Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Skocni zglob
PostPoslato: Pon Feb 08, 2016 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 08, 2016 6:51 pm
Postovi: 2
Pozdrav dobri ljudi!
Igrajuci fudbal 28.10.2015 doziveo sam prelom fibule (odokativno 3-5cm iznad skocnog zgloba).
Par sati posle povrede dijagnostifikovan je prelom i stavljena longeta. Posle 4 dana otisao sam na ortopediju u klinickom centru Novi Sad. Prof. dr. Milan Stankovic je bez oklevanja predlozio operaciju, pristao sam, ali posle je doslo do problema, jer nije bilo mesta na klinici. Cimali su me danima i tek 10.11.2015 izvrsena je intervencija, 6 srafova i plocica. Dalje je sve islo kako treba, od 28.12.2015 imam pun oslonac, a od 05.01.2016 hodam bez pomagala. Isao sam na fizikalni tretman koji je trajao 3 nedelje. Odlicno sam reagovao na terapije, poceo sam da hodam skoro bez ikakvih smetnji vec polovinom prvog meseca. 27.01.2016 izvrsena je druga intervencija, odstranjen je transfiksacioni zavrtanj (isao je od fibule kroz ovu zdravu kost, tibiju) i jos jedan manji zavrtanj. Danas su skinuti konci, rana je zarastla, zglob je stabilan, po mom misljenju 100%. Fizijatar je konstatnovao da su pripoji odlicno spojeni.
Par puta sam potrcao za autobusom i preko presackog :) i nisam primetio nikakve smetnje. Po nekad se javi blag bol i prilikom duzeg stajanja, kao danas, cekajuci 5-6h na taj pregled, dodje do pojave manjeg otoka, ali ja sam zadovoljan kako je to sve ispalo.
E sad, danas u toj silnoj guzvi, Stankovic je pogledao ranu, konstatovao da je sve uredu, nakucao nesto malo u onaj izvestaj i otisao. Jedino sto sam stigao da ga pitam, bilo je kada da se javim da se odstrani i ostatak osteosintetskog materijala.
U izvestaju stoji:
Skidaju se konci
Th/nihili Fizicka aktivnost.
K ort p.p.

Kad sam dosao kuci video sam da to- "nihili" znaci nista, ili tako nekako. Zakljucujem da on savetuje zabranu fizickih aktivnosti.
Nije mi jasno zasto. Ja se rekreativno bavim sportom, teretana, trcanje, ponekad fudbal... Planirao sam da za desetak dana krenem sa treninzima u teretani i laganim trcanjem.
Interesuje me sta bi mi savetovali?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: