Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cirkumcizija
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2012 10:46 pm
Postovi: 15
imam 27 g i pre 4 dana sam imao operaciju..tj cirkumciziju...tj nisam imao potrebe posto je bila blaga,tj nije mi smetala prilikom seksa ali sam zato imao kratak frenulum.. i resio sam jos pre dve godine to da uradim..ali me je savladao strah tako da sam ovog puta na nagovor devojcice to i uradio...Mogu vam reci da nije bilo strasno,cak sta vise nism osetio nikakav bol sem pri davanju anestezije... i 4 dana posle operacije nemam bolove,,rana polako zarasta..jedini je problem erekcija.koja me muci i to u jutarnjim casovima i osetljivost glansa tj glavica...ali nadam se da ce i to proci..da spomenem da sam pored toga sto sam dobio palitrex da pijem doktor mi je dao i OCTENISEPT u spreju da prskam po glavicu...
to je neko moje iskustvo za sada...a konkretno me zanima..ovi koji su imali operaciju pre 5-6meseca ili pre godinu dana..kako im je zarasla kozica tu gde su bili koni i dali su koristili neku kremu za oziljke i u kom periodu su je upotrebljavali..hvala u napred....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cirkumcizija
PostPoslato: Čet Apr 26, 2012 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2012 10:46 pm
Postovi: 15
Drugari jos neka pitanje...meni u opustenom stanju kozica prekriva manje od pola glavica..pa me zanima dali to tako treba ili sam samo delimicno obreznam.tj nisu me skroz obrezali??
posto sam imao i frenulum kratak i to su mi sekli .. sta vec..ali imam od urinalnog otvora pa do kraja glavica gde je nekad bio frenulum, neku ranicu kao konac tanku koja je zarasla..i zanima me dali necim da je mazem...?kako sam gore naveo doktor mi je reko da koristim octenisept...

MOLIM VAS ZA INFORMACIJE..HVALA U NAPRED....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cirkumcizija
PostPoslato: Sub Maj 12, 2012 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 9:16 pm
Postovi: 1
Majstore, hvala sto si ljudima rekao da ne boli, da ne cekaju kao ja 14 meseci, cekao sam zato sto sam se plasio, ljudi radili na privatnoj klinici, doktoru se zurilo da zavrsi i eto falsh produkta. Ja sam pre 18 dana imao operaciju, nista me nije bolelo kao i tebe, cak ni davanje anestezije, vise je bilo kao sto je doktor rekao- malo nelagodan osecaj dok je igla unutra, a stvarno nikakav bol nisam osetio.

Nit mi je sta dao od krema da mazem, niti mi je rekao sta dalje, samo da pijem palitrex i da sacekam da otpadnu konci i to je sve. Evo od 14 konaca, otpalo mi je 6 do sada, jos 8 ostalo. Dva dana nakon operacije mi nije bio problem ni da vozim, ni da istrcim na treci sprat kuci, malo je nelagodan osecaj bez kozice, to je sve. Prve veceri sam ostao budan do 4 nocu, radio oko hardvera na racunaru, cucao, ustajao, sve bez problema, ne vidim zasto bi bio problem, nemam sada nikakvih problema zbog toga.

Ovo je samo ohrabrenje da ne mora da boli i da ne cekate i da se ne zlopatite :)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cirkumcizija
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 7:52 pm
Postovi: 8
Jel išta rade oko testisa kad operišu fimozu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cirkumcizija
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 7:44 pm
Postovi: 2
Imam 29 godina. Pre 2-3 godine su poceli problemi. Vozio sam kamion nekoliko godina i nisam odrzavao licnu higijenu kako treba jer sam ziveo u kamionu. Kozica na vrhu penisa je pocela postepeno da deblja, posle odnosa je pocela da puca. Svaki put kako zaraste rana opet bi se na istom mestu otvorila jos veca nakon iduceg odnosa. Stidio sam se da odem kod lekara sve do pre mesec dana, jer je doslo do stanja da vrlo tesko prevucem kozicu preko glavica dok se tusiram, a da je vratim posle jos teze, kao prsten da se napravio oko glavica. Takodje muke dok uriniram, jer koliko steze koza prska na sve strane. Urolog je rekao da mora da se odradi cirkumcizija - fimoza, tako da sam sve zakazao na VMA i jutros bio na operaciji. Mislio sam da ce biti strasno, bilo nas je 7oro danas sa istim problemom. Operacija traje pola sata, apsolutno nista ne boli tokom operacije. Jedino sto je vrlo neprijatno je dok ti daje anesteziju, jbga to morate minut da istrpite dok vam zabada iglu na par mesta u vrh glavica, mene je jedan hirurg drzao za stomak i noge jer sam se cimnuo prvi put kad je zabo iglu. Ali budite musko, ako zene mogu da se porode mozete i vi makar jedan minut bola istrpiti. Neki su se momci zalili da ih malo pecka nakon pola sata kad ih pusti anestezija. Mene ni malo nije bolelo tokom i posle operacije, evo proslo je 6-7 sati od operacije i uopste nema problema. Preporucujem da neko dodje kolima po vas ili taksi da uzmete do kuce, jer sam video da nisu bas najbolje podneli anesteziju. Bitno je da se najedete ujutru kada ustanete pre operacije. Dosao sam na VMA u pola 9 i poslednji sam bio od 9 intervencija, izasao u pola 3. Operacija 14000, nalazi koze sto odstrane 6000 krvna slika i urino kultura 2600 i pregled urologa 2600, ja nemam knjizicu pa sam placao, nema cekanja jer ko placa preskace red :) Ujutru na previanje pa cemo da vidimo dalje. Nadam se da je nesto znacilo, savetujem svim muskarcima koji imaju bilo kakav problem neka odmah odu kod urologa pre nego sto se nesto iskomplikuje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cirkumcizija
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 7:44 pm
Postovi: 2
Imam 29 godina. Pre 2-3 godine su poceli problemi. Vozio sam kamion nekoliko godina i nisam odrzavao licnu higijenu kako treba jer sam ziveo u kamionu. Kozica na vrhu penisa je pocela postepeno da deblja, posle odnosa je pocela da puca. Svaki put kako zaraste rana opet bi se na istom mestu otvorila jos veca nakon iduceg odnosa. Stidio sam se da odem kod lekara sve do pre mesec dana, jer je doslo do stanja da vrlo tesko prevucem kozicu preko glavica dok se tusiram, a da je vratim posle jos teze, kao prsten da se napravio oko glavica. Takodje muke dok uriniram, jer koliko steze koza prska na sve strane. Urolog je rekao da mora da se odradi cirkumcizija - fimoza, tako da sam sve zakazao na VMA i jutros bio na operaciji. Mislio sam da ce biti strasno, bilo nas je 7oro danas sa istim problemom. Operacija traje pola sata, apsolutno nista ne boli tokom operacije. Jedino sto je vrlo neprijatno je dok ti daje anesteziju, jbga to morate minut da istrpite dok vam zabada iglu na par mesta u vrh glavica, mene je jedan hirurg drzao za stomak i noge jer sam se cimnuo prvi put kad je zabo iglu. Ali budite musko, ako zene mogu da se porode mozete i vi makar jedan minut bola istrpiti. Neki su se momci zalili da ih malo pecka nakon pola sata kad ih pusti anestezija. Mene ni malo nije bolelo tokom i posle operacije, evo proslo je 6-7 sati od operacije i uopste nema problema. Preporucujem da neko dodje kolima po vas ili taksi da uzmete do kuce, jer sam video da nisu bas najbolje podneli anesteziju. Bitno je da se najedete ujutru kada ustanete pre operacije. Dosao sam na VMA u pola 9 i poslednji sam bio od 9 intervencija, izasao u pola 3. Operacija 14000, nalazi koze sto odstrane 6000 krvna slika i urino kultura 2600 i pregled urologa 2600, ja nemam knjizicu pa sam placao, nema cekanja jer ko placa preskace red :) Ujutru na previanje pa cemo da vidimo dalje. Nadam se da je nesto znacilo, savetujem svim muskarcima koji imaju bilo kakav problem neka odmah odu kod urologa pre nego sto se nesto iskomplikuje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cirkumcizija
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не, него да редовно воде рачуна о правилној хигијени.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 103 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: