Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 24, 2016 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2015 12:53 pm
Postovi: 2
ima li nekog ko je operisao hemoroide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Jan 26, 2016 10:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
elina je napisao:
ima li nekog ko je operisao hemoroide?

Још увек их ниси оперисала?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 31, 2016 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2016 8:56 pm
Postovi: 3
krema protiv hemoroida


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 13, 2016 3:23 pm
Postovi: 3
Pozdrav ljudi-sapatnici :),
podelicu sa vama svoj problem na ovu temu, mozda nekom pomogne... izvinjavam se sto ce text biti verovatno duži :)
Pre tačno 4 god i koji mesec sam prvi ozbiljan problem imao sa hemoroidima(sada imam 35god) . Pre toga godinama u nazad se retko dešavalo da napipam nešto prilikom brisanja anusa papirom, ali nikada nikakav bol nisam osetio, niti je bilo krvi. U tom periodu sam čuo za hemoroide i da bole i krvare... Pošto kod mene to nije bilo slučaj, mislio sam da nije to... i tako sam živeo...do pre 4 god...meni je stolica celog života bila tvrda... Takođe sam ranije osetio neku nelagodnost prilikom pražnjenja, ali bi to prošlo nakon par min...
Pre tog kobnog perioda sam se zaposlio kao vozač kombija. Vozio sam par meseci, došao period nove godine i odmor... razboleo sam se i kašljao kao nikad u životu... e onda posle jedne tvrde stolice i nonstop kašanja sam osetio nešto najveće do sada u anusu i bolelo je...
Odem odmah kod hirurga(van radnog vremena, preko veze da ne bih čekao red), ispričam, ali nije me ni pogledao, nego kaže maži faktu...prođe 2 dana, pojavi se krv... stavim ja ogledalo na pod , uzmem neku lampu da bih video anus i vidim strašno... ogromnu krvavu venu... odmah odem kod drugog dežurnog hirurga, i lik ne može da veruje šta vidi i da mi prethodni doktor nije vratio hemoriod nazad... to je on uradio ali hemoroid se vratio napolje, doduše malo manje ... tada kreće period oporavka... hepatrombin H čepići i flogocid mast...već za destak dana hemoroid se znatno smanji, ali sam i dalje imao nešto izmdju "guzova" :) posle 20dana sam se vratio na posao, i dalje je bilo minimalno krvi i boleo me je anus verovatno jer nisam dugo sedeo nego samo ležao...
Sad se vise i ne secam kako se sve zavrsilo, ali sam siguran da sredinom februara nisam vise imao prblema...počeo sam da pijem čašu mlake vode ujutru na prazan stomak, izbacio hleb i slatko,, i rakiju :) i stolica samo klizne za sekundu prilikom pražnjenja... sve je bilo OK do leta, kad opet sam prestao da pazim šta jedem... ali problemi su bili daleko manji jer sam ih odmah prepoznao...uzimao sam svakvakve masti koje počinju sa "HEMO" :) ali to je sve ubalžavalo probleme... trajalo je dva tri meseca te nelagodnosti u anusu, ali bez bolova... onda sam dao otkaz (5.oktobar, svima poznat datum:) ) kako bih završio fakultet , a kolega mi je doneo kantarionovo ulje što pravi njegova mama... to je maslinovo ulje u kojem je kanrtarion bio neki period...kaže da je negov tata ,vozač takođe, bio pred operacijom hemoroida kad je počeo da maže ovo... uzeo sam to ulje, mazao do decembra čini mi se i sve je bilo ok.... zaboravio sam na hemoroide... svo vreme sam prao anus i odmah posle mazao... mazao sam kad god sam se setio, nekad jednom, nekad 5 puta dnevno, tako mi je rekao lik...i sve super 3 god, sa povremenim žarenjem , ali naviklo se
E dođe i ova godina... upisao master (5 godinu fakulteta) i kad je došlo da radim taj završni rad, počeli su problemi.... prvo sa želucem, od silne napetosti jer sam zacrtao sebi da ću završiti u određenom periodu... sedeo sam za računarom satima, poremetio ishranu skroz... stolica neredovna i svakojaka.... često sam odlagao odlazak u WC i trpeo... čim sam odbranio rad, moji stomačni(želudačni) problemi su skroooz nestali sledećeg jutra... I stolica sve bolja. ali početkom januara počinje da boli pozadi... uzmem ogledalo prvi put posle tri god i vidim mali hemoroid... ništa strašno kako je bilo ranije... odmah odem kupim faktu jer je ovaj sto sam imao istekao rok trajanja... kao i kantarionovo ulje užeglo skroz...počnem da mažem , hemoroid se povukao posle desetak dana... ali svo vreme sam pio alkohol za vreme terapije, praznici i slave, jgb :) (napominjem da sam često pio i za ove tri godine, i nisam mogao da povežem retke probleme sa alkoholom)
Onda posle dve nedleje počelo da me pecka unutra, pa sam uzeo hepatrombin čepiće kao što sam i ranije...
Očekivo sam da će mi problemi nestati skroz posle ovih mesec i koji dan, ali i sada osećam nešto, sasvim blago peckanje unutra i kad ustanem iz kreveta osetim kao da se nešto pomera oko anusa spolja... kad pogledam u moje ogledalo na podu, čistim rukama blago otovrim anus, i vidim spolja neku venu , malo veću i skontam da me ona "žulja" , dok unutrašnjih hemoroide nema ni na vidiku(ranije sam ih vidjao)
Nastavljam sa faktu mascu jos neko vreme pa cu sa kantarionom...
Eto, nadam se da ću nekom pomoći , a i prihvatam svaki savet i kritiku :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 13, 2016 3:23 pm
Postovi: 3
Koristio sam i phlebodia tablete , ne secam se u kom periodu... takodje kada sam koristio čepiće mi se dešavalo da telo hoce da ih izbaci pa sam morao ponovo u WC... doktor mi je rekao da je to normalno...
Napominjem da sam pročitao prvih 20 strana ove teme, pa sam se preoznao u mnogim textovima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли знаш шта је фијакерски прашак?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 12:50 am
Postovi: 5
Jel se sme konzumirati alkohol (pivo, vino, zestina...) dok se lece hemoroidi, pritom nije neki tezi oblik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знаш да жестока пића нису здрава, а ни ова вештачка вина такође?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2015 11:02 am
Postovi: 16
Kako, zapravo, bole hemoroidi? Gde najjace boli, da li se bol siri?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Feb 24, 2016 10:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Унутрашњи хемороиди углавном боле приликом кретања столице кроз дебело црево. Спољашњи хемороиди (на анусу) у почетку не боле већ се само напипавају као неке мекане грудвице. Ако се не врате у мишић онда обично долази до згрушавања крви па постају тврди. Онда могу да се упале па то почиње да боли. Толико знам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Mar 26, 2016 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2016 12:36 pm
Postovi: 1
Pozdrav,
već para dana osetim peckanje u predelu oko anusa, mazao sam svaki dan mašću protiv hemoroida, međutim na trenutak sam osetio olakašanje a peckanje se nastavlja. Uzeo sam da fotografišem svoj analni otvor i predeo oko njega i video da mi je sve uzduž skoro do testisa pod nekom upalom a koža je promenila delimično boju u sivkasto-smeđu? Priložiću fotografiju:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Sep 10, 2016 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 4:26 pm
Postovi: 8
Bok... Imam pitanje...
Prije nekoliko dana sam nakon stolice primetila krv na toaletnom papiru. Krv je bila svetlo crvene boje, kao da je sveža i samo na papiru, ne u stolici. Javljala se nakon svake stolice, koja je znala biti tvrda. Stolica mi je inače redovita i tamno smeđe boje.
Posetila sam doktora i on kaže da su to hemoroidi te mi je pripisao Faktu mast. Nakon par dana krv je sama od sebe prestala, nisam ni počela još uzimati mast.
Ali sada osečam bol u levom donjem delu trbuha, nekako kao nadutost i grčevi.
Inače većinu dana provodim u sedečem položaju zbog posla, a tih nekoliko dana kada se pojavila krv imala sam stresno razdoblje, smrtni slučaj, pa neznam da je li to možda potaklo krvarenje. Molim pomoć i savet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Okt 11, 2016 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:09 pm
Postovi: 2
elina je napisao:
ima li nekog ko je operisao hemoroide?


Ja. U pocetku sam koristila melem koji mi je pomogao da se hemoroidi povuku, ali kad je na kraju dolazilo do sve cescih ruptura, morala sam zbog komplikacija nakon druge trudnoce da izvrsim operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2016 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 08, 2016 6:59 pm
Postovi: 11
Molim nekog za odgovor.
imam 28 godina. Vec godinama unazad (ni sam ne znam koliko) mi se nekad znalo desiti da primjetim male crvene tackice krvi na toalet papiru, nikad u stolici. To bi se desilo nekad,pa se ne bi desavalo mjesecima, pa opet bi se desilo i sve tako. Nikakve druge simptome. Prije godinu dana sam zbog tog otisao na pregled i doktor je pregledom ustanovio da se radi o hemeroidima,od kojih je jedan tromboziran (tako je napisao). Dakle, i ove godine mi se desavalo da primjetim par puta crvene tackice krvi na toalet papiru (recimo da sam primjetio to 4-5 puta ove godine),ali ove godine sam imao i periode kad me je u rektalnom dijelu jaka probadajuca bol uhvatila,koja traje 2 sekunde i prodje odmah. I ona mi se javljala u naletima ove godine, desi se par puta tokom dva-tri dana,pa je nema par mjeseci,pa opet tako 2-3 dana. Rekao mi je da je to od hemoroida. Ono sto me brine je jutros kad sam imao stolicu,sam primjetio dva traga krvi bas na stolici (ne na toalet papiru). Dakle nisu bile tackice krvi,vec bas jasna dva traga,i to na onom dijelu stolice sto je zadnji izasao. Ostali dio stolice izgledao je normalno. Mozda je glupo sto ovo napominjem,ali je tako. Svjeza crvena krv. Zanima me da li se moze od hemoroida to desiti, krv na stolici bas? Jer dosad nisam nikad primjetio krv na stolici. Da napomenem da sam prije nekih pola godine radio razne pretrage (irigografija,nalaz krvi,ultrazvuk) i operisao slijepo crijevo,i da su svi doktori rekli da su organi svi uredu,i doktor poslije operacije i doktori poslije pregleda.
Unaprijed hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2016 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 08, 2016 6:59 pm
Postovi: 11
Samir1987 je napisao:
Molim nekog za odgovor.
imam 28 godina. Vec godinama unazad (ni sam ne znam koliko) mi se nekad znalo desiti da primjetim male crvene tackice krvi na toalet papiru, nikad u stolici. To bi se desilo nekad,pa se ne bi desavalo mjesecima, pa opet bi se desilo i sve tako. Nikakve druge simptome. Prije godinu dana sam zbog tog otisao na pregled i doktor je pregledom ustanovio da se radi o hemeroidima,od kojih je jedan tromboziran (tako je napisao). Dakle, i ove godine mi se desavalo da primjetim par puta crvene tackice krvi na toalet papiru (recimo da sam primjetio to 4-5 puta ove godine),ali ove godine sam imao i periode kad me je u rektalnom dijelu jaka probadajuca bol uhvatila,koja traje 2 sekunde i prodje odmah. I ona mi se javljala u naletima ove godine, desi se par puta tokom dva-tri dana,pa je nema par mjeseci,pa opet tako 2-3 dana. Rekao mi je da je to od hemoroida. Ono sto me brine je jutros kad sam imao stolicu,sam primjetio dva traga krvi bas na stolici (ne na toalet papiru). Dakle nisu bile tackice krvi,vec bas jasna dva traga,i to na onom dijelu stolice sto je zadnji izasao. Ostali dio stolice izgledao je normalno. Mozda je glupo sto ovo napominjem,ali je tako. Svjeza crvena krv. Zanima me da li se moze od hemoroida to desiti, krv na stolici bas? Jer dosad nisam nikad primjetio krv na stolici. Da napomenem da sam prije nekih pola godine radio razne pretrage (irigografija,nalaz krvi,ultrazvuk) i operisao slijepo crijevo,i da su svi doktori rekli da su organi svi uredu,i doktor poslije operacije i doktori poslije pregleda.
Unaprijed hvala na odgovoru.


i da napomenem,da sam bas zadnjih dana osjetio tu bol o kojoj sam pricao.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: