Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
E ovako, tuzna muska prica... U zivotu sam bio sa dve devojke, Ostavljen pre 3 godine i tad sam imao jedan rizican 1 ipak kontakt.
Zadovoljavao devojku koju sam mislio da dobro poznajem (nisam u kontaktu vise, odleprsala u inostranstvo), dakle 2 prsta u njenoj vagini i posto se ona predomislila iz nekog razloga i nije zelela seks, ja sam masturbirao. Kondom jesam imao ali od trenja se dosta podigao gore, ja sam ejakulirao, posle vrsio malu nuzdu i od tad pocinje moja paranoja, jer sam primetio ostar miris sutradan ispod glavica i prilikom masturbiranja dosta rovitiju spermu nego nekad, mnogo vise providne lepljive tecnosti nego inace.
Odmah sam otisao kod dermatologa i urologa, sve im ispricao, odradili smo par osnovh briseva za gljivice, kandidu, urino i spermokultura i nadjena mi je Eserihija i to je kao od toga...
OK
Nakon izvesnog vremena su pocele grlobolje, ali ispostavilo se da je verovatno na nervnoj bazi jer me vise ne boli.
Taman kad sam pomislio da sam zdrav, pre nekih pola godine pogledam sebe malo bolje prilikom brijanja i zapazim cvor sa desne strane vrata, zagledam se, okrenem vrat ulevo i imam sta da vidim, pojavila se zlezda cim okrenem vrat i malo namrstim lice, zlezda je kao mali prst, nekih 3-4cm. vratim vrat u normalu i skoro se nista nevidi, cvor vrlo malo primetan.
Padnem u jezivu depresiju i skoro svaki dan zaplacem.
Nista ne boli, zdravlje mi je OK, ponekad ujutru malo curi iz nosa i imam zelju da ujutru sto duze spavam, ali imam nizak pritisak oduvek, ipak sada je bas izrazena zelja za snom i to je sve.
Napominjem, radio sam onda i test na kandidu nije je bilo, ali u svoj paranoji primetio sam da mi je jezik malo vise beo, grlo me neboli, ali od kad sam primetio tu zlezdu na vratu, od tad me tu malo zateze, ne boli kad piipnem i prilicno je mekana, ali vidi se samo kad okrenem glavu, u normalnom polozaju vrata vidljiv je samo cvor.
Nikad nisam imao temperaturu, ne zadnjih 10 godina, niti neke mucnine, povracanja, upale pluca, kasalj, bas nista, apetit normalan, jedino sam skroz izbacio alkohol, doduse pusim i popijem 1 - 2 kafe.
Normalno se hranim, voce, povrce, slatko, slano...
Ima li neke nade za mene, da nije ono nagore, hiv naravno, moze li neka druga infekcija da koja moze da se izleci da ima ovakave simptome, ili ipak samo ono najgore...
Zaista sam ocajan, od silnog sresa neprimecujem zenski rod i nijednu nisam imao od tad, dakle vec 3 godine i zato lepo molim da me obidjete sa glupim komentarima. Svakako cu se testirati, u narednih par meseci, ali svaki dobronameran savet, misljenje, pa cak i kako deluje terapija protiv najgore bolesti bi mi dobrodosla, ali ipak me zanima strucno misljenje, sta bi to moglo jos da bude a da nije ono najgore.
Hvala unapred i izvinite zbog duzine posta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 9:43 pm
Postovi: 4
Sasvim te shvatam jer sam i sam u slicnoj situaciji. Svi kazu da se simptomi zajedno jave, ali i zajedno odu. Dakle, ne moze se desiti da jedne sedmice imas nocno znojenje, druge temperaturu, trece limfni cvor (kad smo kod ovog da li je bezbolan ili ne?), cetvrte bijeli jezik, a pete sedmice nesto drugo. Shvatas poentu.

Oko 80% ljudi ima simptome a 20% nema sto znaci da se ne mozes ni ti a ni ja dijagnosticirati po simptomima. Vjerujem da ti ovo sve i sam znas jer si sigurno sve i sam procitao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
Vidim da je i tebi tesko, hvala na dobronamernom odgovoru i nadam se da ce obojci na kraju biti dobru rezultati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 9:43 pm
Postovi: 4
Hvala. Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да те обиђемо са глупим коментарима, а ти се вртиш три године?! Па добро.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
Aco, secam se da si me lepo savetovao u vezi grlobolje, zaista su nestale i hvala ti na tome. U medjuvremenu sam zapazio nesto sto me je jako uplasilo i veruj mi mnogo sam zabrinut, ako mi budes dalje pisao, nadam se da ces biti dobronameran kao i nekad, jer pamtim tvoje savete u vezi gutanja meda i ispiranja usta soda bikarbonom, zaista mi je to mnogo pomoglo i jos jednom ti se najlepse zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Mnogo sto sta moze da znaci otok zlezde.Ubedjena sam da nije to.Idi kod endokrinologa.Sto se tice prvih simptoma,to i jesu znaci Esherihije,koja ti je i nadjena.Al ja ti zaista savetujem da se testiras na Hiv,ne zato sto mislim da jeste,vec zbog tvog psihickog stanja,otudjio si se,kao sto si napisao u postu,opterecen si time jako,postalo ti je svakodnevnica,psiha je cudo,ne bi verovao koliko simptoma covek moze da umisli il poveze za necim,kad je opterecen.Zato idi uradi test,probij led,i znaces na cemu si,jer ovako,ti ces uvek sumnjati,i psihicki tonuti.Ako se pojavi vremenom npr mucnina,sumnjaces opet na to.A mucnina moze od "nicega"da bude.I iznova ces se ovako kidati,kad god ti nesto bude.Zato uradi test,probij led,i psihicki ces zivnuti i voditi normalan zivot,jer ja sam ubedjena da to nije Hiv.Javi rezultate testa.Puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pet Feb 19, 2016 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
Draga Kristina, najlepse ti hvala, ako zelis, jos nesto da napises, mozes i ovako, a mozes i privatnom porukom, zaista lepo od tebe i hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Sub Feb 20, 2016 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Da ukucas te tvoje simptome na neke druge bolesti,videces da takvi simptomi mogu u bilo kojoj drugoj situaciji biti,u mnogim bezazlenim.Al ti mislis na najgore,pa povezujes sa tim.Slazem se sa korisnikom "nebitno ime" da simptomi uglavnom idu odjednom i tako i odu,a ne tako selektivno,prvo jedno...pa drugo...Al takodje moze da bude potpuno asimtomatski.Npr ja sam saznala pre 2 meseca da imam hepatitis b,i to izgleda vec 15 godina,jer tad sam uradila pirsing.8 godina sam u vezi sa jednim deckom,a pre 3 godine kod zubara bila.Posto se ispostavilo da sam ja prenela decku a ne on meni,posto je on bio akutni slucaj,jako buran i izbacio virus,Hvala Bogu.A meni testiranjem utvrdjeno da sam hronican,i da mi je ko zna od kad.Znaci il od zubara pre 3 godine il od pirsinga pre 15 godina,jer od vazduha nisam mogla dobiti,a drugih rizicnih ponasanja i situacija nemam.A za sve ove godine,simptoma uopste nemam,cak vise i nalazi su mi dobri.Zdrava sam.Tako da,moze i bez simptoma ikakvih,nazalost.Samo direktnim testiranjem na virus moze se sigurno znati.Al za utehu,ja ovo imam ko zna od kad,a decku sam prenela tek pre 2 meseca,a ako nisi znao hepatitis b je 100 puta zarazniji od virusa Hiv.A ja posle 8 godina tek sad prenela.Sto znaci,sve i da je ta devojka imala Hiv,ne mora da znaci ds ti ga je prenela.Mada ja mislim da nit ima ona,nit ti.Al kazem ti,da prekines agoniju,i sacuvas psihu,testiraj se.I javi srecne vesti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 3:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
Procitao sam Kristina malo i ja tvoje postove i zapazio sam kljucnu recenicu koja je odprilike glasila da zelis malo da se izjadas, e tako i ja...
Najpre moram da sacekam da se 1 prijatelj psiholog vrati u Srbiju, to ce biti u aprilu, koliko znam, da popricam prvo sa njim, da bar malo olabavim psihu. Posle toga cu svakako otici da izvadim krv, pa ili pukovnik, ili pokojnik, mada i dalje verujem posle svega da sam blizi drugoj opciji. Kada sam napisao da molim ljude da me obidju sa glupim komentarima, ciljao sam na to da nisam neko ko je imao armiju devojaka iza sebe, vec samo dve, bejah aktivan sportista, a upravo sada gasim cigaretu.
Pre mnogo godina sam isao sa drugom kod lekara "da mu drzim strah" jer je bio u slicnoj situaciji, mnogo laksoj i nasli su mu gonoreju cini mi se... Zato i jesam tako ziveo iz straha vrlo pazljivo punih 30-ak godina, ali eto, omaklo mi se jednom i to ce me skupo kostati kako stvari za sada stoje.
Uvecana bezbolna zlezda, koja je vidljiva kad okrenem glavu ulevo, bas ta zlezda koju vidim na vratu sa desne strane odprilike nekih 3-4cm, debljine kao mali prst, ujutru se zlezda malo smanji, ali uvece se opet poveca. Pogledao sam se malopre opet u ogledalo, malo bolje i na moju zalost, cvor je ipak prilicno vidljiv, a zlezda i cvor su takodje vidljivi veoma kad okrenem glavu ili podignem glavu u vis, ma bolje da nepricam, vidim i sam koliko je sati...
Ponovo sam poceo da ispiram usta sodom i vodom zbog jezika koji je pobeleo, mada imam belicast jezik od rodjenja, ali u strhu su velike oci, jedem med, pijem cajeve, alkohol eliminisan, nepreterujem u jelu kao nekad, suma sumarum, nisam ni senka coveka kakav sam bio i ujutru imam bas jaku zelju za spavanjem, jedva ustajem, nadam se da je to zbog niskog pritiska, mada realno, opet samo tesim samog sebe...
To sto sam razocarao sebe, premotavam film i cenim da mi je to prvi put, ako neracunamo jedno trkanje na auto putu :) i po koje pijanstvo, malo da se nasmejem da neispadnem bas totalni kreten ovde, mada briga me i ako ispadnem, dakle briga me je sto sam razocarao sebe, ali sto sam razocarao par ljudi koji me zaista vole i koji su bili uz mene kada sam recimo bio na stakama i ponovo ucio da hodam (sportska povreda) e preko toga (poznajem sebe) verujem da necu moci da predjem, ako rezultat bude nepovoljan po mene.
Iako si ti optimista i zelis mi najbolje, ja ipak mislim suprotno, a tebi hvala na podrsci, nemas predstavu koliko mi ovo znaci, iako znam da mi se mnogi smeju dok ovo citaju, (briga me), meni je bar na trenutak lakse, a tebi Kristina, neizmerno hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 4:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лука, драго ми је да су ти моји савети помогли. Моји савети су увек добронамерни али некада не изгледају тако. Ето ти тражиш да ти не пишемо глупе коментаре а ти се понашаш глупо - три године.

Као што ти је рекла Кристина, иди бре и тестирај се. Батали психолога и остале којештарије. Провери крв на те твоје страхове и заврши ову причу. И КРАЈ! ИДЕМО ДАЉЕ.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Ned Feb 21, 2016 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
Iskreno, prvo cu sesti sa psihologom da popricam, ti si Aco potpuno upravu i tebe bi trebalo da poslusam, jer kad sam tebe poslusao, stvari su onda zaista krenule na bolje, ali veruj mi na rec, ovo mi se prvi put u zivotu desava, zato se i ponasam ovako, bio sam potpuno zdrav, 1 greska i glava teska kao olovo...
Skupljam hrabrost polako, greska koju sam napravio trajala je 5-10 minuta, a sada mi treba citava vecnost da se pomirim sa cinjenicama i svojim neodgovornim ponasanjem, koje je zaista bilo odgovorno po pitanju seksualnih odnosa 30 i kusur godina, ali pogresio jesam, priznajem, skupljam hrabrost, par razgovora sa psihologom, pa kao sto rekoh ili pukovnik ili pokojnik, mada i sama konverzacija sa tobom i Kristinom mi je mnogo olaksala situaciju, koja zaista po mojoj odokativnoj proceni nije sjajna, ipak, svakako hvala Aco, ali najiskrenije hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не разумем зашто ти је проблем да се тестираш на нешто чега се прибојаваш да имаш?

Ако си се стварно инфицирао, што пре то установиш пре ћеш се излечити. А ако се ниси инфицирао опет је боље што пре да сазнаш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 29, 2013 8:26 pm
Postovi: 10
Aco, najverovatnije se jesam inficirao na moju zalost, imam simptome o kojima sam ovde pisao, uostalom pogledaj jos jednom naslov i bice ti jasno zasto se plasim.
Jos uvek imam nadu da je sve to od moje zaista teske depresije u kojoj se nalaziim, ali svecano obecavam, obavicu sva testiranja, moguca i nemoguca, doduse, nemoj zameriti iskreno sam ti rekao zasto ce to jos malo da saceka, znam da se ti sa tim neslazes ipak, kao sto i sam vidis prilicno sam tvrdoglav i uradicu kako smatram.
Kad se agonija zavrsi i ako rezultati budu dobri po mene, ti i jos par dobrih ljudi odavde birajte Kafanu, dogovoricemo sve putem privatnih poruka, naravno ako budete zeleli.
Hvala na razumevanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hiv paranoja sa razlogom
PostPoslato: Pon Feb 22, 2016 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Luko,Aca je dobronamerno rekao samo je malo "zesce" jer treba neko da te trgne i pokrene.Ok pricaj ti sa psihologim,al na kraju krajeva i psiholog ce ti reci da odes da se testiras.Jer agoniju ces samo tako prekinuti.Kad prelomis.Ako si toliko ubedjen da imas,onda moras da znas da virus HIV nije isto sto i SIDA,i danas postoje lekovi koji sprecavaju replikaciju virusa.Dakle i zato je bitno da na vreme ustanovis.Moras da se pomiris da sta god da bude bice al bitno je da saznas.Pre neki dan je bio Galileo gde je neki decko vec 10 godina Hiv pozitivan,pije lekove i zdrav je potpuno,drzi virus pod kontrolom.Jer SIDA je smrtonosna,koju izaziva virus HIV,a virus Hiv mozes da drzis pod kontrolom ako odes na vreme.Dakle i sa te tacke gledista moras sto pre da odes Ja opet mislim da ce nalaz biti negativan.Al pomiri se sa svakom opcijom i prelomi.Moj ti je savet da prvo odes da se testiras pa onda il ti(dace Bog) nece ni trebati psiholog,il ako ne budu rezultati u tvoju korist,onda idi kod psihologa I nemoj da razmisljas koga si ti razocarao,jer to je tvoj zivot,i samo je to bitno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: