Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm
Postovi: 35
Zdravo svima,

zanima gde je vaša preporuka da uradim magnetnu rezonancu sa uputom na teritoriji grada Beograda. Prošli put kad sam dobila uput, zbog problema sa zglobovima (sumnja se na ligamente, meniskus) otišla sam u KBC Bežanija, gde su mi uradili pregled na starom uređaju (drugi je bio pokvaren) za magnetnu rezonancu na kome nije moguće videti ligamente, meniskus, itd. zbog tehničkih mogućnosti uređaja. To stvarno nije bilo u redu, pošto je lepo iz nalaza specijaliste videlo koji je moj problem i šta je potrebno proveriti i mislim da nije u redu da su me džabe izlagali sve tome kad su unapred znali mogućnosti uređaja.

Posle toga sam se žalila ali mi nisu uvažili žalbu. Morala sam opet da čekam 6 meseci da bi dobila novi uput, a sve to vreme sam bez tačne dijagnoze i sa bolovima.

Zato vas molim ako znate da će uraditi magnetu u nekoj državnoj klinici kako treba, da mi je preporučite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 8:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
retko ljudi ovde zalaze, malo procesljajte ovaj podforum pa cete naci neko iskustvo clanova koji su ranije radili...
nasao sam na internetu sledece bolnice koje imaju MRI aparate: klinicki centar srbije, VMA, bezanija i zemun...
trebalo bi da svi imaju aparate od 1.5 tesli...mislim da su vma i kcs najbolji izbor sto zbog strucnjaka sto zbog aparata(vma ima i aparat od tri tesle, ne znam za kcs)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 11:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
tanjask, прочитај шта сам на мом сајту w w w . a c a . r s у здравственим саветима писао у темама Зглобови, Магнети као и Магнетно поље. Можда ти буде корисно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm
Postovi: 35
@Slavko_slavko

Hvala puno na odgovoru, bar ste mi dali imena bolnica u kojima mogu da zakazem. Proverila sam danas Klinički centar i kod njih prvi slobodan termin je februar 2014., slično je i sa VMA ako se ide preko uputa ili mogu da platim 12 000 rsd, pa mogu ranije da mi zakazu. KBC Zemun nažalost nema magnetnu rezonancu, ali ima Sveti Sava, medjutim oni rade samo glavu i kičmu, pa ne mogu kod njih da zakazem.
Ostaje mi da se opet pokušam u KBC Bežanija, mada sam sad procitala prosli nalaz i videla da su mi radili na Tesla 0.5 i sve vreme su tvrdili da je sve u redu, iako na nalazu pise lepo da ne vide meniskus, hrskavicu i ligamente zbog tehnickih mogucnosti aparata 0.5 Tesla, a moj ortoped je upravo tazio to isto da snime. Dakle svesno su me zakazali na aparatu koji nema mogucnosti da snime ono sto je meni potrebno.

Ne znam da li opet da idem kod njih i insistiram na aparatu koji ima vise od 0.5 tesli ili nekako da smislim da skupim 12000din!?

Ovo je sve jako tuzno, redovno placam zdravstveno osiguranje i sad prvi put kad mi nesto treba ne mogu te analize da dobijem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
znate kako, ne bi bilo lose da odete do zastitnika prava pacijenata, da se raspitate sta da radite u ovom slucaju(znam da je ranije bilo da ako zakazuju na bas duge staze lepo platite iz dzepa a socijalno to refundira onda)...
mislim da bi bilo pogresno raditi u istoj ustanovi na istom aparatu koji je dosta slab u odnosu na aparate iz drugih ustanova...
mozda i da ipak odete pa da insistirate, ali pitanje je da li oni imaju jaci aparat ili je to jedini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Preporucujem Zavod za zdrastvenu zastitu radnika "Zeleznice Srbije". Imaju aparat od 3T i nisu skupi, snimanje 8.300din.

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna rezonanca -gde uraditi
PostPoslato: Sub Feb 20, 2016 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:49 pm
Postovi: 6
Jel ima neko informaciju za Zavod za zdrastvenu zastitu radnika Zeleznice Srbije koliko se ceka i koliko sada kosta snimanje? Ja bih platio snimanje ali nisam iz Beograda pa ne znam da li prvo mora da se zakazuje ili je zakazivanje samo za one sa knjizicom i uputom dok ako placas iz dzepa onda ide preko reda i nema cekanja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: