Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Post operacioni otok skocnog zgloba
PostPoslato: Pon Mar 21, 2016 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2016 11:16 am
Postovi: 1
Postovanje svim clanovima, a posebno doktorima koji ce, nadam se uspeti odgonetnuti i dati odgovore na moje trenutno stanje.

Da se unapred ne pitate zasto otvaram novu temu, detaljno sam procitao slicne teme povodom ovog problema, ali nisam uspeo naci odgovarajuci odgovor, a da upadam u druge teme smatram neprikladnim.

Naime, da prvo dam sled dogadjaja.
12 Feb - pad sa bicikla i na KC u NS ustanovljen prelom skocnog zgloba.
Isti dan mi je postavljen gips, ali je dezurni doktor otisao sa snimkom na konsultacije, jer je razmak izmedju kostiju bio povelik.
Iz ovog sto su meni laicki objasnili, slomio sam na tri dela, pa je postojala velika sansa da ne zaraste dobro, rezultat bi bio da hramljem u daljem toku zivota.
Operacije nije bilo taj dan, ne go mi je zakazana kontrola za 7 dana da se vidi da li su se kosti kojim slucajem pomerili.
Taj dan sam otok na nozi mi povelik. Dobio sam stalnu elevaciju, led, mirovanje i tablete protiv tromboze.

Nakon 7 dana, posle ponovnog snimanja kosti su bile na mestu, ali sam upucen na polikliniku da se javim odmah sledeci dan.

Nakon ponovnog snimka na poliklinici, doktor je rekao da ovo dobro stoji, ali veoma je tanka nit izmedju toga da ne sraste dobro zbog velikog prostora.

23 Feb sam priljen i 25 Feb operisan.

Posle operacije nisam dobio gips, samo je bilo previjeno elasticnim zavojem.
Post operacioni period je tekao dobro, i nakon 7 dana sam pusten iz bolnice, nakon cega sam imao kontrolu 11 Feb.
Taj dan su mi skinuli konce, kada sam i prestao sam inekcijama u stomak protiv tromboze.

Dobio sam kontrolu za 3 nedelja sto ce biti prvog aprila.
Nemam oslonac na nogu, i dobio sam da vezbam privlacenje samostalno i sa uzdama do granice bola.

Iako rana zarasta dobro, i nemam bol, cak sam skoro uspeo da privucem samostalno bez pomagala uzdi nogu kao levu i dalje imam otok pri samom zglobu.

PITANJE:

Da li taj otok treba da me brine, il je to nesto sto ce proci vremenom.
Mazem stopalo i zglob sa HEPATROMBIN kremom i stavljam leda.

p.s. Nije bas da je onako 100% otecno, ali nije ni da je kao leva noga.
recimo da je otok jedno 65-70%.

Hvala na citanju i vasim odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: