Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Temperatura za vreme dojenja kod majke
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2007 6:48 pm
Postovi: 32
Lokacija: Sombor
Imam malu bebu od 2,5 nedelje, dojim je na svaka 3 h. Jedno dojenje iz jedne, drugo dojenje iz druge dojke.
Vec drugi put mi se desava da mi odjednom temperatura skoci iznad 38 izmedju dojenja, pa cak prosli put i 39 sa 1. Osecam blagu glavobolju, i imam groznicu, ali nikakve druge simptome prehlade. Medjutim oba puta mi je jedna dojka vruca, tvrda i bolna cak i bez dodira. Cim je malo izmasiram i izmuzem ona omekani.
Da li je moguce da dobijem tako visoku temperaturu od nabujale dojke?
Prosli put mi je temperatura trajala nakon poslepodnevnog odmora, celu noc i sutra pre podne. Danas mi je pocela nakon bebinog sisanja od 10 minuta, a obicno dojenje traje 20-tak.
Dobijam savete da se ne tusiram, ali nakon sto kupamo bebu uvece ja se uvek preznojim i ne osecam se lagodno da joj prilazim.
Da li je u pitanju tusiranje ili mozda ipak nabujala dojka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Pazi, da sam na tvom mestu ja bih otišla do lekara i to ginekologa ili hirurga čija je uža specijalnost dojka. Mislim da nije normalno imati tako visoku temperaturu i mislim da si možda na pragu mastitisa.
Dakle, pravac kod lekara, tuširaj se normalno i mislim da grešiš što bebicu dojiš jedan podoj iz jedne dojke, drugi podoj iz druge...Na taj način ti se ne prazne dovoljno dojke...zato su ti i tako tvrde i bolne. Elem, probaj ovako-podoj započni sa nabujalom dojkom npr. desnom-napravi pauzu da bebica podrigne- i premesti je na levu dojku. Naredni podoj započni na levoj dojci-pošto je bebac nije dovoljno ispraznio, pa pauza za podrigivanje, pa prebacivanje na desnu...Na taj način se dojke naizmenično prazne i pune, nisu tako nabujale i bolne...To je savet koji sam dobila u porodilištu. Ima tu još jedna caka-na početku podoja uvek ide ređe mleko da bi kasnije poteklo gušće, masnije i hranljivije...Zato je i bitno da u toku podoja bebac posisa iz nabujale dojke "ređe" mleko i gušće iz druge, praznije dojke. E, nadam se da te nisam zbunila.
Sve najbolje i javi šta ti je lekar rekao.
Ah, da, obavezno nosi čvrst, sa širokim bretelama brus koji ti dobro podiže dojke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Slazem se u potpunosti sa Ksenijom.Ja sam moju bebu, po savetu pedijatra dojila svaki put iz obe dojke, u pocetku po 15 minuta iz svake, kasnije kad je ojacala i ovarisala smanjili smo na po 10 minuta iz obe dojke.Dva puta sam imala temperaturu iznad 38, bez ikakvih drugih simptoma osim tvrdih grudi.oba puta isla kod dr i oba puta mi rekli da posle svakog podoja moras svo mleko koje ostane u dojci, dakle koje beba ne posisa na tom podoju izmusti.Dakle, ta temperatura moze rlo lako da bude posledica nakupljanja mleka u dojkama.Medjutim, temperatura moze da bude i posledica drugih stvari pa ti je moj savet da odes kod dr, kod ginekologa, naravno, na pregled, kako bi iskljucila eventualne infekcije i kako bi se sa nekim strucnijim posavetovala u vezi dojenja.A zaista ne znam sto se ne bi tusirala, iskreno, to prvi put cujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 12:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Slazem se u potpunosti sa Ksenijom.Ja sam moju bebu, po savetu pedijatra dojila svaki put iz obe dojke, u pocetku po 15 minuta iz svake, kasnije kad je ojacala i ovarisala smanjili smo na po 10 minuta iz obe dojke.Dva puta sam imala temperaturu iznad 38, bez ikakvih drugih simptoma osim tvrdih grudi.oba puta isla kod dr i oba puta mi rekli da posle svakog podoja moras svo mleko koje ostane u dojci, dakle koje beba ne posisa na tom podoju izmusti.Dakle, ta temperatura moze rlo lako da bude posledica nakupljanja mleka u dojkama.Medjutim, temperatura moze da bude i posledica drugih stvari pa ti je moj savet da odes kod dr, kod ginekologa, naravno, na pregled, kako bi iskljucila eventualne infekcije i kako bi se sa nekim strucnijim posavetovala u vezi dojenja.A zaista ne znam sto se ne bi tusirala, iskreno, to prvi put cujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura za vreme dojenja kod majke
PostPoslato: Ned Mar 06, 2016 11:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Da li je normalno da dojilja ima blago povisenu temperaturu od nadolazenja mleka i prepunjenosti, 37.2-3?
Jel se to nekoj mami desavalo?
Dojim bebu vec 6 meseci i temperatura mi varira od 36.9 do 37.3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura za vreme dojenja kod majke
PostPoslato: Pon Mar 07, 2016 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За температуру не знам али знам да препуњеност није добра. За то постоје музилице које решавају проблем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: