Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u gornjem delu ledja
PostPoslato: Čet Jan 07, 2016 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2012 10:59 pm
Postovi: 13
Imam 44 god,aktivno se bavim sportom zadnjih 20 god,treniram 5 puta nedeljno (crossfit i teretana).U poslednjih godinu dana,pocela sam da osecam bol u vratu,nekad sa leve a sad sa desne strane.Poslednja 2 meseca,bol se prosirio na desno rame koje je znalo s vremena na vreme da trne.Kasnije,taj bol je popustio i pocela su da me bole ledja,gornji deo uz prsljenove (bol je prilikom istezanja ili pomeranja ramenog dela u napred i guranje ledja u nazad).Uradila sam RTG vratnog dela i dijagnoza je Ispravljena fizioloska lordoza.Nalazi krvi i urina su odlicni (jedino je HDL 2,63 ali je zato LDL 0,30 ).Vodim racuna o ishrani jer sam neko ko radi na ocuvanju misicne definicije.
Jedini problem je sto u slobodnom vremenu jako puno sedim za racunarom i po par sati.Zanima me,da li sjedenje za komp. moze biti uzrok ispravljene lordoze i pored bavljenja sportom i da li mi se zbog te dijagnoze javljaju bol u ledjima,ramenu,vratu...cak i povremeni bol u vratnoj zili sa desne strane koji je pulsirajuci i traje po par sekundi u vise navrata u toku dana.
Sta preporucujete za ovaj problem osim vezbi?Unapred HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u gornjem delu ledja
PostPoslato: Pet Jan 08, 2016 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само вежбе за рамени појас (релаксација) и намештање укљештења на спојевима ребара и кичме. Погледај на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Врат, Рамена-рачунари, Леђа итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u gornjem delu ledja
PostPoslato: Sub Jan 09, 2016 8:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ispravljena fiziološka lordoza je ozbiljan znak da kičma pati i trpi zbog prinudnih položaja.Malo koristi imate od sat vremena vežbi ako ostalih 23 sata držite telo u nepravilnom položaju opterećujući meka tkiva.
POtražite McKenzie lumbar suport za rad na kompijuteru i dobrog fizioterapeuta da Vam objasni šta vam je činiti tokom dana kako bi zaštitili kičmu tokom svakodnevnih aktivnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u gornjem delu ledja
PostPoslato: Ned Jan 10, 2016 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2012 10:59 pm
Postovi: 13
Preporucena mi je uz vezbe i fizikalna terapija pa se nadam da ce mi donekle pomoci.Hvala na savetima,pokusacu i sa masazom i naravno poslusati savete fizioterapeuta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: