Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да, дијабетичарима није довољно да избаце хемију из хране јер су закаснили. Да су је на време избацили вероватно не би ни постали дијабетичари. Правилном исхраном и физичком активношћу организам може да се бори против много спољашњих проблема као што је стрес, вируси итд.

Лично сам против конзумирања некуваних житарица јер наш организам не може да их искористи онако како може куване. Због тога сви смршају када пређу на такву исхрану а то није добар начин.

Временом таква исхрана прави проблеме а ту је најгора необјективност која се манифестује тако што је неко убеђен да се тако храни а реално то није случај. Тако испадне да му прија конзумирање некуваних житарица а заборавио је на додатке које користи.

Квасац у хлебу није проблем ако се не стави превише и ако се хлеб добро испече. Квашчеве гљивице се тако побију и нема проблема. Ако хлеб почне да киси после дан-два-три стајања то је знак да није био добро испечен.

Свињска маст је много здравија од биљних уља. Лично ми се холестерол скоро потпуно нормализовао после годину дана од када сам избацио зејтин и увео свињску маст у исхрану.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Pet Feb 26, 2016 2:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
aaaca je napisao:
Да, дијабетичарима није довољно да избаце хемију из хране јер су закаснили. Да су је на време избацили вероватно не би ни постали дијабетичари. Правилном исхраном и физичком активношћу организам може да се бори против много спољашњих проблема као што је стрес, вируси итд.

Лично сам против конзумирања некуваних житарица јер наш организам не може да их искористи онако како може куване. Због тога сви смршају када пређу на такву исхрану а то није добар начин.

Временом таква исхрана прави проблеме а ту је најгора необјективност која се манифестује тако што је неко убеђен да се тако храни а реално то није случај. Тако испадне да му прија конзумирање некуваних житарица а заборавио је на додатке које користи.

Квасац у хлебу није проблем ако се не стави превише и ако се хлеб добро испече. Квашчеве гљивице се тако побију и нема проблема. Ако хлеб почне да киси после дан-два-три стајања то је знак да није био добро испечен.

Свињска маст је много здравија од биљних уља. Лично ми се холестерол скоро потпуно нормализовао после годину дана од када сам избацио зејтин и увео свињску маст у исхрану.


aca kad nesto odvali, pa to ti je ceo dan da se smejes :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Ned Feb 28, 2016 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 12:13 pm
Postovi: 8
Koliko primecujem, vi ste na ovom forumu non-stop, evo pogledajte i ovde:
http://www.diabetes.co.uk
forum ima preko 400 000 clanova, procitajte sve o 'LOW CARB' dijeti. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Ned Feb 28, 2016 8:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
ne vredi.. ja je krstim ona prdi .i dalje se hvata za casopise i engleske / americk forume.. samo se ti zamlacuj lov karbom... dobila si jednostavan recept gore... rekao sam ti za 2 meseca dijabetes je pobedjen

znas ima ona jedna izreka koju su ateisti postavili religioznim naucnicima pitanje...

= da li bog moze da stvori toliki kamen , a da ga ni sam ne moze podici

- odgovor je moze... a to je covek ! ne moze tebi bog da pomogne ako mu ne dopustis...moras da menjas svoje navike da predjes na zdrav zivot... ja gore ostavio jednostavan recept.. ona se brate uhvatila foruma i foruma i lov karb dijeta pa lov karb dijeta... uopste nece da poslusa da pokusa sa tim receptom..ja se tako hranim, ne oboljevam... cak i za to postoji izreka... ne postoje neizlecive bolesti, postoje samo neizlecivi ljudi ... a ti si cist primerak ove izreke... samo se ti zamlacuj forumima, lov djetom i tako dalje i tako dalje.. ostaces ti sestro moja koliko ja vidim do zivota sa iglom u veni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Ned Feb 28, 2016 8:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
kaze pa hranim se zdravo, kako...pa voce povrce...pojede jednu pomorandzu uvece, pijem neke supe iz kesice,, neke cajeve boze ti sacuvaj.koji su termicki obradjeni..kaze jedem ali "malo hleba" mama mi spremi pasulj ja jedem, a unutra zacini od zla oca i gore matere, itd....

NE MOZE TAKO.... ako se hranis zravo, dobila si gore jednostavan recept... samo to i nista vise.. za 2 meseca nema dijabetesa....

ej alo? dijabetes se ne dobija do slatkisa , rekao sam ti vec.. dobija se od stresa i masne hrane....

to sto sma ostavio nije recept za mrsavljenje.. donekle jeste... smrasces tacno do tvog opisa... ali ono je recept kako unaprediti zdravlje ... kako biti zdrav... lov karb pa lov karb.. pa ne veruje ovde napa, pa ide na neke americke sajtove, boze ti sacuvaj...

- au bokte.. lov karb pa lov karb, eno ti lov karb rokaj se lov karbon ostaces dozivotno na robiji... insulina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Ned Feb 28, 2016 8:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Slika

Klikni na sliku da uvecas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Pon Feb 29, 2016 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
_david_ je napisao:
= da li bog moze da stvori toliki kamen , a da ga ni sam ne moze podici
- odgovor je moze... a to je covek ! ...

Већ сам се пријатно изненадио, кад оно прц.

Одговор јесте "може", али наставак је потпуно погрешан. Одговор је: "Може, али такође може да направи полугу којом ће тај камен подићи".

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Pon Feb 29, 2016 4:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
aaaca je napisao:
_david_ je napisao:
= da li bog moze da stvori toliki kamen , a da ga ni sam ne moze podici
- odgovor je moze... a to je covek ! ...

Већ сам се пријатно изненадио, кад оно прц.

Одговор јесте "може", али наставак је потпуно погрешан. Одговор је: "Може, али такође може да направи полугу којом ће тај камен подићи".


ne,ne covek je u pitanju... poluga je metafora

a ova se vezala dijete pa dijete.. pa lov karb pa lov karb... a ono gore je jedan jednostavan recept kako covek treba da se hrani, to nije dijeta... kazem jeste u jednu ruku... covek sa viskom ce smrsati... ali ono je jednostavan recept kako biti zdrav.. ne mora taj recept, moze i drugi, drugacije da se hrani... ali meni je nekako taj recept najbolji...

nastavak je da covek ima svoju slobodnu volju ... nece je bog izleciti ako mu ne kaze "da" .. da ja sam spremna da izlecim ovaj dijabetes... i postovacu tvoje zakone koje je napisano u svetom pismu kako covek treba da se hrani... al ne ova bibija preradjena ... nego pravo sveto pismo. pravi mosijev izvestaj,,, sve tu lepo pise ... ovo ce malo banalno da zvuci.. znas li ti kako je isus lecio ljude... prvo je prihvatao izreku ljudi... "ej hocu da se izlecim pomozi" .... ne moze tebi neko da pomogne ako ti sam sebi neces..jer covek ima slobodnu volju... i zato sam rekao "taj kamen je covek"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 11:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како год хоћеш, али питање "Да ли Бог може оно што не може" је смишљено од стране атеиста који мисле да су посисали сву памет овога света па поставили питање на које се не може одговорити те оно тако доказује да Бог не постоји.

Проблем је што они у старту испадају глупи јер постављају питање са већ датим одговором: Да ли може оно што не може. Значи већ сматрају да нешто не може а онда као питају да ли може.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Uto Mar 01, 2016 8:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
ma ateisti su budale... ne slede cinjenice.. samo brbljaju i hvataju se za darvinizam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 10:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У најмању руку дарвинизам није доказан тако да је и за то потребна вера. Нема ту науке. Прочитај шта сам написао на мом сајту http://www.aca.rs у Бозон па под Еволуција.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijeta sa niskim sadržajem ugljenih hidrata
PostPoslato: Sre Mar 02, 2016 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
aaaca je napisao:
У најмању руку дарвинизам није доказан тако да је и за то потребна вера. Нема ту науке. Прочитај шта сам написао на мом сајту http://www.aca.rs у Бозон па под Еволуција.


naravno da nije dokazan... pazi darvin je sam u svojoj knjizi uvoda napisao...
"ovde mogu dati samo opste zakljucke do kojih sam dosao, i kao dokaz navesti samo mali broj cinjenica.. ispravan rezultat se moze samo dobiti kada se potpuno utvrde cinenice i dokazi koji govore za i protiv nekog pitanja.. a to je ovde nemoguce uciniti !!!

- to mu je stojalo na kjnizi, taj citat , posten covek..... dakle ni on sam nije verovao u njegovu teoriju..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: