Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Zaboravih , jako je bitno da se reaguje na pravi način što pre, ali ako ste stariji od 60god onda su nažalost slabe šanse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Dragan.t
Veliko hvala na odgovoru. Bila sam na klinici Milos. Rekli su mi da je stanje definitivno, jer je tromb zacepio centralnu arteiju retine i kraj. Takodje, kazu da sam imala srece jer nije otputovao na mozak. I da do takvog stanja dolazi zbog slabosti srcanih zalizaka ili aritmije u kombinaciji sa hipertenzijom.
Uradila sam sve pretrage koje su predlozili i moj kardiolog kaze da bas i ne moze da poveze moje nalaze sa incidentom, jer su zalisci ocuvani a tri aritmije u trajanju od po tri sekunde nijesu zabrinjavajuce. Ali... infarkt postoji i uveo mi antikoagulacionu terapiju kao preventivu od mozdanog udara (Pradaxa150 mg). Ne znam da li bih uz pradaxu smela koristiti Maculin, a o magnetima i necem drugom sto bi pomoglo ne znam nista. Bila bih presrecna, da imam i 20 posto vida na tom oku, mada su me doktori (konsultovala sam vise njih) obezhrabrili i sva misljenja su ista. A i godina imam prilicno (60). Bas sam smor. Izvinite. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
rad@s
Pa slažem se da smo oboje imali sreće jer nam je oko zahvaćeno.Mislim da vam ništa ne bi škodilo da držite te magnete o kojima je aca pisao.U mom slučaju tog začepljenja više nema a koristio sam ih jedno 2-3meseca.Mislim da treba sve učiniti da se poboljša cirkulacija u oku.Ja sam za cirkulaciju pored magneta koristio jabukovo sirće sa medom, vendoksin kapi, propolis kapi a i tu spirulinu.Za oporavak oka pijem MAKULIN PLUS ali tek od skora nažalost ( to su vitamini i minerali) jer za njega ranije nisam znao.
I meni su rekli na početku da je oporavak skoro nemoguć ili će biti mali pa je ipak do oporavka došlo.Ne dajte se i pokušajte što pre sa magnetima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Molim Vas za link preko kog mogu naruciti magnete i njihov naziv. Da li salju za Crnu Goru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Evo linka
.magneti.co.rs/download/Neodijum%20magneti/Standardne%20dimenzije%20NEO%20magneta.pdf
Predlažem vam da dobro pročitate celu ovu temu od početka do kraja da bi znali kako da koristite magnete.Ako imate problema sa narudžbinom javite mi na pp.Magneti nisu skupi ali mora da se naruči bar 10kom. Ja sam koristio oblik diska veličine 20 puta 5 po dva kom , na znojnicu za glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Veliko hvala,
Ukoliko se ne snadjem, javicu se.
HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Zaboravila sam da kazem da je kod mene tromb zacepio stablo arterije i to je redji slucaj i tezi. Kada je u pitanju grana, lakse je, jer je ostecen dio koji ta grana izhranjuje. Tako mi je objasnio dr. Valjda sam pravilno opisala. Zbog toga se realno ne nadam poboljsanju, al probacu magnette. Veliki pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Pa i kod mene je bila u pitanju arterija, stim što se to iz nekog razloga odčepilo a i sva krv se povukla.To se ustanovi na pregledu očnog dna i na snimku vidnog polja.Ja koliko sam razumeo moje lekare sada je to sve prohodno ali mi je otanjena retina oka kod žute mrlje i kao posledicu imam horizontalnu senku preko sredine oka.
Niste mi rekli kad vam se to desilo jer je vrlo bitno da se što pre reaguje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Desilo mi se 25. decembra (pre dva meseca) , na poslu iznenada i bezbolno. Bez ikakvog upozorenja tipa bol, vrtoglavica i sl. Samo se odjedanput navukla magla na desno oko. U roku od pola sata bila sam kod oftalmologa, privatno. Bio neki prof. sa VMA. On rekao sa okom je sve u redu, verovatno mozdani udar, tranzitorni. Valjda to znaci prolazni, tako sam razumela. Uputio me na MR mozga. Istog momenta sam i to uradila. Tamo mi rekli da je sve u redu i uputili opet oftalmologu. Tada sam posla u urgentni centar i dr. rekao da se radi o infarktu oka. Nije bilo krvarenja. Davao neke tablete, radio masazu oka rekao mi: dobili ste zuti karton, sledi crveni i znate sta to znaci. Idiot. Uvece sam vec bila u Bg., potvrdili dijagnozu. Ostalo sam vec pisala, da ne ponavljam. Znaci, reagovala sam najbrze moguce. Nemam nikakvih simptoma ni pre ni posle incidenta koji bi mi skrenuli paznju. Osim sto nemam vid na desnom oku i to je strasan osecaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Uh baš je prošlo puno vremena.....
i kod mene se ekces desio iznenada, posle buđenja, bez bola i ikakvog vidljivog
krvnog podliva na samom oku.Loše stvari se dešavaju :( , što pre shvatimo to bolje za nas.Ja sam u mom slučaju tako rezonovao.Sada imam malo bolju situaciju i sve činim da je još popravim.Mada su slabe šanse u mojim godinama....bar da sam pre saznao za Makulin plus


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pon Mar 07, 2016 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Jeste, proslo je dosta vremena. Ali ja sam preduzela sve odmah u prvih dvanaesr sati. Popravka je nemoguca, pa taman da sam bila kod oftalmologa u momentu desavanja. Tako su mi objasnili eminentni oftalmolozi. Kod 30 % pacijenata dolazi do ponovnog udara. Visok procenat. E, sada treba treba drzati pritisak pod kontrolom, lipidni status, aritmiju, uzimati antikoagulansnu terapiju, pa sta Bog da. To mi je sve objasnio moj kardiolog, koji je klasa i vjerujem mu. Meni otezava i to sto psihicki tesko prihvatam, a i pusim. Manje nego ranije ali pusim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pon Mar 07, 2016 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:33 pm
Postovi: 22
Pa razmem vas potpuno ali nema nam druge no da prihvatimo našu realnost takva kakva je.
Moj problem je prekomerna kilaža , odnosno mala visina :D . Holestelor držim u granicama tako što koristim statin ,rosuhol, i gledam da sam što više fizički aktivan.Potrebna nam je šetnja svakodnevna od najmanje 30-40 min.
Želim vam svako dobro....držte se....jedan prijatelj mi je rekao da je život posle 80te jako lep.Pa da vidimo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Pon Mar 07, 2016 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 11:35 pm
Postovi: 17
Bas ste me nasmejali. Znacilo mi je da razmenim misljenje sa nekim ko je doziveo isto. Na celom internetu smo jedini. Hvala i svako dobro Vam zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Infarkt oka....
PostPoslato: Čet Mar 10, 2016 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Иначе, холестерол се најефикасније решава избацивањем зејтина из исхране и увођењем свињске масти. Проверено!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: