Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Pet Apr 12, 2013 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 12:56 pm
Postovi: 2
Imam sledeci problem i ne znam sta da radim. Imam nizak pritisak (oko 90/45-50, a najvise mi dostigne 110/55) i ubrzan puls. E sad, malo bolje da objasnim taj puls. Puls mi je u stanju mirovanja oko 65-70, ali mi srce jako lupa i u mirovanju (znaci i kada mi je puls normalan u stanju mirovanja meni srce udara u grlo i glavu, takav je osecaj) :roll:
Kada ustanem puls se expresno ubrza i srce mi lupa jako + brzo i dok hodam po stanu recimo, doduse nije to toliko brzo koliko lupa jako. Pritisak i tada ostane nizak.

Bila sam pre par dana kod kardiolga, obavila kompletan kardioloski pregled i sve mi je u redu sa srcem. Hormoni stitne zlezde su mi takodje u redu, ali mi nije u redu krvna slika-malokrvna sam tako da sam pocela da uzimam preparate gvozdja i imam secer na donjoj granici :-? Znam da od anemije moze da se javi lupanje srca, ali mi je interesantno da mi je puls u stanju mirovanja normalan, a ''poludi'' cim ustanem :roll:

Samo da napomenem da imam 21 godinu, ne pusim, ne pijem ni alkohol ni kafu, zdravo se hranim (mozda i previse zdravo), fizicki sam aktivna (mada mogla bih i vise), 174 cm/58 kg. Pod stresom jesam u poslednje vreme, ali mali je broj ljudi koji nisu.

Mene interesuje da li ovo moze biti samo od anemije ili ima jos neki uzrok? Najvise me brine to jako lupanje srca :-?

Hvala vam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 6:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мршава си и могуће је да ти срце "виси".

Надам се да се нећеш наљутити ако напишем да мислим да се не храниш здраво или чак не живиш здраво. Томе у прилог иде низак шећер, проблеми са срцем, мала килажа.

Пиј више воде, магнезијума, гвожђа итд. Препарати треба да су квалитетни. Погледај здравствене савете на мом сајту њњњ.аца.рс па пиши ако треба шта да појасним. Провери стање мишића између лопатица који иду уз кичму. Ако су тврди могу да изазову проблеме са срцем, несвестицу итд.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 12:56 pm
Postovi: 2
Ne mislim da mi srce ''visi'', jer bi mi kardiolog pretpostavljam to video i saopstio, kompletan kardioloski pregled sam obavila. :-?

U pravu si kada kazes da se ne hranim zdravo, ja jedem zdravu hranu, ali jedem vrlo malo i moram priznati da mi se par puta desilo da doruckujem i onda se uvece tek ''setim'' da posle dorucka nisam vise nista jela :oops:

Ja ovako ne izgledam mrsavo, izgledam takreci normalno, a pre samo par meseci sam imala 61,5-62 kg i dobru krvnu sliku, onda sam imala neke probleme (smrtni slucaj u porodici) i dalje ne moram ni da pisem sta se desilo... Pocela sam slabije da jedem, okupirala se obavezama kako ne bih razmisljala ni o cemu drugom, inace imam los san tj uvek sanjam nesto lose, probudim se sa lupanjem srca i nedostatkom daha i onda celu noc provedem budna... Najgore je sto tek sada polako shvatam pod kakvim sam stresom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 8:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
poreklo vasih simptoma je pre svega od anksioznosti, a delom verovatno i zbog anemije.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ана,
послушај ме и почни да пијеш бар магнезијум. На сајту сам описао шта користим и како и у којим дозама. Од када сам почео пред спавање да пијем додатну малу дозу магнезијума одлично спавам. Срце ми годинама већ лепо ради а све због 400mg магнезијума. Уз мене још неколико особа исто ради и више немају аритмије. НЕМОЈ да користиш било који магнезијум, нарочито не шумећи.

Нажалост, ретко који кардиолог ће ти рећи да је због свакодневног стреса неопходно 500mg магнезијума - свакодневно.

Што се тиче срца које "виси" ни мени га нису видела два кардиолога, а трећи јесте. Показало се да је овај трећи био у праву јер када сам се угојио на нормалну тежину (да не кажем масу) чудни проблеми са срцем су престали да се јављају.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Sre Jul 09, 2014 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 16, 2013 9:10 pm
Postovi: 14
Ja imam sve isto kao i Ana...kad sedim puls 60-70 a kad ustanem ubrza se puls 100-130, onda ponovo sednem i opet bude 60-70 :o i kad ustanem osećam neki pritisak u glavi,neku nelagodnost u grudima,kao da me nešto steže,nemam vazduha,imam osećaj da ću da se ugušim. :roll: imam neku malaksalost,nedostatak snage....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Pet Avg 15, 2014 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 19, 2014 9:34 am
Postovi: 38
Ana, problem je u tvom niskom pritisku...zbog njega srce lupa jace, jer se trudi da odrzava cirkulaciju normalnom (laicki receno)...Posebno u kretanju srce lupa jace kada je pritisak nizak...
Sve mi je to poznato, jer imam isti problem, prirodno nizak pritisak 90/60...a cim padne ispod , srce se uzlupa ...tada pokusavam dici pritisak kako znam, pijem kapi V.....( ne znam da li je dozvoljeno reklamiranje), pojedem nesto slano, supa iz kesice..."slano" mi je postalo stil zivota, iako znam da je stetno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2015 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 15, 2015 8:32 am
Postovi: 1
Da li si proverila antitela stitaste zlezde, zlezda moze dosta problema da napravi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Pon Dec 07, 2015 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 1:20 pm
Postovi: 16
Molim Vas za savet.
Imam maleni prolaps mitralnog zalistka.
Povremene tahikardije.
Prosecan pritisak mi je oko 110 sa 70.
Desi mi se ponekad da mi preskoci srce, 2x za redom, aritmija.

Dr mi je rekao cetvrtina propranolola kad lupa srce, i po potrebi 1,5mg bromazepama da se smirim.
Imam i neki vid anksioznosti, kao da ne mogu da udahnem lepo, pa gutam vazduh i disem kao riba na suvom.
Jednom sam cak zavrsila na urgentnom sa hiperventilacijom...

Zanima me sledece: da li je bolje u mom slucaju da popijem propranolol ili verapamil, da mi snizi puls.

Verapamil me plasi jer kazu da je velika stopa mortaliteta, propranolol me plasi jer kazu da blokira i te kanale za disanje a mene kod anksioznosti bas to muci.
Imam 26.god.

Molim nekog strucnog za odgovor..
Hvala najlepse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ништа од тога ти није потребно. Треба да пијеш квалитетан магнезијум, гвожђе, више воде да пијеш и да радиш вежбе за рамени појас и леђа. Доста тога сам описао на мом сајту http://www.aca.rs у здравственим саветима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 1:20 pm
Postovi: 16
Hvala.
Inace peti sam mesec trudnoce, gvozdje mi je 30,4. Da to nije visoko?
Koji magnezijum je najbolji?
Pila sam jedno vreme onaj u tabletama i cini mi se da sam od njega imala aritmije... Ne znam zasto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 11:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Гвожђе јесте повисоко. Колики ти је хемоглобин и еритроцити?

"Онај у таблетама"?!

По мени најбољи је магнезијум који производи фирма NOW. Имаш на мом сајту у теми о срцу.

Како се храниш и шта пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Čet Dec 10, 2015 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 1:20 pm
Postovi: 16
Iskreno lose se hranim, retko kad kuvano. Pijem limunade dosta, vodu jaaako slabo, znam da pijem i pepsi ili fantu. ZNam ja da sve to ne valja ali...
Imam super liniju i valjda zbog toga nisam ni svesna koliko to zapravo steti...
Taj magnezijum je bio Magnezijum 375 Plus B6 Inpharm firma, 30 kapsula u pakovanju.
Ne znam koji da uzimam sad u trudnoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уопште не разумем ни тебе ни остале будуће маме које хоће децу. Да ли си свесна да од твог организма зависи здравствено стање будућег детета? Ако једеш смеће тиме храниш и дете. Шта мислиш какав ће организам да му буде после девет месеци исхране смећем? А после се питају како то да Бог дозвољава да дете од 10 година умре од канцера, леукемије итд. Па никакве везе са Богом то нема него са несавесном мајком а и оцем: цигаре, жваке, "100% природни" напици и остали разни сокићи, виршлице, колачићи, кифлице, смрдљиво месо, инфицаране пахуљице и да не набрајам даље.

Пијеш лимунаду? Цедиш лимун? Још нешто додајеш?

Што се тиче суплемената могу да ти препоручим оне које ја годинама користим. Као што рекох најбољи магнезијум је онај фирме NOW. Имаш о томе на мом сајту http://www.aca.rs у здравственим саветима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak pritisak, ubrzan puls (ali ne u mirovanju)
PostPoslato: Pon Dec 14, 2015 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 1:20 pm
Postovi: 16
Ne pusim, ne pijem, jedem sta stignem jer takav mi je ritam zivota.
A sta da jedem ako ni pahuljice ne valjaju, generalno sva hrana koja ima da se kupi je otrovna.
Da odem u selo, sednem u bastu, i jedem blitvu, spanac i zelje iz iste...
Ne znam kako u gradu, sa urbanim nacinom zivota, i ritmom koji nam namece, jesti zdravu hranu?
Imam vec i starije dete koje takodje nece nista zdravo i ako sam ga od malena terala samo zdravo da jede. Povraca i pljuje sve sto je iole ruznijeg ukusa...

Sta da jedem, imas li savet, rado cu ga prihvatiti...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: