Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 23, 2016 10:19 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje vezano za prenođenje HIV-a. Imao sam pre 2 meseca odnos sa jednom promiskuitetnom devojkom(ona je meni radila oralni sex a ja sam imao kondom). Nakon toga sam ja njoj stavio prste dole u vaginu. Zanima me da li sam tako mogao da dobijem HIV? I koliko taj virus HIV-a može da se zadrži na mojim prstima ukoliko ga ima?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Čet Mar 03, 2016 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 22, 2016 9:23 pm
Postovi: 2
Postovani.
Imam pitanje.
Prije 18 dana sam imao odnos bez zastite sa curom koju sam prvi put vidio.Na kraju odnosa mi je rekla da je zarazena sa HIV-om.
Od tad imam temperaturu,ko neku gipu,glavobolju,dosta sam umoran.
I imam 26 godina.Da li ovo znaci da sam i ja zarazen i koje testove trebam da uradim?

Aleksandar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja nemam pojma koje testove treba da uradis.Dok ti neko ne odgovori,procitaj predhodne postove,ima ispisano koje testove.Sto se tice simptoma odmah posle 18 dana,ja cisto sumnjam da simptomi i mogu tako brzo da se jave..jos je i u prozor efektu..Tako da mislim da simptome umisljas zbog opterecenosti.Al svakako da nezasticeni odnos sa hiv pozitivnom osobom nosi rizik i da moras da se testiras.Ne mora da znaci da si zarazen,ali i moze,definitivno moras se testirati.A ukljucila sam se najvise da kazem,da ta osoba sa kojom si bio nije definitivno normalna,da ona ZNA da je hiv pozitivna i da ima s tobom odnos BEZ ZASTITE i tek na kraju ti kaze?!?Pa ja bih je zadavila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Simptomi su se javili u dosta kratkom vremenskom periodu,ali se isto tako i poklapaju.
Sve sto ti je Kristina11 rekla stoji,ja cu ti samo reci za testove.
Radis ELISA test i nakon njega radis IFA test to je provjera na ELISA test.
Trebas se testirati sto prije !!!

______________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 12:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Просто је невероватно да те је тако израдила. "После ти је рекла".

А и ти што се "дружиш" са непознатима, баш си вицкаст.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sre Mar 09, 2016 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2016 1:49 pm
Postovi: 9
Želeo bih da pitam kompetentne ljude za savet i mišljenje.

Ukoliko sam imao seksualni odnos sa ženskom osobom sa kondomom koji nije pukao, ali je spao (ne znam da li u toku odnosa ili nakon odnosa), koliki je rizik od dobijanja polno prenosivih bolesti?

Naime, seksualni odnos smo imali nekoliko puta u toku noći, svaki put smo koristili kondom, ali je tokom ili nakon jedog odnosa kondom "spao". Mislim, ja sam video da kondom nije na penisu, mada ona kaže da je sve vreme trajanja odnosa kondom bio na penisu jer bi ona osetila da je bilo drugačije (ne znam da li ona stvarno to može da oseti, čisto sumnjam u to).

Seksualni odnos je bio, tako da se izrazim, normalan - nije bio ni grub, ni mlak.

Koliko vremena treba da prođe da mogu da odem u neku laboratoriju da uradim testove na polno prenosive bolesti, a da rezultati budu valjani?

Takođe, ja sam njoj radio oralni seks. Zube sam prao tog dana, mislim da je od pranja zuba do oralnog seksa prošlo nekoliko sati ali ne znam tačno koliko vremena.

Koliki je rizik da sam se zarazio virusom HIV?

Hvala na svim savetima i informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Čet Mar 10, 2016 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па јел' дотична женска особа болесна од неке болести?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Mar 11, 2016 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2016 1:49 pm
Postovi: 9
Ona kaže da nije, ali ja to ne mogu sa sigurnošću da znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Mar 11, 2016 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па онда је могуће, под условом да вирус ХИВ-а заиста постоји. Осим тога постоје много озбиљнији разлози против секса пре брака.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Mar 11, 2016 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Nostradamus procitaj prethodne postove na ovoj temi,ima sve ispisano od strucnih i kompetentnih ljudi, koje testove i kad mozes da uradis da budu validni,konkretno za Hiv.To ti ne bih ja znala reci al imas napisano.A ako doticna ima Hiv i ako je kondom zaista spao,verovatnoca za tvoj slucaj ovako napisan je mala,al naravno da postoji.U toku odnosa moze doci do neprimetnih lezija,pa cak i ako odnos nije grub.Ne mora da znaci ali rizik postoji,imas cak i u procentima izrazeno rizik za svaki nacin prenosa.Iskreno sve i da je spao kondom ne mora da znaci da si zarazen i to pogotovu ako je tako na kratko spao..ne ide to bas tako lako prenos Hiv-a.Al testiraj se.Iako mislim da tripujes da je kondom spao a devojka verovatno cak ni nije zarazena,al ti ocigledno nisi siguran u ti devojku i zato uradi test.A ostale polno prenosive bolesti se lakse prenose nego Hiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sub Mar 12, 2016 1:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2016 1:49 pm
Postovi: 9
Ona kaže kako kondom nije spao tokom nego nakon odnosa, ali ne znam kako ona to može da zna.

Mislim da se ne radi o osobi koja bi trebalo da je rizična, ali nikada čovek ne može da bude siguran. Možda je ona imala nekog partnera koji je bio sporan, a da ona to i nije znala.

Hvala vam na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sub Mar 12, 2016 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da je spao tokom a ne nakon odnosa,ostao bi u njoj,i naravno da bi osetila strano telo.A za drugi deo sto si napisao se slazem,nikad se ne zna..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 7:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:31 pm
Postovi: 65
Juče mi je jedna devojka radila oral. Koristio sam kondom.Ona je bila malo grublja, preterano za moj ukus ... Mislim da kondom nije pukao i nisam našao vidljive ogrebotine i ranice po penisu. Pretpostavljam da sam onda ok??? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pon Maj 30, 2016 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2016 11:02 pm
Postovi: 33
vidim da na forumu jedini ispravno pricate u skladu eindowatkom sveta .Molim vas za pomoc.u novembru mesecu Sam imao rizican odnos gde je pukMolim vas za pomoc.u novembru mesecu Sam imao rizican odnos gde je pukao kondom nije bilo ni ejakulacije niti icega eksces je trajao 4 sekunde jer Sam odmah primetio,cak ni PRI pucanju kondoma glava nije bila otvorena,latex se prevukao preko vrha koze.sacekao Sam adekvatnih 90 Dana ili 3meseca I u klinickom centru uradio kompletnu krvnu sliku limfocita virusa svih ukljucujuci hcv I HIV 1_2 duo elfa 4 e generacije I sve je negativno nalazi savrseni,sem malo nizeg gvozdja,posle 6 meseci pocinje prehlada oko mene ,gde I ja pocinjem par Dana da kasljuckam SUV kasalj koji je trajao par Dana,gde opet upadam u paranoju I strah..nadam se da je zbog silnog stress jer Sam hipohondar pocnu USTA da mi se suse jako,Ali osuse se samo kada se uznemirim I jezik mi je bled nemam nikakvih naslaga sem sto se store PRI korenu jezika kada pijem I pusim I od stress,a od tod poslednjeg periods Sam dosta pusio I pio ..I USTA se osuse,to traje vec nedelju Dana,malo jace..odlazim ponovo u akreditovani medlab I radim ponovo viruses iako mi je dosta njih reklo da nema potrebe jak Sam test radio,Ali da smanjim paranoju odem uradim opet test ag an 1,2 takodje je elfa 4th generation.I ukupni hcv I sve nereaktivno.to je bio drugi test posle 6 meseci I nedelju IPO Dana znaci 27 IPO nedelja.da li je beo jezik Suva USTA produkt ancioznosti stress I abnormalno haoticnog periods od ovih mesec Danaili je nesto drugo?da li je moj HIV status konacan posle 3, I 6 meseci I da li da konacno stavim tacku na paranoje?hvala puno!!
ao kondom nije bilo ni ejakulacije niti icega eksces je trajao 4 sekunde jer Sam odmah primetio,cak ni PRI pucanju kondoma glava nije bila otvorena,latex se prevukao preko vrha koze.sacekao Sam adekvatnih 90 Dana ili 3meseca I u klinickom centru uradio kompletnu krvnu sliku limfocita virusa svih ukljucujuci hcv I HIV 1_2 duo elfa 4 e generacije I sve je negativno nalazi savrseni,sem malo nizeg gvozdja,posle 6 meseci pocinje prehlada oko mene ,gde I ja pocinjem par Dana da kasljuckam SUV kasalj koji je trajao par Dana,gde opet upadam u paranoju I strah..nadam se da je zbog silnog stress jer Sam hipohondar pocnu USTA da mi se suse jako,Ali osuse se samo kada se uznemirim I jezik mi je bled nemam nikakvih naslaga sem sto se store PRI korenu jezika kada pijem I pusim I od stress,a od tod poslednjeg periods Sam dosta pusio I pio ..I USTA se osuse,to traje vec nedelju Dana,malo jace..odlazim ponovo u akreditovani medlab I radim ponovo viruses iako mi je dosta njih reklo da nema potrebe jak Sam test radio,Ali da smanjim paranoju odem uradim opet test ag an 1,2 takodje je elfa 4th generation.I ukupni hcv I sve nereaktivno.to je bio drugi test posle 6 meseci I nedelju IPO Dana znaci 27 IPO nedelja.da li je beo jezik Suva USTA produkt ancioznosti stress I abnormalno haoticnog periods od ovih mesec Danaili je nesto drugo?da li je moj HIV status konacan posle 3, I 6 meseci I kolika je valudnost tog tests citajuci videh da je usavrsena Elisa da je francuski I jedan od savremenijih sa jacim I brzim prodorom u window,I da li suva usta sa bledim belucastim jezikom koji postaje takav kad se stresem pusim I pijem IMA ikakve veze sa ovom?unapred hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Maj 31, 2016 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2016 11:02 pm
Postovi: 33
HOCE NEKO ODGOVORITI???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: