Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: lečenje zuba
PostPoslato: Pon Dec 14, 2015 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 12:02 am
Postovi: 28
Poštovanje,
Prvo mene nikad ne bole zubi kada mi se kvare. Možete mi objasniti zašto se to dešava? Imam mnogo plombi ali mene zubi koji su bili kvarni nisu boleli. Odlazio na kontrolu i onda zubari primete a nekad i sam vidim pa odem. Ali nema bola. Inače trenutno imam blago razaranje gleđi koje traje mesecima. Možda je dospelo do dentina i pitanje je koliko je prodrlo u dentin. Još u maju je zubarka primetila kada sam joj rekao ali je rekla ništa ne treba za sada da se radi. U septembru zubar nije ni primetio. Hteo sam mu reći ali je toliko pričao da sam zaboravio da mu kažem. On je rekao da je sve u redu. E sada ću opet kod zubara i jasan je kvar,ali ako postoji mogućnost ja bih to da popravim sa nekim sredstvom a ne da mi on buši i stavlja lek pa plombu jer mi neće ostati ništa od zuba u ustima. Već su sto puta plombirani,što znači sve manje i manje od svojih zuba imam. Čitao sam da ima pasta Vademekum koja ponovo mineralizuje zub. Mislim nalaz u krvi pokazuje normalne vrednosti kalcijuma i fosfora. Ne znam da li se uopšte određuje vrednost fluora putem krvi. Ja perem zube uveče pred spavanje i koristim konac skoro svaki dan. Inače stomatolozi mi kažu da dobro održavam zube. Godinama mi nisu skidali kamenac jer nije bilo potrebe a svake godine imam po jedan ili dva karijesa. Ove godine mi je skidan kamenac posle dugo godina. Ja sam uvek pitao da li treba kamenac skidati a zubari bi rekli ne još. Ne jedem mnogo slatkog a niti pušim ni pijem.. I verujem da ima neki način da se ponovo obnovi dentin i gleđ. Da li da perem zube 3 puta na dan i da jedem ovas za koji piše da ima mnogo fluora? Recite mi kakvo je stanje zuba kod prosečne osobe koja ima oko 40 godina. Imam skoro sve svoje zube,osim jednog kojeg sam polomio zagrizavši već otvrdli hleb,pa imam veštački a ostali su moji ali plombirani više puta. Inače čitao sam da ima ljudi koji ni ne peru zube a imaju zdrave sve zube a sa druge strane neki redovno peru zube a stalno imaju po neki kvarni. Znam da genetika ima veze,i dr faktori,ali bih Vaše mišljenje o svemu ovom. Inače moj stric kada je imao 60 godina otišao kod zubara posle mnogo godina i zubarka zvala tehničarku da pogleda...svi zubi puni kamenca,sve se žute a moj stric nijedan karijes nije imao. Zubarka se čudila. A moj stric nije ni prao zube. Možda ponekad.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lečenje zuba
PostPoslato: Pon Dec 14, 2015 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико си до сада променио зубара?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lečenje zuba
PostPoslato: Pon Dec 14, 2015 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 12:02 am
Postovi: 28
Ne znam. Nisam brojao. Prvi odlazak kod zubara je bio sa oko 5 godina. A zadnjih godina jedan kod kojeg sam išao duže vreme je otišao na specijalizaciju i onda sam išao kod drugog. Ali se otvorila zubarska ambulanta mnogo bliže gde živim pa sam tamo prešao. Onda je ta zubarka otišla na porođajno. Onda je došao mladi zubar kao zamena a sada je ukinuta ta zubna ambulanta... Ne bih detaljisao više.
Svakako idem kod novog zubara za dva dana i videću šta će reći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lečenje zuba
PostPoslato: Pon Dec 14, 2015 9:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени је једна зубарка упропастила пола зуба. Имам пегаве зубе а она је мислила да су кварови испод глеђи па удри. Када сам стицајем околности променио зубара одједном се све смирило.

Флуор нема утицаја на квалитет зуба. То је пропаганда због тога што се преко флуора особа чини подложнијом манипулацији.

Калцијум је важан. Најбоље преко млека, домаћег кефира и киселог млека.

Површински кварови не боле.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lečenje zuba
PostPoslato: Uto Dec 15, 2015 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 12:02 am
Postovi: 28
zdravo aaaco. Vidim da si aktivan na svim poljima na forumu. Šta si po struci ako se može znati? :-)
Inače to za mleko može možda da bude korisno,ali onima koji nisu alergični na isto,tj intolerantni na laktozu.
U svakom slučaju hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lečenje zuba
PostPoslato: Sre Dec 16, 2015 11:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам баш активан на свим пољима. О мени податке можеш да нађеш у профилу па на мом сајту.

Иначе они који су интолерантни на лактозу могу да пију домаћи кефир. То је проверено 100%. Наравно у обзир долази, као што сам написао, само ДОМАЋИ кефир направљен у сопственој режији.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lečenje zuba
PostPoslato: Ned Jan 03, 2016 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Zubari su ti kao politicari, svaki vodi svoju pricu.

Ja sam ranije isao kod privatnog zubara koji ti obavezno mora naci jedan kvaran zub kako bi naplatio posao i to radi tako sto sa onim metalnim cudom (neznam kako se strucno zove) zvizne po svakom zubu, ako ne osetis bol onda je zub zdrav, a ako te zaboli ili ako ga nekim slucajem razbije od udarca onda je pokvaren.
Takodje busi svaku crnu tackicu.

Kako je ova nasa ekonomska kriza sve vise napredovala na gore i nema se para za privatnog zubara, a pri tome sam i ne zaposlem, od socijalnog sam uzeo potvrdu da imam besplatnu popravku zuba i odem kod zubara u drzavnu ordinaciju. Prvi put u zivotu mi se desilo da sam video doktora da voli posao koji radi, odusevio sam se kako dobar.
Imam 2-3 crne tackice na zubima i civek mi lepo kaze da ne postoji uredjaj koji to moze skinuti, da netrebam obracati paznju na to ako ne boli i da od zdravog zuba netreba praviti defektan. Jedino ako crna tacka pocne da se siri ili ako taj zub pocne da me boli onda ce probusiti i staviti plombu.

Isto tako sam bio kod jednog zubara, isto drzavni, pozalio sam mu se da me boli zub, on pogleda i kaze "ovo ja nemogu busiti ima kamenca", ja ga pitam sta da radim i dobijem odgovor "trljaj cetkicom 15 dana i kad se skine kamec dodji da popravimo zub" :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: