Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 8:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Sto se promena svesti tice moze da se desi da te ne prepoznaje. Halucinacije takodje, a ono sto i prica ce njemu biti logicno ako ne bude tebi. Moze da se desi da bude i malo agresivan, sve zavisi na kom delu mozga je tumor, tj koji centar u mozgu pritiska.
Morfijum mu nece davati, verovatno ce dobijati trodon, mada je i to derivat morfijuma. Po svedocenju ljudi koji su to bas iskusili, moguce je da ce osecati i dalje bol ali nece moci da kaze. Vise ce biti opijen. Ali i to je individualno. Moj svekar je imao karcinom pluca i kad bi poceli bolovi, trodon mu je pomagao. Kad je umro, meni nista nije znacilo to sto se nije mucio, ali kasnije kad su malo slegla osecanja zahvaljivali smo bogu sto se samo uspavao i nije se probudio. Doduse, njemu su bubrezi otkazali od hemoterapije pa je zato i umro, a lekari nisu znali da su mu otkazali bubrezi, niti se ko setio da proveri stanje bubrega.
Opet kod tvog tate je malo nezgodno sto ne znaju gde se nalazi primarni tumor. On jeste da ima meta promene na mozgu, ali bi trebalo znati i odakle su te promene sa kog organa i naravno najvaznije koji je tip karcinoma. Nisu svi isti, niti su svi agresivni. Moj tata je recimo imao dve metastaze na jetri koje su se pojavile posle operacije primarnog tumora na debelom crevu, i onda je primao terapiju koja deluje na kancer debelog creva. Takodje nije ni imao simptome koji bi ukazivali na tumor jetre. Znaci MNOGO zavisi na kom organu je primarni tumor. Insistiraj malo na tome da se otkrije primarni tumor. I javljaj kako tata napreduje! Drzim mu palceve da se oporavi sto pre!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
@fluid1
-------------------------

NE PREDAJTE SE! SVAKI TUMOR JE POBEDIV!

Molim Vas, pregledajte ovu temu: onkologija/alternativna-medicina-t18993.html

Postoji veliki broj slucajeva ljudi koji su unapred otpisani, a koji su se na toboze ''neobjasnjiv'' nacin vracali ''iz mrtvih''. Nada postoji, rak, u bilo kom stadijumu, jeste izleciva bolest.

Bitka nije gotova dok se ne zavrsi!

GLAVE GORE! Slobodno pitajte sta god Vas zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 6:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Stanje se u principu krsti kao - Meta. of Unknown Origin (metastaze nepoznatog porekla), ako već budete tražili nešto po netu.
Primarna lokalizacija tumora, a ni histološki tip tumora u suštini nisu ni bitni - ni za lečenje ni za prognozu - u više od polovine slučajeva primarni izvor je pračtično nemoguće sa sigurnošću naći,a ono što se nađe su uglavnom melanomi i pomenuti mikrocelularni karcinom pluća, nešto ređe su to drugi tumori.
Sve u svemu meta na mozgu su loš prognostički znak - obično su dokaz da se radi o veoma agresivnim tumorima.
Jedna, izolovana, dobro ograničena promena, dimenzija do 3 (ili katkad do 5cm) se može operisati - ako je stanje pacijenta dobro, nema drugih sistemskih metastaza (jetra, pluća...) ili su one pod kontrolom, ako je lokalno bolest pod kontrolom... Inače stav je da se do 3 manje, ograničene meta (karakteristično raspoređene) može operisati - ako ih ima više - to se ne operiše - stav je da je veća verovatnoća da ubijete pacijenta no da će mu to pomoći, odnosno studije kažu da su u grupi takvih bolesnika duže živeli oni bez operacije no oni što su operisani.
Hemioterapija je praktično bez efekta. Zračenje daje neku nadu, ali... To zavisi od mnogo čega.
Više od dve meta na mozgu, a da nije moguđe operisati ili ne reaguju na zračenje - prosečno preživljavanje je oko 2 meseca. Ako terapiaj deluje - oko VIII meseci. Ima slučajeva dobrog odgovora na radioth sa kasnijom resekcijom da su pacijenti živeli i više godina (pa i više od V).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 6
Mojom mami je pre 20 dana otriven mikrocelularni karcinom pluca sa metastazama na limfnim cvorovima u medijastinumu.
Uradjen joj je skener toraxa i gornjeg abdomena i tada je utvrdjeno gore pomenuto stanje.
U stomaku po nalazu sa skenera nema vise nigde metastaza. Ja sam potpuni paranoik i citala sam da jako sitne promene oko 1mm i ne mogu da se vide na skeneru.

Moram samo da se nadovezem na temu. Mama mi se jako cudno ponasa. Da li od soka ili sta je u pitanju, pocela je da zaboravlja i da se gubi. To se obicno desava kada smo na klinici i kada prima terapiju. Cim prodju analize i ostale "aktivnosti" na onkologiji, ponasa se savrseno normalno. Ja se samo nadam da je od straha i soka.

Ja u porodici vec imam slucaj metastaza na mozgu. Moj stric ih je imao i to tri. Imao je i na plucima, jetri, debelom crevu i bubrezima. Nikada nisu otkrili primarnu lokaciju.
On je jako lose prosao. Imao je halucinacije, bio jako (i ako je bio jako mrsav i iscrpljen) na trenutke agresivan da su morali u bolnicu u kojoj je bio smesten da dolaze i doktori iz psihijatrijske ustanove da ga smire. Samo da kazem da lekovi nisu mogli da ga smire. Bezao je iz bolnice a da se kasnije toga nije ni secao. Morali su da ga vezuju za krevet da ne bi lomio po sobi i plasio ostale bolesnike.
Sve je to u stvari individualno i zavisi gde se tumori nalaze.

Ja se toga plasim i to mi je uvek nesto cega se jako nerado secam. Cula sam da se sa pluca kada je u pitanju sitnocelijski rak jako brzo putem limfnih kanala, rak siri na mozak i udaljene lakalitete. Stalno strepim oko mame i pratim svaki njen pokret i simptom.
Mama je primila prvi ciklus hemoterapije. Dobro je podnela i sad cekamo drugi.
Koristimo sve za sta cujemo i promenili smo nacin ishrane u potpunosti.

Ukoliko se nastavi njeno cudno ponasanje, samoinicijativno cu je odveti na skener glave i ako nam to niko na onkologiji nije preporucio.

Zelim svima puno srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Moj ti je savet da to uradis sto pre. Ne cekaj da ti lekari ista kazu.

Moja mama isto ima. Prvo je otkriven microcelularni pluca znaci T4N3 ,,,sad ima meta staze na mozgu...ista je prica....kad god smo isli u Kamenicu mama je bila kao pijana, luda..valjda od straha.

Sad je u 4 stadijumu....

VERUJEM da tvoja mama nije isti slucaj.... odmah idite na CT glave. Mi smo sve kasno otkrili ali jednostavno nju su lekari pustili 5 meseci posle prve hemoterapije bez ijednog leka. Necu da gresim dusu..valjda oni znaju najbolje...

Ne znam sta da ti kazem. Drzim ti fige i tebi i tvojoj mami.

PUNO srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Ned Nov 27, 2011 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Pa za pocetak skener standardno moze prikazati ono sto je vece od 5mm, a ti ces to videti bas ako znas sta i gde da trazis (na osnovu simptomatologije, drugih nalaza... itd) - drugim recima ako nesto konkretno trazis na nekom konkretnom mestu ima i sanse da to nadjes... Inace je to prica sa iglom u plastu sena.
Videti nesto i nije bas tako jednostavno.
I sa kontrastom treba racunati da je promene manje od 1cm relativno tesko uociti - nikad nisi bas sasma siguran da li je to nesto sto tu treba biti ili ne.
MSCT moze teorijski prikazati promene velicine oko 1mm (toliko mu je otprilike rezolucija)... Ali to ne znaci da ces ti moci da ih razlucis na slici ili potvrdis kao meta promene.
Kad vec pominjete Kamenicu ima tu i u Novom Sadu par majstora koji bas znaju svoj posao, pa sretno.
II) Ja ne preporucujem skener na svoju ruku... Ni skener, ni MSCT (multi slice CT), ni magnet ni PET sken, u principu - jer to kosta, a nikakve bog zna kakve koristi necete imati od toga, sem zadovoljenja neke licne radoznalosti, ako uopste ista i nadju.
Naime verovatnoca da ne nadju nista, a meta postoje je prilicno velika, skoro isto tolika kao i da vide nesto, a da to nije to ili uopste nema nicega.
Za dalje lecenje sam nalaz sada, posle prve terapije, je relativno nebitan - ne odredjuje niti bitno menja tok lecenja.
Skener u privatnom rezimu kosta od 4-15k dinara, MSCT 2-4x toliko, magnet oko 10-20k dinara, a PET od 700 eura pa nadalje - najblizi nama dostupni su oni u Madjarskoj, pa Mariboru itd... Nemojte bacati pare na gluposti, ko god da vam sta kaze.
III) Promene u ponasanju mogu biti rezultat kojecega drugog sem meta na mozgu, narocito kod mikrocel. tumora - strah, psihologija, paraneoplasticki sindromi, metabolicki problemi, dejstvo hemioterapije (sa nekim lekovima su bas opisane halucinacije, par puta sam to cak i video kod pacijenata - omaglice, iluzije, "sareni krugovi" pred ocima)... Sve u svemu nemojte se zaletati. Porazgovarajte o svemu otvoreno sa nekim od vasih lekara ko se u to razume, a ima volje da vas saslusa i pametno posavetuje, pa onda odlucite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Uto Dec 20, 2011 11:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 10:33 am
Postovi: 13
Dragi ljudi dobre volje, zao mi je sto sam se tek sada prikljucila ovom forumu...ali valjda za prave informacije nikada nije kasno.
Moja mama,inace 57.godiste, je pre skoro 10 godina operisala rak dojke,aparat za zracenje,koje joj je bilo neophodno posle operacije, nije radio...imala je samo jedno zracenje pre kvara aparata. 6 meseci posle prve operacije imala je drugu operaciju, kada su joj operisali zlezde iz pazusne aksile i bile su maligne,tada zracenje i hemiotepapija. A onda 2007.metastaze na limfnim cvorovima,opet hemioterapija i to fak terapija.... Onkolozi su je posle toga ubedjivali da je ona zdrava zena, koja je izlecena. 5 godina je pila lek Femara,isla na redovne kontrole na svaka 3 meseca,cak su lek hteli da ukidaju,jer vise nema potrebe da ga pije *IZLECENI STE*, govorili su joj onkolozi sa IORS. Sredinom oktobra ove godine,isla je u Italiju,putovala i uzivala... 01.novembra smo primetili cudan govor kod nje...tj nije mogla da se seti sta hoce da kaze...mislili smo da je imala neki mali slog,pa je to od toga...Medjuti, u bolnici Sveti Sava, prilazi nam doktorka,kada je bio gotov skener glave sa recima*VASA MAMA IMA METASTAZE NA MOZGU I TO PUNO,HITNO JE VODITE U URGENTNI CENTAR*! I tako je *IZLECENA* zena,zavrsila na Neurohirurskoj klinici,gde su nam saopstili da joj je ostalo 3 meseca zivota,da zracenje moze da joj produzi zivot,ali je sve to individualno....Dok je isla na zracenje uradili su joj i skener pluca i UZ jetre i ustanovili da ima metastaze i na plucima i najetri!!!! Ne zelite ni da znate kako smo dosli do tih pregleda,jer to je toliko jadno za celokupnu onkologiju, da nemam reci....
Sve u svemu,posle zracenja joj se povratio govor,pije redovno GALEPSIN,pa nije imala ni jedan epi napad,sada sama hoda,glava je ne boli,ali uzasno kaslje i bole je pluca,a polako gubi i apetit... Od cetvrta ce krenuti na hemioterapiju, dobila je Xeloda tablete,jer su joj vene presusile od FAK terapije.... Ukoliko neko,na zalost ima neka slicna iskustva,bila bih veoma zahvalna da javi!!!!! I da li Escozul u njenom slucaju,moze nesto da pomogne!!!!!
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 9:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Jelena,

Moja mama ima metataze na mozgu i rak pluca..Ipak to nije slicna stvar sa tvojom mamom, ne znam sta bi te ineteresovalo od nasih iskustava.

Mama pije redovno lekove, treba da ide na zracenje glave ali se oseca jako slabo. Ima bolove.
Mi smo krenuli da koristimo neku terapiju od nekog coveka iz RS..to nam je sada prioritet....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 10:33 am
Postovi: 13
1. Zanima me da li Vidatox moze pomoci u mamin stanju!
2.Da li je neko cuo ili imao iskustva sa uljem kanabisa, ali ne semenom,vec uljem od cveta ili lista!
3. Moja mama je uzasan borac i ne zelim da verujem u to sto su lekari rekli o njenom preostalom vremenu zivota, jer nije tu u pitanju samo telo, vec i duh!!! Iz tog razloga sam spremna da pokusam sve za sta cujem da je nekome nekada pomoglo! Jer verujem u cuda!!!!
Hvala u napred!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 10:33 am
Postovi: 13
Moja mama pije GALEPSIN i nije imala ni jedan epi napad, kazu da je to lek novije generacije za epi napade! Mozes ga kupiti u apoteci,pije se po jedna tableta na 12 sati, pa probajte!!!! Inace posle zracenja, 10 ciklusa, je mnoooogo bolje! Povratio joj se govor,sama hoda,moze sama da se okupa,nema bolove u glavi.... Da ne kaslje ili nismo svesni dijagnoze,mislila bih da se izlecila...
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 9:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Moja mama pije phoenobarbiton i to pola na svakih 12 sati.

Elem....u kakvom je mama bila stanju pre zracenja. Mi smo nasu odgovorili da ode od zracenja......krenuli smo sa nekom alternativnom medicinom i prirodnim preparatima, i mama je jako slaba pa smo se bojali da ce da je zracenje "dotuce".
Sada se nadamo da cemo je makar podici na noge, ojacati i onda ponovo slati na zracenje...

Sad posle vaseg posta , sve se nadam da nismo previse pogresili... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:54 pm
Postovi: 6
Prodajem cecenu, 20 kapsula po 40mg vaze do septembra 2013 godine, cena 875 eura, Decarbazine 100 mg, 9 ampula rok trajanja do maja 2012 godine, Decarbazine 200 mg , 10 ampula, rok trajanja do novembra 2012 godine cena 100 e. Za sve postoji racun, kupljene u inostranstvu. Broj telefona na koji se moze pozvati je 022/326-979, ime Mara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Uto Dec 27, 2011 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 10:33 am
Postovi: 13
Moja mama pre zracenja nije mogla da govori,ni korak nije mogla da napravi bez nase pomoci,sada kada razgovaramo,kaze da ima i neke *rupe* u pamcenju iz tog perioda i imala je bolove u glavi,ne toliko jake,ali ipak je imala,mije mogla sama da se okupa,nije mogla sama da jede,kasiku nije mogla da drzi i njeno ponasanje uopsteno je bilo drugacije, to nije bila moja mama... Sada normalno govori,sama hoda,sama se kupa,sama jede...ali s obzirom na to da ima metastaze i na plucima i na jetri,brzo se umara i uzasno kaslje. Ona popije nimulid kada ima bolove koje joj mi ne dozvoljavamo da trpi,pa je to vise na nas nagovor. U drugoj i trcoj nedelji posle zracenja,leukociti najvise opadaju,mami su bili 4,8. Promenili smo joj apsolutno ishranu,izbacili meso (pojede samo po nekada ribu,skusu,losos), secer (kojim se maligne celije direktno hrane)... Leukociti su joj u trecoj nedelji posle zracenja (kada jos uvek opadaju) bili 5,8! Mislim da joj je zracenje uzasno pomoglo,jer to je evidentno. Vodite racuna,jer u Bgdu se na zracenje dugo ceka.Mi smo imali srece da je mama prve simptome imala 03.11., a 8 dana posle toga toga pocela sa zracenjem. Sada da ne kaslje i da je ne bole pluca, mislila bih da je izlecena.Cekamo da stigne Vitadox,jerimo da nadjemo ulje od cveta kanabisa,dok koristi ulje od semena kanabisa,jede kostice kajsije....i nadamo se najboljem!!!! Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na mozgu.Pomoc!!!
PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 10:42 am
Postovi: 1
Kada se nakon zracenja metastaza mozga mogu ocekivati poboljsanja, ako ih uopste bude? Tata je danas zavrsio poslednje u nizu od 10 zracenja. Svestan je, normalno komunicira, povremeno ima glavobolje za koje uzima Trodon, samo je 2 dana u toku zracne terapije imao mucninu i 2 puta povracao, ali sada su ti simptomi nestali.
Sledeca kontrola magnetnom rezonancom je zakazana tek za 2 meseca. Zasto tako kasno?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: