Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 4:59 pm
Postovi: 134
Lokacija: N.Beograd
Mafija je mafija bila mala ili velika! farmaceutska je najveca, to sam rekao! ja cu vas licno upoznati sa osobama koje su resile problem sa stitnom zlezdom i nemaju nikakav vise problem sa njom!rekao sam vec da mislim da nije hriscanski i posteno lagati ljude i otimati im pare, POGOTOVO AKO SU BOLESNI!! ruska kompanija je tek od pre par meseci na nasem trzistu nisam ni cuo ni znao za njih a rade vec 12 godina i imaju milione konzumenata. rade u 20 zemalja a zadnja 2 trzista koja su otvorili su Nemacka i Srbija! mislite da bi ih nemci pustili tek tako na trziste? uostalom i kod nas su prosli ispitivanja, naravno imaju sve dozvole! naravno svako ima slobodu izbora i odlucuje o svom zdravlju i zivotu!! izvinjavam se, mislio sam obzirom na drfilip da ste muski doktor! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 9:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Dva meseca pijem letrox. Juče sam proveravala T3, T4 i TSH. T3 i T4 su mi u redu (u sredini nirmalnih vrednosti), a TSH mi je 0,17, a donja normalna vrednost je 0,4. Šta to znači? Da li sam prešla u hipertireozu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
ana22 je napisao:
Dva meseca pijem letrox. Juče sam proveravala T3, T4 i TSH. T3 i T4 su mi u redu (u sredini nirmalnih vrednosti), a TSH mi je 0,17, a donja normalna vrednost je 0,4. Šta to znači? Da li sam prešla u hipertireozu?


ne brini, meni je isto bio smanjen TSH i blago povisen FT4 posle 5 meseci uzimanja eutiroksa. smanjio mi je dozu. posle sam nakon 6 nedelja, imala povisen TSH a hormoni su bili u normali. pa mi je opet promenio dozu. TSH je jako osetljiv i jako tesko se unormali, tako mi je rekao dr, treba mu vreme. ne brini nista, samo idi redovno na kontrolu,budi disciplinovana i slusaj dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 1:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Hvala na brzom odgovoru. Dok mi se nije poremetio rad štitne žlezde nisam ni znala koliko ona može da pravi problema u organizmu. Nekada sam pešačila po 40 km, a sada nisam ni za šta. Ja sam mislila da ću piti lek i sve će biti u redu. A zapravo ništa nije u redu. Da li znaš u čemu je razlika između eutiroxa i letroxa, tj. zašto neko dobije jedan, a neko drugi lek? I moja druga muka: da li imaš problem sa opadanjem kose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
ana22 je napisao:
Hvala na brzom odgovoru. Dok mi se nije poremetio rad štitne žlezde nisam ni znala koliko ona može da pravi problema u organizmu. Nekada sam pešačila po 40 km, a sada nisam ni za šta. Ja sam mislila da ću piti lek i sve će biti u redu. A zapravo ništa nije u redu. Da li znaš u čemu je razlika između eutiroxa i letroxa, tj. zašto neko dobije jedan, a neko drugi lek? I moja druga muka: da li imaš problem sa opadanjem kose?


kosa mi ne opada, Bogu hvala, ali zato cim imam manjak hormona, tj. cim mi se malo, neznatno poveca TSH, pocinje da mi se peruta koza na rukama i nogama, ma koliko koristila losieone, mleka za telo i sl.to je neverovatno., evo posle godinu dana pijenja eutiroksa, meni dr. jos lovi adekvatnu dozu, kazu da kada se pronadje doza onda se prorede kontrole na 6 meseici ili godinu dana. za razliku ta dva leka ne znam, eutiroks je sinteticka zamena hormona koji st.zlezda luci.ja se trudim da vezbam 3 puta nedeljno i dosta setam. dr. mi je rekao da treba da normalno funkcionisem,kao zdrava osoba.kazu da je mnogo gore hipertireoza. ne treba pridavati vel. znacaj stitnoj zlezdi, ona utice i na psih.stanja, depresije, pa samim tim i izmisljenje, umisljanje raznoraznih simptoma,paranoisanje i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 7:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Danas sam bila kod dr. Kaže da su mi hormoni o.k. Da, i rekao je da su neki od simptoma koje imam psihosomatski, ali da ipak popijem sredstvo za smirenje kada osetim uznemirenost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2007 1:20 pm
Postovi: 12
ana22 je napisao:
Danas sam bila kod dr. Kaže da su mi hormoni o.k. Da, i rekao je da su neki od simptoma koje imam psihosomatski, ali da ipak popijem sredstvo za smirenje kada osetim uznemirenost.


jedan endokrinolog je rekao mojoj drugarici da je bolje uzeti nekada za smirenje lek, nego muciti organizam.moj dr mi je preporucio persen (na bazi biljaka) jer ne remeti menstruacioni ciklus.jedno vreme sam ga uzimala, ali vremenom sam shvatila da mogu bez njega. problem je u glavi a ne u st.zlezdi. inace citala sam da je caj od lista maticnjaka (www.iplb.co.yu) dobar protiv nesanice, protiv depresije, a i za varenej nije los. tako da sam 2 meseca pila uvece po 1 solju, i kada se malo vremenski osvrnem, mislim da ima dobar efekat, pa probaj, ne moze da skodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 12:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Dobro si me podsetila na matičnjak. Njega sam nekada koristila tokom studija. Ni ja baš ne volim što pijem bromazepam, ali se nadam da ću u nekom trenutku početi da ga polako izostavljam. Za sada sam još uvek u stanju kada je bolje da ga popijem. Inače, do problema sa štitnjačom nikada nisam pila nikakav lek za smirenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Ned Jun 10, 2012 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 11:48 am
Postovi: 12
Pre 3 godine postavljena mi je dijagnoza Hashimoto tiredotisa i hipotireoze. Simptomi umor, pad koncentracije, opadanje kose, suva koža, perutanje, opstipacija. Tsh je bio veoma malo uvećan oko 7,50, ostali hormoni u redu, ultrazvuk štitne pokazuje mala područja očuvanog tkiva oko 30%, antitela blago povećana. Simptomi su bili toliko izraženi da su ipak odlučili da krenu sa terapijom Euthyrox-a 25, nakon terapije godinu dana tsh se ne menja, terapija Euthyrox-a je povećana na 50 nakon čega odlazim u hipertireozu, nakon pokušaja redukcije Euthyrox-a tsh se povećava prelazi 10 i od tada sam na terapiji oko godinu dana Euthyrox-a 75. Poslednja kontrola svi hormoni su u redu, antitela takođe, kalcijum u redu, d3 u disufijenciji 17 (donja granica je 75). U postojeću terapiju uključene d3 kapi vigantol. Za par meseci ponavljam rezultate hormona, kao i hormon paraštitne, fosfor, itd.
Stalno je prisutan zamor, atrofija mišića, pad koncentracije, usporenost, pospanost, osećaj kao da je glava u vodi. Umor mi onemogućava normalno funkcionisanje, ni nakon spavanja umor ne nestaje. Hronična iscrpljenost, vrtoglavice, zaboravnost, pad kocentracije, usporenost, najviše smetaju na poslu. Pokušala sam da otklonim ove probleme povećanjem fizičke aktivnosti, pilatesom ali je posle toga bilo samo gore. Interesuje me kako otkloniti ove probleme? Da li su vezani samo za štitnu? Ima li neko iskustva sa ovim? Da li ste to lečili i otklonili? Kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2012 2:42 pm
Postovi: 1
Pozdrav :)
Molim Vas za pomoc i brz odgovor.
Nakon sto mi je ustanovljen ubrzan rad stitne zlezde doktorica mi je prepisala Thyrosol. Na sledecoj kontroli, nalazi krvi su pokazali da je nivo hormona previse smanjen, kao i da imam pozitivna antitela na hipotireozu. Dijagnoza mi je hashimoto. Ukinut je thyrosol tj. vise ga ne pijem i osecam se dobro tj. nisam depresivna, ne gojim se i slicno. Ono sto me zanima je da li je nakon ukidanja tog leka moguce da mi menstruacija kasni vec 11 dana? Imam sve uobicajene simptome kao kad treba da dobijem, ali nikako da docekam. Radila sam test na trudnocu za svaki sluca i negativan je kao sto sam i ocekivala. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Uto Nov 13, 2012 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2012 10:44 pm
Postovi: 2
Moji simptomi su skroz isti kao tvoji KZOJA :/ sve isto osim sto danas je tacno godinu dana kako imam temperaturu, i na pocetku je to bilo smalaksanje da sam ja bila prikucana za krevet jer mi se jos uz to javio o otok na kicmi, a doktori kazu da mi dijagnoza nije potpuna prva je hasimoto tireoditis :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Sub Dec 22, 2012 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 11:48 am
Postovi: 12
Rezultati sa poslednje kontrole hormona TSH 1,59, PTH i P u normali, Ca 2,59 (gornja granica 2,60) i D3 ispod 7 (deficijencija je ispod 25) u mom slučaju teška deficijencija. Pre 3 meseca ukinuta terapija d3 zbog kalcijuma koji je bio 2,60. Za nedelju dana idem kod svog endokrinologa, interesuje me kako je moguce povecati D3 ako je kalcijum u normali, da li je ovakovo stanje D3 i Ca obavezno uvod u osteporozu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2013 10:52 pm
Postovi: 1
cao svima.imam 18.5 godina.u aprilu mesecu sam imala visoke glikemije.otisla sam uinstitut za majku i dete u endokrinolosku ambulantu,i ostala u bolnici.3 dana od hospitalizacije utvrdjeno je da imam hasimoto tireoditis i hipertiroidis.... terapiju leka tiastat sam pila do 6.7.2012.18god napunila sam 07.7.2012,i vise nisam mogla da se lecim u IMD,otisla sam u KBC Zvezdara i rekli su mi da vadim antitela...ZBOG CEGA? DA LI JE OPASNO? BBBBOOOOJJJJIIIIMMM SSSEEE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Uto Feb 16, 2016 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 16, 2016 2:32 pm
Postovi: 1
Da li neko moze da mi pomogne? Imam potvrdjen hasimoto i od pre godinu dana pijem euthyrox. Svi hormoni su mi uvek bili u referentnim granicama, ali hasimoto mi je ustanovljen na osnovu ultrazvuka i antitela. Od kad sam pocela da pijem lekove kosa mi je sve losija i losija. Stalno puca i cveta a maksimalno je stedim. Da li neko zna kako mogu to da sprecim i jel to zbog euthyroxa? Hvala puno unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HAŠIMOTO TIREODITIS
PostPoslato: Sre Feb 17, 2016 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Провери код још неког ендокринолога да ли треба да пијеш хормоне ако су ти нормалне анализе крви. За косу не знам.

Против Хашимота треба да користиш домаћи препарат за имунитет против вируса који се прави од комовице и белога лука. Описао сам га на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Имунитет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: