Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fraktura patele
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 24, 2016 8:41 pm
Postovi: 3
Prije svega topli pozdrav za administratore ,doktore i sve clanove foruma. 22.januara ove godine sam pretucen od strane obezbjedjenja teleskop celicnom palicom i izmedju silnih modrica posjekotine na arkadi, zadobio sam i udarac u koljeno. Nakon slikanja i pregleda ortopeda dijagnoza glasi : Fractura apicis patellae sin . Prilikom pregleda od bola nisam mogao saviti nogu nikako. Kada mi je doktor lagano savio nogu strasno je bolilo al uspio sam nekako sam da je ispruzim , uz bol naravno. Bio je ogroman otok ,toliki da se uopste nije vidjela casica. Stavili su mi tutor langetu dvije sedmice a nakon kontrole jos dvije sedmice gips. Nakon skidanja gipsa na pregledu u klinici za fizikalnu terapiju, uspio sam saviti nogu do ugla 90stepeni uz tupu bol i neki osjecaj struganja u koljenu. Noga mi je toliko atrofirala ,nemam snage u njoj ,bukvalno se prepolovila,a prisutan je i dalje mali otok. Zaboravih napomenuti da je bila i rana od udarca koja je bas dugo krvarila. Sad je samo krasta. Ono sto me zanima jeste da li sam trebao nakon skidanja gipsa opet slikati nogu i koliko otprilike traje oporavak od ovakve povrede. Neki savjet naravno da je dobrodosao. Unaprijed hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fraktura patele
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Trebali ste slikati nogu da vidite kako je kost zarasla,a oporavak moze trajeti mjesecima.
Za sad samo mirujte i nemojte nogu izlagati nikakvom fizickom naporu,mozete raditi vjezbice,ali bez forsiranja.

_______________
Prof.Dr.Dzidno Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fraktura patele
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 24, 2016 8:41 pm
Postovi: 3
Da li se smijem uopste oslanjati na nogu jer mi je receno da mogu pomalo. Koristim stake naravno , ne smijem ni pomisliti da se oslonim na nju trenutno cijelom tezinom . Sad ne znam ni sam sta da radim. Da idem slikati i odnjeti doktoru sliku ili da slikam za 7 dana kada je on mislio da slikamo na kontroli. Nije mi logicno to sto pocinjem sa fizikalnom terapijom a nisu provjerili da li je to sraslo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fraktura patele
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Pa sacekajte onda tu kontrolu za 7 dana i slikajte,ali meni to nema logike kao i fizikalna terapija.Nemojte se oslanjati na nogu nikako,samo dok lezite mozete dizati nogu gore-dole jedno 2 min,ali ako osjetite bol prestanite.Ostale vjezbe nemojte raditi do fizikalne terapije.

_______________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fraktura patele
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 24, 2016 8:41 pm
Postovi: 3
Hvaka doktoru na korisnim savjetima. Krenuo sam na fizikalnu terapiju, aktivne vjezbe , interferentna struja i laseroterapija. Otok ja skoro skroz spao, nogu savijam Skoro kao zdravu , bola vise skoro i da nema. Na dodir me ne boli uopste,samo nekad prilikom vjezbi kad ispravljam nogu , pokret prije pune ekstenzije , nesto skljocne iznad koljena ili recimo sami vrh casice. Zanima me sta bi to moglo biti. Da nije neka hrskavica ostecena ili tetiva ? Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: