Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Pon Apr 04, 2016 1:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Par puta sam imao problem sa kičmom, da me išijas zakove za krevet. Ipak, želja za hodanjem je jača od išijasa. Nisam dozvolio da me to pobedi iako je ponekad bilo zaista tužno gledati iz prvog lica ustajanje iz kreveta za 10 i više minuta. Poslednji put kad me je pogodilo, rekao sam sebi da ću se potruditi da mi se to ne dogodi nikad više.

Ukočio sam se dok sam bio na poslu, dobio od šefa da odem kući, jedva sam stigao kući i do kuće sam već bio kriv kao kifla. Neminovno je bilo da prvo probam toplim tuširanjem na delu gde sam iskrivljen, jeste malo pomoglo u umanjenju bola ali to je samo krakotrajno, koliko traje tuš, toliko. Kako sam se obukao nakon tuša ne znam, znam da mi je trebala čitava večnost. Odradio dve terapije kod fizioterapeuta i bilo mi je bolje, vratio sam se na posao nakon 6 dana mislim ali sada sa pojasom za kičmu. Nisam bio zdrav 100 odsto ali mogao sam da radim. Krenuo sam kući sa vežbama za ojačavanje kičme i ujedno sa mišićima na stomaku. Sve se polako vratilo u normalu.
Sada trčim preko 30 km, igram košarku, aktivno se bavim sportom ali ništa se ovo ne bi desilo bez vežbi i bez jake želje.

Da li zna neko koju su granice sa išijasom za istezanje? Kad istežem nakog sporta, nemam bolove u kičmi. Jedino kad želim da pipnem prste na nogama u stojećem stavu, tad mi zadnja loža ne dozvoljava da pipnem ali čim malo savijem kolena skoro i da mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 10:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Истезање није проблем већ је пожељно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Sre Apr 13, 2016 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Видим да помаже али мене занима, да ли је могуће са ишијасом пипнути прсте на ногама? И које су вежбе истезања најбоље за то?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Sre Apr 13, 2016 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Moguće je ali se ne preporučuje,zbog prekomernog istezanja samog išijadikusa i pritiska diskusa na kičmenu moždinu (duralnu vreću).
Najefikasnija istezanja za ovu vrstu problema su na švedskim lestvama,gde se držeći rukama za prečku spuštate u čučanj i puštate karlicu da vam izvuče lumbalni deo.
Natkolenice bi trebalo da budu paralelne sa podom tj da karlica ne bude ispod nivoa kolena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Čet Apr 14, 2016 10:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За истезање кичме убедљиво најбољи је Истеки.

А што си уопште навалио да прстима пипаш стопала?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Sub Apr 16, 2016 1:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Да би се решио бола који вероватно не долази из кичме него из мишића. Хоћу буквално да ми тело буде флексибилније него икада. То ми циљ и лепо идем ка томе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Sub Apr 16, 2016 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Onako kako ste opisali u prvom postu,teško da je bol i ukočenost posledica problema sa mišićima.Fleksibilnost kičmenog stuba se ne postiže tako kao što vi radite naginjanjem unapred vće unazad.
Lumbalna lordoza nije projektovana da bi se ispravljala ,već je treba istezati u suprotnom pravcu da bi bila funkcionalna.
Zadnju ložu (koju u stvari i treba da istegnete) možete istezati u ležećem položaju ,a noge podignite na zid (karlica što bliže zidu) Ovako istežete zadnju ložu ne kompromitujete lumbalni deo kičme i radite nešto suvislo.
Ovim vašim sistemom teško da ćete postići željeni rezultat jer radite upravo suprotno od prirodnog poretka mekih tkiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Sub Apr 16, 2016 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам шта ти значи флексибилност ако пригњечиш нерв.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Ned Apr 17, 2016 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
terapeut je napisao:
Onako kako ste opisali u prvom postu,teško da je bol i ukočenost posledica problema sa mišićima.Fleksibilnost kičmenog stuba se ne postiže tako kao što vi radite naginjanjem unapred vće unazad.
Lumbalna lordoza nije projektovana da bi se ispravljala ,već je treba istezati u suprotnom pravcu da bi bila funkcionalna.
Zadnju ložu (koju u stvari i treba da istegnete) možete istezati u ležećem položaju ,a noge podignite na zid (karlica što bliže zidu) Ovako istežete zadnju ložu ne kompromitujete lumbalni deo kičme i radite nešto suvislo.
Ovim vašim sistemom teško da ćete postići željeni rezultat jer radite upravo suprotno od prirodnog poretka mekih tkiva.


У праву сте, мислим да ми задња ложа највећи проблем у свему. Можете ми рећи поред ове вежбе које све још постоје како бих истезао задњу ложу на правилан начин?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Išijas ili diskus hernija
PostPoslato: Čet Apr 21, 2016 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Након пар дана вежби где лежим на поду а ноге на зиду, могу рећи да делује.
Радим ујутру и увече. Прво кренем да ми карлица буде на удаљенијој тачки и радим 2 пута по 20 секунде. Онда карлицу приближим зиду и опет исто 2 пута 20 секунде. Радим тако 2 пута по 20 секунде са приближивањем карлице док осетим да је то довољно за данас. Бол се више и више појачава приликом приближавања карлице али је прихватљив. Могу рећи да сада, после пар дана вежби, да сада када желим да пипнем прсте на ногама, скратио сам пут ка томе за половину и сад фали неких 10 сантиметра да то буде фулл.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: