Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Ned Feb 14, 2016 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da li hepatitis b moze da se prenese preko pljuvacke?Francuskim poljupcem gde ne postoji ranica u ustima zarazenog.Znaci iskljucivo razmenom pljuvacke,moze li se preneti?Ne krv na krv,ili telesne tecnosti poput,sperme i sekreta.Ukoliko moze razmenom pljuvacke da se prenese,da li to znaci da kad se pije iz iste case sa zarazenom osobom moze da se zarazi.O ovome su oprecna misljenja,cak i kod doktora.Molim nekoga strucnog ili dobro informisanog,da razjasni ovo.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 1:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Kristina11 je napisao:
Da li hepatitis b moze da se prenese preko pljuvacke?Francuskim poljupcem gde ne postoji ranica u ustima zarazenog.Znaci iskljucivo razmenom pljuvacke,moze li se preneti?Ne krv na krv,ili telesne tecnosti poput,sperme i sekreta.Ukoliko moze razmenom pljuvacke da se prenese,da li to znaci da kad se pije iz iste case sa zarazenom osobom moze da se zarazi.O ovome su oprecna misljenja,cak i kod doktora.Molim nekoga strucnog ili dobro informisanog,da razjasni ovo.Hvala

Moze li mi neko odgovoriti.Saznala sam pre dva meseca da sam nosilac virusa.Dok ne bude gotov pcr test,ja samo mislim o tome da ne zarazim nekoga.Jako sam opterecena time.Pisala sam i u temi hepatitis b hronicni,gde ljudi imaju slicna iskustva,ali niko ne odgovara.Doktori mi razlicito kazu tako da trazim informacije ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 2:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знаш ону изреку: Ракију пиј за сваким, вино за понеким, а воду ни за ким.

Пробај да наваташ неког инфектолога ради консултација. Рекао бих да их на форуму нема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Sub Feb 20, 2016 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I ja bih rekla da ih nema.Bila sam kod infektologa na KC u Bg,ona kaze,samo ne smes davati krv,partneru moras reci da se vakcinise,sve ostalo mozes normalno.Pitala sam,ako jedem i pijem kod nekoga,ona kaze ne moze tako.U konsultaciji sa drugim doktorima,tvrde da moze i pljuvackom,al u smislu francuskog poljupca sa partnerom.Ja onda mozgam ako je konkretno sa pljuvackom kako onda kazu ne moze preko case.Mozda ranicom u ustima.Ne znam,u principu ni sa kim ni ne delim casu,al se plasim da moze da ostane virus na casi da se ne opere dobro.U principu mi je ovo sve novo,pre 2 meseca sam saznala,jer mi je decko sa kojim sam 8 godina u vezi,zavrsio u bolnici sa akutnim hep b,i on je hvala Bogu stvorio antitela i izbacio virus.burno je bilo i mesec dana u bolnici,al ga je izbacio.tad sam se,misleci da mi je on preneo,jer prosto mi je neverovatno 8 godina sam sa njim,pre 3 godine kod zubara bila i pre 15 godina pirsing uradila,i drugih rizicnih ponasanja ni situacija nemam,ne mogu od vazduha dobiti.testirala i bila pozitivna,al po antigenima ostalim ispostavilo se da sam ja njemu prenela,da sam ja hronicni.Neverovatno mi je i to,ako sam ovo dobila pre 15 godina,il pre 3, da sam mu tek sad prenela.Pri tom su mi transaminaze u redu,ultrazvuk u redu.Kazu "zdrav nosilac'.Idem po taj pcr test u ponedeljak,pa da vidimo broj kopija.Psihicki sam klonula,i uplasena za druge oko mene,a ne smem ni da kazem,plasim se reakcija.Lepim se ko ludak flasterima cim i malu ranicu spazim.Izvinjavam se zbog duzine posta,al konacno mi je neko,nesto odgovorio,pa sam se morala izjadati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 6:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Искрено нисам проучавао херпес, али није ми најјасније како у организму може вирус да опстане а да нема реакције имуног система. Ти си као здрава а вируса толико има да може да зарази све око тебе?!

Независно од онога горе, препоручујем ти домаћи препарат за елиминацију свих вируса. Ефикасан је 100% али мора се бити упоран. У овом случају значи да треба да га користиш свакодневно и то целога живота. Тако сам и ја, па се зезнуо једно време и испао будала.

Иначе рецепт сам ставио на мој сајт http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Имунитет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 7:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Aco,ne herpes,vec hepatitis b.Da je herpes,lako bih ja :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 7:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Hepatitis b,ne herpes.Nazalost bez ikakve imunoloske reakcije,i bez ikakvog simptoma sam i sad i sve ove godine.To i jeste problem,sto ga moj imuni sistem nije prepoznao,jer da jeste,bilo bi burno,i tako bi i bilo sanse da ga izbacim,kao sto je moj decko(akutna forma).Al ne,nego meni je totalno asimptomatski,al hronican.Pri tom su mi nalazi jetre odlicni,nalaz Alt,ast,gama gt,normala.Ultrazvuk jetre odlican,I sad,i godinama unazad,jer redovno radim,sistematski pregled svake godine.Objasnjenje doktora zasto sam tek sad prenela decku,a zajedno smo 8 godina,a imam virus toliko dugo,da ni ne znam,je to da je virus bio uspavan,tj neaktivan,i onda sam niskozarazna,i zato mi nije ni ostetio jetru,nit sam uspela da ga prenesem,Al smatraju da se sad aktivirao,i povecao broj kopija,pa sam zato decku tek sad prenela.Sutra bas idem po nalaz pcr testa za broj kopija,pa cu videti.Ja sam i dalje skroz ok,nista mi nije,malo sam pocela da umisljam simptome od kad sam saznala,optrecena sam.Po njima sam za sad "zdrav nosilac virusa hepatitis b".Hronicnog,znaci nikad ga izbaciti ne mogu.Sto se tice ishrane,ja se otkad sam saznala,strogo pridrzavam,uz to,surutku ponekad,mladi sir vise i caj od maslacka.pijem i silimarin biljne za zastitu jetre.Ako imas nesto da mi preporucis za to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 7:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Gledala sam Aco na sajtu.Ima korisnih stvari.Iscitaj predhodno sto sam ti ispisala.I reci mi molim te imas li konkretno vezano za jetru?Za neku zastitu od virusa hepatitisa b,il svejedno od ostalih virusa koje jetru napadaju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свеједно, вирус је вирус.

Онај препарат за имунитет од белога лука и комовице је за све вирусе тј. против свих вируса.

За опоравак јетре знам да је добра сурутка и један чај који праве у Институту Јосиф Панчић.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ok hvala Aco


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Kristina,za jetru je odlican caj od precice i caj od maslacka. Imas na netu nacin pripreme svakog od njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis b nacin prenos pljuvackom-molim odgovor
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E hvala Tanja.Caj od maslacka vec pijem.A caj od precice,to nisam znala,hvala sad cu pogledati


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: