Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 1:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2015 11:02 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,
Imam jedan pomalo čudan problem sa vidom, tokom jutra i dana imam normalan vid, a u večernjim satima nakon čitanja nekog teksta (na ekranu ili papiru) oči mi se prebrzo umaraju. Nakon nekoliko minuta čitanja tekst mi postaje nejasan, postaje veoma bled (skoro pa se i ne vidi) i izgleda kao da uopšte nema razmaka izmedju reči. Kada dodje do toga da više uopšte ne mogu da fokusiram sliku, zažmurim na nekoliko sekundi i nakon toga mogu ponovo da čitam oko 2-3 minuta i opet se isto dogodi. Hteo bih još da napomenem da na levom oku imam konstantno lošiji vid (pretpostavljam da je astigmatizam u pitanju) imam fotofobiju ponekad i često mi suze oči. Kada čitam nešto koristim iskljuclčivo desno oko, zbog toga što na levom oku mi je dosta teže da pročitam nešto i treba mi više vremena da bih pročitao tekst levim okom. U večernjim satima takodje imam lošiji vid i na daljinu, ali to mi ne predstavlja problem. Zanima me zbog čega mi je tokom dana vid normalan, a lošiji u večernjim satima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Ja imam nesto slicno i ovde na forumu sam dobio odgovor da se radi o laznoj kratkovidnosti, da mi oslabio misic za fokus.

Evo i tema pa procitaj mozda ti pomogne
oftalmologija/zanimljiv-problem-vidim-t93894.html

Mogu ti reci da vec par dana za veceru pravim sebi sejk od voca u blenderu, napravim pun bokal od blendera (ima 1 litar), to popijem, mirnije spavam i sto je najvaznije vid mi se znatno poboljsao. Smanjila mi se mutna slika na daljinu i mnogo duze mogu citati nesto na blizinu pre nego sto mi se oci zamore i vid zamuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Uto Jan 12, 2016 1:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Koliko imate godina? Da li puno vremena vremena provodite u citanju ili radu za racunarom ili mobilnom telefonu?

Chipsi, drago mi je da cujem da se vid popravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Uto Jan 12, 2016 2:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Chipsi, da li ste probali da koristite plus dioptriju za duzi rad na blizu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Uto Jan 12, 2016 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Nisam probao plus dioptriju.
Zivim sa roditeljima, a oni su takve prirode da svaku pojavu smatraju nenormalnom, cak i kad imam najobicniju prehladu igraju oko mene kao da sam na samrti nedaj boze, sa raznoraznim pitanjima sta i kako.
Bez obzira sto su mi roditelji, neke stvari o sebi ipak ne zelim da im otkrivam sto se tice zdravlja, nemoraju sve da znaju i to bas zbog gore navedene situacije. Ne zelim da igraju oko mene i da dodjem do toga da "bezim" od njih. Obicno kad sam prehadjen i kad pocnu igrati oko mene pobegnem u neki kafic na caj, bar sat vremena da ih negledam.

Nadam se da razumete situaciju.

Kada bih stavio naocare to bi bio haos.
Jedino da kupim naocare i da ih koristim kad oni nisu kuci, gledao sam po oglasima, ima gotovih dioptrijskih naocara za 700 dinara (oko 6 evra).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Uto Jan 12, 2016 2:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Chipsi, u pitanju je cista fizika i optika, nešto poput autofokus kamere.

Plus dioptrija ima uticaj da optički čini stvari daljim no što jesu i time pomažu dugotrajan rad na blizinu, dok minus dioptrija ima dejstvo približavanja i dodatno napreže mišić i pogoršava vid na daljinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Uto Jan 12, 2016 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2015 11:02 pm
Postovi: 4
Helenic, Imam 17 godina. Provodim oko 4h za kompjuterom, ali ista stvar mi se desava i kada za kompjuterom provodim dosta manje vremena. Ispitao sam kod kuce vidnu ostrinu na optitopu (odstampao sam ga na papiru) i saznao sam da mi je vid na desnom oku 20/25, a na levom 20/40. Uradio sam test na astigmatizam i izgleda da imam astigmatizam na levom oku, a moguce je i da imam neki manji astigmatizam na desnom oku jer nisam uspeo da procitam poslednji red na optitopu. Najcudnije od svega mi je to sto u nekom trenutku imam normalan vid, a nekad mi vid bude toliko los da uopste ne mogu da citam ili radim nesto na blizinu bez pravljenja kracih pauza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzo zamaranje očiju u večernjim satima
PostPoslato: Sre Jan 13, 2016 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 2:35 pm
Postovi: 51
Kupite u apoteci +1 ili +1.5 i probajte koristiti za kompjuter i ucenje i javite da li ima poboljsanja.

Ako znate engleski jezik, pogledajte na youtube-u snimak "Myopia - modern but yet reversible disease". Sve je objasnjeno.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: