Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koleno pomoc
PostPoslato: Ned Mar 22, 2015 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2015 8:49 pm
Postovi: 3
Zdravo. Nov sam na forumu i trebam vasu pomoc. Vec duzi niz godina unazad imam problema sa desnim kolenom zbog cega sam prekinuo fudbal ali jos uvek trcim pravolinijski bez ikakvih problema. Naime, kad god bi mi se desila povreda ja bih otisao doktoru i dobio analizu da to nije nista , zavili bi mi zavoj i pustili kuci ... I tako sve u krug prema tome bio sam primoran da trazim alternativu. Postoje ljudi koji se bave tim namestanjima, kiroprakticari ili tako na tu foru. Isao sam kod jednog naseg ovde blizu koji je mnogima pomogao (ozbiljan covek, zna posao) i on mi je postavio dijagnozu da mi nista nije pokidano, da casica ne ispada sto i jeste ( kasnije cu objasniti problem detaljno) i kruznim nekim pokretima , prelamanjem tamo ovamo mi vrati nogu u normalu i ona apsolutno izlgerda kao i zdrava noga tj leva. Sta je zapravo moj problem , evo ovako, prilikom naglog pokreta a nekad i bez njega jednostavno se samo desi nisam ni svestan kako meni se izrotira donji deo noge (tibia) u kolenu u odnosu na gornji odnosno butni deo (femur) i to tako ostane , jako boli , pokretljivost ogranicena i znatno se primecuje razlika u desnoj i levoj nozi tj ne postoji ona rupa pored kolena s unutrasnje strane kad se ispravi noga i ona prirodna krivina koja postoji od kolena na dole skoro da ne postoji tj noga je ravna. Da vam predocim jos malo mojim prostim jezikom, dakle meni se donji deo noge okrene malo i tako ostane sve dok ga on opet tim kruznim pokretima i prelamanjem levo desno ne vrati. Molio bih vas za pomoc, vasa dijagnoza neka. da li ce trebati operacija itd . hvala unapred . Inace imam 22 godine . hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 11:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ваљда су ти лигаменти колена отишли у офсајд. Мислим да адекватне физикалне вежбе могу да помогну при чему нема фудбала, кошарке итд. неколико година.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Čet Mar 26, 2015 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 1:46 am
Postovi: 26
Meni ovo lici na nekakvo ostecenje prednjeg ukrstenog ligamenta, ljudi s ovim problemom obicno postaju pravolinijski trkaci jer nemaju stabilnost pri naglim promenama pravca. Mada najbolje bi ti bilo da snimis koleno na magnetnoj rezonanci, onda ces tacno znati gde "skripi". Nemoj previse da se oslanjas na dijagnozu koju ti je postavio "ozbiljan covek, koji zna svoj posao", jer to sto nista nije pokidano ne znaci da nema drugih vrsta ozleda..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Sub Mar 28, 2015 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2015 8:49 pm
Postovi: 3
Bio sam kod jednog cike koji je radio za fudbalski klub rad , covek se nagledao svakojakih povreda i odem ja kod njega on mi covek povuce nogu tj ispravi skroz i zarotira levo zarotira levo desno sve ok i onda me uhvati za kvad pretisnu i kaze tu je problem , zario mi prste po misicu i izvukao neke zile i evo sad mog problema nema vise tj nestao je tj nema vise bezanja u kolenu. Koliko sam ja skontao one "zile" u predelu "ispod" kolena , one koje se pruzaju iz zadnje loze mi nisu bile na mestu, zgrcene, ispreplitane ili sta god vec uglavnom sada mi je bolje ali receno mi je da ce trebati jos vremena s obzirom da je to tako stojalo od prilike vise od 8 god. Javljam sta bude bilo dalje , pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Ned Mar 29, 2015 6:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Значи да ће ти требати 16 година да се стање нормализује, под условом да се у међувремену не повређујеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Pon Mar 30, 2015 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 22, 2015 8:49 pm
Postovi: 3
vazi javljam se za 16 god da iznesem stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Uto Mar 31, 2015 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој лозинку да заборавиш. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koleno pomoc
PostPoslato: Pet Mar 04, 2016 7:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2016 7:40 am
Postovi: 10
Postovanje,
Pre godinu ipo dana hodao sam ulicom normalno,padala je kisa, imao sam duboke kanadjanke.. Bila je neka rupa ja je nisam video i tu sam iskrivio nogu,tacnije osetio sam od skocnog zgloba pa do kolena kao da mi je neko uvrnuo Cry . Od tada idem po lekarima , bio sam kod nasih najboljih strucnjaka i niko mi jos nije dao pravu dijagnozu,konkretnu. U zadnjem delu (zatkolenoj jami) , imam konstantan bol . Ne mogu dugo da stojim, od trcanja sam se pozdravio jos pre godinu ipo Sad . Bio sam na fizikalnim terapijama dugo,ali mi nisu nista pomogle. Osecam trnjenje,peckanje , nestabilnost u kolenu , najvise u zadnjem delu , toj zatkolenoj jami. Isao sam na magnetnu,rengen,ultra zvuk mekih tkiva. Nista konkretno mi nije pokazalo, a mene boli. Trenirao sam vaterpolo 8 godina i kik boks i nikad nisam ranije imao problema. Od tada ne mogu normalno da zivim , vise se ne bavim sportom , samo jurim stolicu Sad . Da li je neko imao slican problem ? Zna li nekog specijalistu koji se razume? Ne mogu da verujem da u Srbiji niko ne moze da resi ovaj problem. Pisem na ovom forumu jer ste resili mom drugaru problem,koji nije bio jednostavan Smiley . Hvala unapred !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: