Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: DA LI SU SINUSI ILI?
PostPoslato: Čet Okt 19, 2006 7:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Molim vas da mi pomognete savjetom
Imala sam prehladu prije 4-5 dana ono curenje nosa grlo kihanje ali sve je nekako bilo samo sa jedne strane glave
To je proslo i ja sam se juce ofarbala i poslije sam morala napolje ali na kratko kad sam se vratila osjetila sam da mi jedna strana glave celo I to isto kao da nesto puse u njega ,kao hladno cijela obrvame pocela boliti cudan osjecaj na toj strani nosa kao da gori i pocinje me boljeti glava sa te trane i bol se siri do vrata iza usiju
Malo sam to izmasirala glavu sam zamotala i to je proslo
Problem je sto me to veceras opet uhvatilo Otvorila sam sve prozore u stanu da malo izracim i odjednom me opet hvata taj dio cela glave isto kao da sam na promaji kao da mi nesto hladno duva u obrvu i nos Nikad nisam imala problema sa sinusima pa ne znam kako bole
Molim vas sta bi to moglo biti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 20, 2006 7:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 19, 2006 8:03 am
Postovi: 3
Ja mislim a i siguran sam da su to sinusi (ne mora biti).
Ja imam kronicnu upalu sinusa, meni smeta narocito sada u jesen narocito ujutro kada je vazduh svez boraviti vani odmah pocinjem osecati bolove napred ucelu izmedju obrva i ne mogu da normalno gledam udara mi u oci, ako sam na promaji dize vreme odmah me pocinje boliti desni dio glave u celu pa se to proteze iza uveta, a kada stvarno naladim sinuse eventualno pokisnem (glava) i jos duva vetar onda je haos onda me toliko bole sinusi da ne smem da izadjem van da normalno disem na nos to kao da je otvoren tunel od moga nosa pa do tamo iza potiljka uzasan bol. Sve to prati (zavisi od slucaja do sluicaja zacepljen nos)
Evo opisao sam kakvi su simptomi i sta ih kod mene uzrokuje.
Cime se lecim. Odem kod doktora da mi tablete za sinuse i kapi za nos jer kada dodje do upale sinusa nos mora biti (po mogucnosti otcepljen).
A kod tezih upala koje sam imao i kada je nos zacepljen, uzmem na lanenu krpu 1/2 kg soli po mogucnosti morske zagrijem u nekoj serpi na temperaturu koju mozes da podneses na svojoj kozi, stavim u krpu zamotam i stavim preko ceka, kuda se protezu sinusi 3 puta dnevno 2 puta za redom znaci stavis jednom kada se oseti da se oladilo onda jos jednom 3 puta na dan.
Tako 4 dana ne sme se izlaziti napolje, nos verovatno ce da ciri treba ga stalno ispirivati. 5 dan usmrknes malo bibera i kada pocnes da kises pocnu da ti "ispadaju" cepovi gnoja koji su blokirali sinuse.
Sve sam to radio.
Sada imam kronicnu upali i moram se paziti promaje i da ne pokisnem, to znaci ono pokisnes do gole koze a jos duva vetar sta ces cim dodje jesen ja kapu na glavu.

Eto malo sam se raspisao pogledaj jos malo po internetu i cuvaj glavu :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: