Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jan 03, 2016 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
Sretna nova svima !

Nema ljudi na forumu nazalost ,nadam se da se vrate ovdje i malo jos daju savjete :)

ima li netko da mu se povrsina glansa nakon operacije konstantno regenerirala u vise navrata, naime stvara mi se nova koza -povrsina u par navrata, stara se ljusti i tako vise puta.. prvo se stvori crvenilo neko i onda nova koza. a jedan dio stare s glansa jos nije otpao a strsi ko neka krasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jan 03, 2016 9:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
To može biti sasvim normalno, navikava tise glavić na spoljnu sredinu, daj mu još malo vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jan 04, 2016 12:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
dejane hvala na odgovoru ;)

nisam siguran, ovaj dio na glansu se skrutio i strsi bas dosta, pokusa san sam dok sam se tusirao maknit al nemam hrabrosti, ispod se krije crvenilo neko isto.
i prije operacije san tu bas ima najvise problema sta se kozice opcenito tice, sad me to deprimira jer ne znam sta da radim a preruzno izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jan 07, 2016 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2015 9:48 am
Postovi: 17
biggie, potpuno normalno i nije losa mastrubacija nakon obrezivanja, Kao sto mnogi kazu, menije odlicna :D Prvi put nakon sto skines konce, samo budi sto vise opusteniji I odmah Drugi put LAGANO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jan 07, 2016 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 12, 2015 9:46 pm
Postovi: 12
Janjak je napisao:
dejane hvala na odgovoru ;)

nisam siguran, ovaj dio na glansu se skrutio i strsi bas dosta, pokusa san sam dok sam se tusirao maknit al nemam hrabrosti, ispod se krije crvenilo neko isto.
i prije operacije san tu bas ima najvise problema sta se kozice opcenito tice, sad me to deprimira jer ne znam sta da radim a preruzno izgleda.



Hitno u urologa da ti dadne nesto protiv gnojenja i infekcije, ja sam isto dozivio 7 dana nakon operacije, ispiranje kamilicom i neka krema je to rijesila.

To ce ruzno izgledati 2 mjeseca dok se sve ne oporavi, onda ce koza poprimiti normalnu boju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jan 08, 2016 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
vidjet cu, ja sam mu to prosli put i rekao a on kaze da se to koza obnavlja..da je to ok kao, ali jedino me brine sta jos to stoji, iako je manje, kao da se malo istrvilo. jos mi svi konci nisu ispali, a primjetim i cudan smrad otkad ne ispirem kamilicom i otkad zavoje ne drzim vec odavno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jan 08, 2016 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 12, 2015 9:46 pm
Postovi: 12
Janjak je napisao:
vidjet cu, ja sam mu to prosli put i rekao a on kaze da se to koza obnavlja..da je to ok kao, ali jedino me brine sta jos to stoji, iako je manje, kao da se malo istrvilo. jos mi svi konci nisu ispali, a primjetim i cudan smrad otkad ne ispirem kamilicom i otkad zavoje ne drzim vec odavno..


Da, taj smrad je kod mene bio izrazen nekoliko dana i bio je uzasan.

Smrdi kao mrtva riba, i pojavi se neka tečnost, srecom sam na forumu negdje procitao da je to gnoj i da hitno treba ljekar ujutro sam ispalio u bolnicu i rekao prepisane su mi tablete. Vjerovatno bi mi dosad otpao da tad nisam otisao :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jan 08, 2016 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
hvala na savjetu, ali nekako si mi malo paranoican u svojim postovima, doktor bi valjda davno rekao da je nesto prehitno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jan 08, 2016 9:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 12, 2015 9:46 pm
Postovi: 12
Janjak je napisao:
hvala na savjetu, ali nekako si mi malo paranoican u svojim postovima, doktor bi valjda davno rekao da je nesto prehitno..



Ne znam prijatelju, infekcija na zivu ranu meni ne izgleda dobro, ne prepadam te nego govorim iskreno, ja sam parcijalno radio pa mi je ostala koza preko glavica, ispod se to kupilo, pa sam se bojao da ce se zagnojiti pa ce sve kidati.

A ti ako se ne plasis ostani doma, samo moj savjet :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 12, 2015 5:25 pm
Postovi: 3
peconi97 je napisao:
biggie, potpuno normalno i nije losa mastrubacija nakon obrezivanja, Kao sto mnogi kazu, menije odlicna :D Prvi put nakon sto skines konce, samo budi sto vise opusteniji I odmah Drugi put LAGANO


Pa uspio sam do sada par puta, ali traje strašno duže nego prije operacije, treba mi i vremena i maštovite slike u glavi da bih uspio :D

Šta vi koristite kao lubrikant ? Ili koji lubrikant ? Gdje uzimate, koliko, kako, šta ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 08, 2015 10:09 pm
Postovi: 6
Meni sve zaraslo, usprkos komplikacijama (prerano je popustio jedan šav ispod frenuluma).
Operacija je bila 26.11. (KB Merkur). Do kojih 6-7 dana nakon operacije sam mazao Garamycin mašću i ispirao Octeniseptom kod previjanja. Previjao sam sve dok su bili konci. Preostale konce sam počupao nakon 21 dan. Na ranicu gdje je popustio konac sam stavljao medicinski med nekoliko dana.
Trenutno mažem rub "šava" Contratubex gelom za ožiljke.
Perutanja ili ljuštenja kože na glansu još nije bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jan 10, 2016 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 12, 2015 9:46 pm
Postovi: 12
Biggie je napisao:
peconi97 je napisao:
biggie, potpuno normalno i nije losa mastrubacija nakon obrezivanja, Kao sto mnogi kazu, menije odlicna :D Prvi put nakon sto skines konce, samo budi sto vise opusteniji I odmah Drugi put LAGANO


Pa uspio sam do sada par puta, ali traje strašno duže nego prije operacije, treba mi i vremena i maštovite slike u glavi da bih uspio :D

Šta vi koristite kao lubrikant ? Ili koji lubrikant ? Gdje uzimate, koliko, kako, šta ?



Ja sam parcijalno pa mogu prevuci i pri masturbaciji kozicu preko, ne trebam neki lubrikant, a prvi put sam nakon 3 tjedna od operacije svrsio, mislim da mi sam dobio mozdani kakav je osjecaj bio. haha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 7:08 pm
Postovi: 1
Cao svima!
Evo i ja da iznesem svoje utiske nakon operacije fimoze od pre neki dan.
Imam skoro 28 god i to se moralo uciniti kad tad iz zdravstvenih razloga. Sto pre to bolje, iako sam ja malo okasnio i to samo zbog stida, ne prema doktoru nego porodici. Nista drugo.

Operacija se desila pre 5 dana u privatnoj klinici i trajala je 30 min. Lokalna anestezija, nikakvih bolova nije bilo ni za vreme ni nakon operacije svih ovih dana osim par unoda prilikom davanja anestezije i nocnih erekcija prva dva-tri dana.
Nakon operacije doktor mi je zavio penis u zavoje i lepljivu traku tako da je licio na mumiju :)
Nukvlno odmah sam otisao kuci hde sam mirovao naredna dva-tri dana kada sam otisao na kontrolu. Tada mi jedoktor skinuo zavoje i nista drugo mi nije stavio niti sam ga ja u bilo sta zavijao narednih dana vec sam samo redovno menjao donji ves na dnevnoj bazi. Dobio sam samo neki sprej na slovo O :) kojim sam prskao penis dva pita dnevno. Nikakve tablete niti bilo sta drugo nisam koristio osim toga. Sl pregled mi je za 5 dana.
Sto se same rane tice, mislim da je za sada sve ok osim malog dela sa desne strane gde je kao malo otvoreno i krvari po malo ali retko. Najveci problem mi predstavlja osetljivost glansa ali sam provalio da trebam obuci ves koji stegne i tada je druga prica, dosta podnosljivije. Konci mi ne predstavljaju problem.
Hodam po kuci koliko mogu jer me malo ubija svo to lezanje. Jos se nisam tusirao vec vlaznim maramicama malo odrzavam higijenu.
Sto se tice masturbacije i odnosa, time se uopste ne opterecujem,doci ce i to na red, neka sve ide svojim tokom a za to je potrebno vreme. Po recima doktora 21 dan :)
Sve u svemu, zahvat je maciji kasalj samo treba biti strpljiv i to je to.
Eto, ako neko ima pitanja, vrlo rado cu odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 12:35 pm
Postovi: 24
Evo moje iskustvo. Bio u cetvrtak, trajalo je oko 45minuta. Nista nije bolelo osim malo anestezije. Nesto su i palili da li laserom ili tako nesto.
Ja nisam imao potpunu fimozu ali je znala kozica da mi ispuca na vrhu pa su mi sve uklonili.

Rana je prokrvarila prvi dan nakon par erekcija, ali vec drugi dan je sve ok.
Imam kontrolu za 2 nedelje. Samo treba da ispiram kamilicom nisam dobio nikakve antibiotike.

Dosta je natecen i to je jedino sto me muci trenutno. I to sto glupavo izgleda sada kod spoja gde je kozica i glavic-viri onako otecene meso xD Nadam se da ce da se to povuce. Ostatak je ok. Nista strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 12, 2015 9:46 pm
Postovi: 12
johnnybgood je napisao:
Evo moje iskustvo. Bio u cetvrtak, trajalo je oko 45minuta. Nista nije bolelo osim malo anestezije. Nesto su i palili da li laserom ili tako nesto.
Ja nisam imao potpunu fimozu ali je znala kozica da mi ispuca na vrhu pa su mi sve uklonili.

Rana je prokrvarila prvi dan nakon par erekcija, ali vec drugi dan je sve ok.
Imam kontrolu za 2 nedelje. Samo treba da ispiram kamilicom nisam dobio nikakve antibiotike.

Dosta je natecen i to je jedino sto me muci trenutno. I to sto glupavo izgleda sada kod spoja gde je kozica i glavic-viri onako otecene meso xD Nadam se da ce da se to povuce. Ostatak je ok. Nista strasno.



Pitaj odmah neki antibiotik da se ne inficira ti kao sto je kod mene bilo.

Jeli potpuno obrezivanje ili parcijlno?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: