Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mononukleoza, stafilkoka i ASTO - HITNO
PostPoslato: Pet Mar 25, 2016 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
Pozdrav.
Pre dva meseca mi je ustanovljena mononukleoza testovima na te viruse.
Lecem sam Longacefom i Deksazonom. Sve je proslo posle mesec dana. Sadasnja krva slika i ostali parametri iz krvi su u redu sto se tice toga. Parametri koji pokazuju stanje jetre i ostali parametri koji su bitni u lecenju i pracenju mononukleoze su sada u redu. Posle dva meseca od otkrivanja, posle terapije i mnogo velikog mucenja, dijagnoza je dobila oznaku EX.

Medjutim, tu nije kraj problemima. Mononukleoza je otkrivena zbog izuzetno velikog bola u grlu i plikovana koji su se unutra stvorili. Sada, iako mononukleoze vise nema, grlo je i dalje blago uvecano i ume po malo, mada redje, da boli.

Radjen je bris i ustanovljeno je da je u grlu pronadjena "zlatna stafilokoka". Doktorka je rekla da ona to ne bi lecila, makar dok ne uradimo jos neke analize. Uradjen je ASTO, kao i krvna slika ponovo. Parametri iz krve slike su u vecini u redu, samo po neki parametar je blago povisen, tj. za 0,nesto. Medjutim, ASTO je za duplo visi. Gornja granica je 200, a meni je pronadjeno oko 400.

Na internetu pise svasta u vezi zglobova, srca... medjutim, kakve to veze ima sa mnom kada ja, posle mononukloeze, imam problema i dalje sa grlom? Tacnije, grlo je sada mnogooo bolje u odnosu na pre nekoliko nedelja, ali je i dalje prisutna veoma blaga, povremena bol. Da li sam zbog upale grla sada dobio i ostecenja srca, zglobova...?

Takodje, napomenucu, imam afte u ustima (ispod jezika) koje su mi se prvi put u zivotu sada pojavile. Mozda ima neke veze sa ovim, mozda i ne, ali ja da napomenem. Pomaze mi 3% hidrogen koji umiri bol do sledeceg ispiranja.

Dakle, sta je ovo? Da li je opasno? I da li je neophodno PONOVO "kljukati" se antibioticima?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mononukleoza, stafilkoka i ASTO - HITNO
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 11:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Теби је организам отишао скроз у аут. Мораш озбиљно да порадиш на себи од алкализације организма па на даље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mononukleoza, stafilkoka i ASTO - HITNO
PostPoslato: Čet Mar 31, 2016 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
aaaca je napisao:
Теби је организам отишао скроз у аут. Мораш озбиљно да порадиш на себи од алкализације организма па на даље.


Po cemu si to zakljucio? Doktorka je, na kontroli, rekla da je sve u redu i da je to normlano stanje posle mononukleoze. Rekla je da se polako sve resava, a sto je najbitnije, moja subjektivni soecaj je u redu, tj. ja vise nemam nikakvih problema koje sam imao, osim sto me po malo i dalje boli grlo, ali to ej sve zbog prelezane mononukeloze.

Zbog cega mislis da je organizam u autu? :O


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mononukleoza, stafilkoka i ASTO - HITNO
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 9:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само без панике. Превише тога ти се издешавало за кратко време, да не преписујем оно што си сам написао. Појава великог броја афти значи да си се много закиселио да ли због антибиотика или чега другог ко зна. Наравно сматрам да ти је хигијена уста нормална и да у њих не стављаш свашта.

Колико имаш година и чиме се бавиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mononukleoza, stafilkoka i ASTO - HITNO
PostPoslato: Pet Apr 01, 2016 11:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
aaaca je napisao:
Само без панике. Превише тога ти се издешавало за кратко време, да не преписујем оно што си сам написао. Појава великог броја афти значи да си се много закиселио да ли због антибиотика или чега другог ко зна. Наравно сматрам да ти је хигијена уста нормална и да у њих не стављаш свашта.

Колико имаш година и чиме се бавиш?


Afte su se pojavile i nestale, verovatno je to bilo zbog pada imuniteta. Nemam sada vise afte, samo me i dalje grlo boli. Tj. grlo me nije bolelo, ali je od juce pocelo ponovo.

Vrlo cudno, jer je mononukleoza izlecena, ponovnim brisom vise NEMA streptokoki, ali je grlo opet pocelo da boli i krajnici su opet uvecani...

Imam 19 godina, studiram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mononukleoza, stafilkoka i ASTO - HITNO
PostPoslato: Pet Apr 08, 2016 10:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што си се излечио од једне инфекције не значи да не можеш да добијеш неку другу. Инфекције крајника се веома споро лече, узгред.

Испирај грло чајем од жалфије, десетак и више пута дневно.

Обрати пажњу на стрес и релаксацију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: