Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Medicinska rehabilitacija, mogucnost za dalje skolovanje?
PostPoslato: Uto Jan 12, 2016 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 28, 2012 1:13 am
Postovi: 2
Dopao mi se smer na medicinskom fakultetu u Novom Sadu - OAS "Medicinska rehabilitacija" e, sad, problem je sto ne mogu da nadjem dovoljno podataka.
Uglavnom, jedna od muka mi je to sto ne znam da li je moguce dodatno skolovanje (master ili bilo koji drugi vid). Na sajtu fakulteta ne pise nista. Postoji master posle recimo OAS Zdravstvene nege, ali posle Medicinske rehabilitacije, ne. Cuo sam za interdisciplinarni master "Sportska medicina i fizikoterapija" ali koliko taj master vredi? Da li uopste mogu da ga upisem posle OAS med. reh.? Dalje sam pronasao i specijalisticke strukovne i specijalisticke akademske studije (koliko sam skapirao, nisu to "klasicne" specijalizacije koje se rade posle sestogodisnjih studija medicine, vec nesto drugo) u Beogradu. O njima pa bas nista ne znam! Moze li neko da mi ih pojasni? Moguce li je upisati ih posle ovog smera u NS? I na kraju, mogucnost za doktorske studije? Znam da u statutu medicinskog fakulteta u NS pise da to mogu da upisu studenti sa zavrsenim studijama od 6 godina ili studenti sa OAS i masterom iz recimo Specijalne edukacije ili Zdravstvene nege, ali ponovo, studenti medicinske rehabilitacije se ne pominju nigde. Inace, da ne pomislite svasta, nije meni cilj da ja sad upisujem doktorske studije. Glupo je i prerano da razmisljam o tome. Jednostavno, zanima me postoji li mogucnost za dalje skolovanje, jer time te studije medicinske rehabilitacije nisu "slepa ulica" ili neke bezvezne studije. Ili otkud znam, strukovne sutdije "namazane" i pretvorene u akademske. Jednostavno, ako postoji mogucnost za dalje skolovanje, to dosta toga znaci. Ako me razumete, posto uzasno objasnjavam.
Unapred, puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: