimo sutra dan, nakon odnosa, dobije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Pet Jun 29, 2012 1:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
nada.perovanovic je napisao:
Doktore da li je moguce ostati trudna ako se recimo sutra dan, nakon odnosa, dobije?

Teško da biste mogli da ostanete trudni u tom slučaju... Teoretski je malo moguće, a praktično gotovo nikako... pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Pet Jun 29, 2012 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 10:33 pm
Postovi: 2
:( pretpostavljala sam, nego sam se ipak nadala jos imam zavaljenu matericu i policisticne jajnike i receno mi je da se tada mnogo teze dolazi do trudnoce. Jel to istina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Jun 30, 2012 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2012 9:56 pm
Postovi: 1
zdravo svima, zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna,obzirom da sam imala odnose sa dechkom dan pre dobijanja menstruacije.On kaze da je sve bilo ok sa njegove strane,iako smo imalii odnos bez zashtite.Dakle, ja sam dobila menstruaciju sutradan,ali sam panicar,pa me zanima kakve su shanse da sam ostala trudna?Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 01, 2012 6:39 pm
Postovi: 2
Poštovani,

počela sam da pijem Diane-35 na preporuku ginekologa pre 10 dana (na prvi dan menstruacije), ali krvarenje još uvek nije prestalo. Veoma je blago, mrke boje. Količina je ista zadnja 4 dana. Pošto ću biti u mogućnosti da posetim ginekologa tek za oko 2 nedelje, molim vas za savet.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 3:15 pm
Postovi: 1
Ovako nova sam ovde inace zivim u Rusiji,jednom godisnje sam u Srbiji i obavezno posecujem ginekologa jer ja i muz pokusavamo vec duze vreme da zatrudnimo :-) Posledni put kod dr mi je rekao da imam neku cistu na jajniku ali da to nije nista,zbog promene klime mi je dao orgametril teblete da ne bi doslo do kasnjenja men.medjutim ja sam kurs tih lekova prekinula posle pet dana jer mi u rus ukradu torbu sa lekovima a nabaviti druge ne mogu i odmah sam dobila a inace mi redovno ide kao i uvek!Mesec dana je proslo i dobro mi je bilo ali u zadnjih par dana me muce glavobolje i mucnine pa sam uradila test i pokazao je odmah 2 crte kontrolna jako roze a duga svetlo roze ali je ipak ima,to mi se nikad nije desilo!Ne zelim ranije da se radujem jer se bojim razocarenja ali da li je moguce da sam trudna???? UNAPRED HVALA NA SVAKOM ODGOVORU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sre Okt 24, 2012 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2012 7:58 pm
Postovi: 2
Ponekad osjecam da mi jajnici vibriraju,zanima me zbog cega i sto se to desava????? :-? hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Pet Okt 26, 2012 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2012 1:35 pm
Postovi: 2
E ovako 24.10 sam imala nezasticeni odnos sa deckom ( a plodni dani su mi se zavrsili 23.10.) i on nije svrsio u mene ali min nakon svrsavanja smo nastavili odnos bez zastite. Znam da postoji mogucnost da je ostalo sperme ,ali koliko sam upucena spermatozoidi izumiru brzo pri promeni temperature. E sad da li da pijem pilulu za dan posle s obzirom na to da sam je vec pila pre 4 meseca, a znam da se ne preporucuje vise od 1 godisnje? Kakve ozbiljne posledice mogu da budu ako i sad uzmem pilulu za svaki slucaj i ako mi nisu bili plodni dani??Cula sam i za vanmatricnu trudnocu koja moze da bude opasna! Pomoc brzo... :-? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Pet Dec 07, 2012 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 9:15 pm
Postovi: 4
Imam problem... Vulva mi je jako crvena i otecena. Peckanje, svrab i jako crvenilo imam u uglovima malih usana. Ulaz u vaginu je takodje bolan i pecka. Sekret je pojacan, ali ne nesto preterano i uglavnom je tecniji, providan. Zakazala sam kod ginekologa. Pre dva meseca sam imala iste simptome i vaginalni i cervikalni bris su bili ok, a vulvarni-imala sam malo eserihije i streptokoka, ali nista znacajno. Dobila sam Mac mirror kremu da mazem, tad mi je pomoglo, ali se vec nakon sledece menstruacije sve to vratilo. Napominjem da koristim blage prirodne sapune za odrzavanje higijene, koristim pamucan ves, ne koristim omeksivac na donjem rublju, tako da ne verujem da je neka alergijska reakcija. Sta li to moze biti? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Dec 08, 2012 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 10:50 pm
Postovi: 1
Imam jedan problem,naime imam cisticne jajnike i neredovne cikluse,pila sam diane 35 i lindinete 20 kao terapiju,ali mi nije mnogo pomoglo,sad pokusavam da ostanem u drugom stanju doktorka mi je rekla da uradim hormon prolaktin i u redu je nalaz,dala mi je da pijem primolut 7 dana za izazivanje ciklusa,pa kad dobijem prvi dan ciklusa da pocnem sa triregolom,pa nakon toga kad dobijem drugi ciklus da pocnem sa klomifenom za izazivanje ovulacije da bih ostala trudna... da li je to opasno i kakve su sanse za ostajanje u drugom stanju... unapred zahvalna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2012 10:56 pm
Postovi: 1
Imam 24 godine. Kao tinejdžer sam imala problema sa ciklusom i cističnim jajnicima, ali u poslednje 3-4 godine mi je ciklus bio uredan, na tačno 28 dana, a nije ni bilo cisti na jajnicima. Pre dva meseca sam imala nezaštićeni odnos. Otprilike nedelju dana potom mi se javila mučnina u prepodnevnim časovima, dok sam popodne imala napade gladi, i to je trajalo nekih, možda nekih mesec dana. Dobila sam mestruaciju sa malim zakašnjenjem, ali mi je drugarica, inače budući dr, savetovala da ipak uradim test na trudnoću. Uradila sam ga nakon ciklusa i bio je negativan. Trebalo je da dobijem 6.12. ali nisam dobila. Pored toga osećam napetost u grudima i stalnu nervozu. Da li postoji mogućnost da sam u drugom stanju ili je u pitanju neki poremećaj.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Čet Mar 24, 2016 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2016 1:11 am
Postovi: 5
boli me levi jajnik menstruacija mi kasni test negativan?sta mi je ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Apr 30, 2016 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 2:42 am
Postovi: 2
Postovani..ciklusi mi traju 26,31,26 dana. Odnos s prekinutim snosajem sam imala 21 dan ciklusa..deset dana posle odnosa test negativan. Danas 33.dan jos nema menstruacije. Vec 3 dan pijem dabroston tablete za ubrzanje menstruacije al nje nema. Dal sam trudna? Kad da ponovim test?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Sub Apr 30, 2016 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 2:42 am
Postovi: 2
Molim vas jel mi netko moze odgovorit..jucer sam postavila pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITANJE ZA Z.DOKTORA
PostPoslato: Čet Maj 05, 2016 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Ena, mozes i danas da uradis test iz krvi u privatnim lab. jer je on pouzdaniji od kucnih testova.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: