Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: prolapsus valvuale mitralis, insuff.valvulae aortae gradusII
PostPoslato: Uto Apr 12, 2016 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2016 9:07 pm
Postovi: 1
Mom sinu koji ima 16god. kardiolog je rekao posle uz da ima dg.prolapsus valvuale mitralis,insuff. valvulae aortae gradus II.rekli su da odmah mora da prestane da trenira kosarku jer moze da dodje do velikog napora da u toku treninga,utakmice padne u nesvest.Inace on je visok 205cm, ima oko 69kg,naglo je izrastao i endokrinolog je rekao da ima marfanoidnu konstituciju i da nam je to porodicno i lose vezivno tkivo pa pijemo kapi vigantol i da je to sve nasledno,tj.genetski jer i suprug i ja smo visoki.Suprug je takodje trenirao kosarku i isto su mu rekli kao i sada sinu, ali nikada nije imao velike smetnje nastavio je da trenira i sve je bilo ok.Sin cesto igra celu utakmicu bez odmora, nikad nije imao problema nesvest,bol,preterani umor ili nesto slicno ja ga i dalje pustam na treninge ima ih tri puta nedeljno i jednom ili dva puta mesecno utakmicu , mislim da to nije preterano da li sam u pravu molim Vas za savet da li stvarno mora da prestane sa kosarkom.Ne bih volela da mu se nesto izkomplikuje ali sa druge strane njegov zivot je kosarka hvala puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prolapsus valvuale mitralis, insuff.valvulae aortae gradusII
PostPoslato: Pet Apr 29, 2016 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 11, 2016 10:01 pm
Postovi: 9
Ja imam prolaps mitralnog zaliska (valvule) I-Ii stepen. Imam 19 godina. Moj zivot je bila odbojka, ali sam zbog aritmija morala da prestanem, vise je to bilo iz nekog straha, kasnije su se tek javile tegobe poput palpitacija, tahikardija, probadanja, kada mi je prolaps na uz i ustanovljen. U pocetku su tegobe bile jake da sam bila umorna cim bih ujutru ustala i prosetala po kuci, panicila i sebe dovodila u jos gore stanje. Mogu reci da se tegobe vremenom smanjuju ako rascistite sa sobom u glavi, kao na primer ja koja nije mogla da se pomiri sa tim stanjem. Bitno je da ne panici, doktor treba da proceni da li on moze ili ne moze da trenira, svakako ne treba da dize pretesko i da dodatno opterecuje srce, kod zubara obavezno antibiotik za prevenciju. Ako se javi anksioznost koji je sa prolapsom i povezan, obavezno saslusajte svaki problem koji ima da ne bi doslo do toga da misli da je sam u svemu i da iz te situacije nema izlaza. Ja nisam doktor, obicna sam devojka ali sam kroz sve ovo prosla i kroz sve ovo prolazim i dalje, ako imate nekih pitanja ja mogu da odgovorim jer znam kako je imati nekoga ko ima isti problem kao i neko drugi. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: