Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Ned Okt 18, 2015 3:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
drbgd je napisao:
dugo se nisam oglasavao na ovom forumu, koji su potpuno preuzeli nadrilekari.
napisacu ovaj post, pre svega radi zbunjenih ljudi, koji kada saznaju za dijagnozu maligniteta (svoju ili nekog iz porodice), krenu da lutaju u potrazi za lekom.

kanabisovo ulje, SA VISOKIM % THC, a taj procenat treba da je iznad 65% je ono za sta se u poslednje vreme zalazu odredjeni medicinski krugovi.
ovaj preparat umanjuje tegobe bolesnicima, na nacin koji pruza kvalitetniji zivot od preparata na bazi morfijuma. za sada je ilegalan, i spric od 5 ml sa dovoljno lekovite supstance kosta 250 evra, ako "pogodite" pravi kanal za nabavku.
ko ima prilike, najbolje je da preparat poruci iz izraela.

najbitnija stavka - kanabis NE LECI RAK! ne gajite iluzije koje je moguce naci na internetu. THC ne deluje na celije raka, nego na mozak u smislu percepcije tegoba.

Pogledajte kako THC iz kanabisa ubija ćelije raka VIDEO

Webtribune.rs / Alo | 01. 05. 2015. - 11:32h | Komentara: 142
Poslednjih meseci u Srbiji su učestale o rasprave terapeutskom dejstvu kanabisa i njegovoj sposobnosti da izleči rak. Konačno, pojavio se i snimak na kojem se vidi kako THC ubija ćelije raka, ne dirajući pritom zdrave ćelije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Pon Okt 19, 2015 12:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче Исидоре Бјелице као и многих других којима се рак вратио, требало би да је јасно да не постоји такозвани трајни лек. Када оздравимо пијући антибиотике не значи да се поново нећемо инфицирати њима. И када се поново разболимо то не значи да је прошли лек био лош. Трајно излечење постоји исто колико и трајно здравље.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Uto Dec 01, 2015 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 10:30 pm
Postovi: 3
Ostalo mi je oko 5 ml ulja od kanabisa. Ako je neko zainteresovan neka mi se javi na ovaj br. 061/268-65-93


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sre Dec 02, 2015 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
drbgd je napisao:
bjak je napisao:
Nacionalni institut za rak u rubrici pitanja i odgovori o kanabisu i kanabinoidima navodi se da su studije koje su sprovedene na miševima i pacovima pokazale da kanabis – odnosno njegove aktivne supstance THC i CBD – zaista ubijaju ćelije raka.

pa isto to sam i ja napisao, ali vi ne shvatate, ili ne zelite da shvatite da to NE ZNACI da ce ulje koje se stavi pod jezik izleciti rak! nece, nazalost! to je samo ideja vodilja, koja ce MOZDA dovesti do leka koji ce leciti rak.

Neznam ko ste vi a i ne interesuje me samo ulazite u oblast koja vam je malo poznata.
Eminentni naucni instituti su utvrdili i dokazali da THC ubija celije raka.
Sta to znaci po vama ubija celije raka a ne leci rak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sub Dec 05, 2015 11:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Neznam ko ste vi

pise na profilu - specijalista interne medicine, magistar a uskoro i doktor medicinskih nauka. interna medicina je osnovna nauka, u okviru koje je (i) onkologija.
dakle,
Citiraj:
...ulazite u oblast koja vam je malo poznata...

kompetentno pisem o oblasti koja je moja struka.
napisite ko ste zapravo vi? ne zbog mene, nego zbog sveta koji u ocaju dolazi na ovaj forum i nailazi na gomilu gluposti koja je nazalost ovde preovladala poslednjih godina!
zbog tog sveta sam i uporan u odgovaranju na (vasa) pitanja...
Citiraj:
Sta to znaci po vama ubija celije raka a ne leci rak.

tacno tako! zato i kazem da napisete koja je vasa struka, jer je i prirodno da ne mozete ovu recenicu razumeti, iako sam ja to vec ranije negde objasnio!
ako neka supstanca u eksperimentalnom modelu ubija celija raka, u laboratoriji, na kulturama celija, a i na eksperimentalnim zivotinjama - to ne znaci da imamo gotov lek za rak!
u ljudskom organizmu postoje metabolicki procesi, regulatorni mehanizmi, itd...cija reakcija na (svaku) supstancu je nepredvidiva dok se ne pokaze kako zaista deluje na ljudima.
radovi iz eminentnih centara, objavljeni u relevantnim casopisima koji su doveli do ovakvog stava CDC odnose se na eksperimentalne i laboratorijske uslove, i zakljucak se odnosi na to da THC u visokom procesu ubija celije raka.
ali, zakljucak NE GLASI da je kanabisovo ulje lek protiv raka!
da li shvatate razliku???
radovi koji su se bavili pacijentima koji su primali kanabisovo ulje nisu toliko brojni, ali postoje - i njihov zakljucak je kanabisovo ulje NE LECI rak, ali ima odlicne palijativne efekte i malo produzi zivot, koji je i kvalitetniji u poredjenju sa koriscenjem drugih palijativnih lekova, kao sto je npr. morfijum.
fascinacija snimkom na kome THC ubija celije raka je smesna, ako se koristi kao "argument" u ovoj diskusiji!
pa ubijanje celija raka je svakodnevna pojava u ljudskom organizmu koji stvori oko 110 celija od kojih bi svaka postala rodonacelnih loze kanceroznih celija da ne postoje regulatorni mehanizmi u nasim genima. dakle, u nasem organizmu SVAKODNEVNO nas imuni sistem (celije-ubice) radi isto to. imate i taj snimak na youtube, napravili ga japanci pre petnaestak godina...
i na kraju, za one koji se odluce da koriste kanabis kao PALIJATIVNO sredstvo (opet, zbog bolesnih ljudi da kazem - ne zaludjujte se da kanabis leci rak) - nisu tacne ni informacije koje vi dajete.
zasadi marihuane ove godine u holandiji su pogodjeni gljivicnom infekcijom i berba je bila izuzetno slaba, pa je ulje ove godine vrlo skupo. fabrika koja ga je proizvodila i prodavala u siretama je pre dve godine - zatvorena, tako da se i u holandiji mozete snabdeti samo od manjih proizvodjaca, i do njih nije lako doci zbog velike potraznje! cena je oko 700evra/10ml!
efekat kanabisovog ulja najvise se proucava na univerzitetskim klinikama u izraelu, gde se najdalje i otislo u istrazivanjima. tamo se pored visokog % THC, koji je poznat parametar i kod nas, stavlja presudan akcenat na odnos THC/CBD, te pacijenti u zavisnosti od dijagnoze dobijaju titriran odnos THC/CBD u preparatu. ali, sa druge strane, izraelci su dobro zastitili svoju intelektualnu svojinu, tako da je prakticno nemoguce da i jedan spric kanabisove smole izadje iz izraela - jedina opcija je otici na lecenje tamo.
s obizrom na losu berbu u holandiji, jedinoj zemlji u kojoj je promet kanabisa potpuno liberalan (ali ne i nekontrolisan, kao sto neki ovde misle), jedina opcija je kanabis iz zemalja juzne evrope, koji najcesce i stize na nase trziste.
na ansem trzistu je MOGUCE, po ceni od oko 250E/5ml naci ulje sa visokim % THC, ali ko kupuje treba da ima na umu da se takvi kanali ne reklamiraju na formima i sajtovima. do njih mozete doci elektronskim kontaktom sa ljudima koji se zalazu za leg(k)alizaciju.
nadam se da sam bio od pomoci ljudima koji tragaju za lekom - samo zbog njih sam pisao ovaj post.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sub Dec 05, 2015 11:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 14, 2014 3:45 pm
Postovi: 163
drbgd je napisao:
Citiraj:
Neznam ko ste vi

pise na profilu - specijalista interne medicine, magistar a uskoro i doktor medicinskih nauka. interna medicina je osnovna nauka, u okviru koje je (i) onkologija.
dakle,
Citiraj:
...ulazite u oblast koja vam je malo poznata...

kompetentno pisem o oblasti koja je moja struka.
napisite ko ste zapravo vi? ne zbog mene, nego zbog sveta koji u ocaju dolazi na ovaj forum i nailazi na gomilu gluposti koja je nazalost ovde preovladala poslednjih godina!
zbog tog sveta sam i uporan u odgovaranju na (vasa) pitanja...
Citiraj:
Sta to znaci po vama ubija celije raka a ne leci rak.

tacno tako! zato i kazem da napisete koja je vasa struka, jer je i prirodno da ne mozete ovu recenicu razumeti, iako sam ja to vec ranije negde objasnio!
ako neka supstanca u eksperimentalnom modelu ubija celija raka, u laboratoriji, na kulturama celija, a i na eksperimentalnim zivotinjama - to ne znaci da imamo gotov lek za rak!

u ljudskom organizmu postoje metabolicki procesi, regulatorni mehanizmi, itd...cija reakcija na (svaku) supstancu je nepredvidiva dok se ne pokaze kako zaista deluje na ljudima.
radovi iz eminentnih centara, objavljeni u relevantnim casopisima koji su doveli do ovakvog stava CDC odnose se na eksperimentalne i laboratorijske uslove, i zakljucak se odnosi na to da THC u visokom procesu ubija celije raka.
ali, zakljucak NE GLASI da je kanabisovo ulje lek protiv raka!
da li shvatate razliku???


radovi koji su se bavili pacijentima koji su primali kanabisovo ulje nisu toliko brojni, ali postoje - i njihov zakljucak je kanabisovo ulje NE LECI rak, ali ima odlicne palijativne efekte i malo produzi zivot, koji je i kvalitetniji u poredjenju sa koriscenjem drugih palijativnih lekova, kao sto je npr. morfijum.
fascinacija snimkom na kome THC ubija celije raka je smesna, ako se koristi kao "argument" u ovoj diskusiji!
pa ubijanje celija raka je svakodnevna pojava u ljudskom organizmu koji stvori oko 110 celija od kojih bi svaka postala rodonacelnih loze kanceroznih celija da ne postoje regulatorni mehanizmi u nasim genima. dakle, u nasem organizmu SVAKODNEVNO nas imuni sistem (celije-ubice) radi isto to. imate i taj snimak na youtube, napravili ga japanci pre petnaestak godina...
i na kraju, za one koji se odluce da koriste kanabis kao PALIJATIVNO sredstvo (opet, zbog bolesnih ljudi da kazem - ne zaludjujte se da kanabis leci rak) - nisu tacne ni informacije koje vi dajete.
zasadi marihuane ove godine u holandiji su pogodjeni gljivicnom infekcijom i berba je bila izuzetno slaba, pa je ulje ove godine vrlo skupo. fabrika koja ga je proizvodila i prodavala u siretama je pre dve godine - zatvorena, tako da se i u holandiji mozete snabdeti samo od manjih proizvodjaca, i do njih nije lako doci zbog velike potraznje! cena je oko 700evra/10ml!
efekat kanabisovog ulja najvise se proucava na univerzitetskim klinikama u izraelu, gde se najdalje i otislo u istrazivanjima. tamo se pored visokog % THC, koji je poznat parametar i kod nas, stavlja presudan akcenat na odnos THC/CBD, te pacijenti u zavisnosti od dijagnoze dobijaju titriran odnos THC/CBD u preparatu. ali, sa druge strane, izraelci su dobro zastitili svoju intelektualnu svojinu, tako da je prakticno nemoguce da i jedan spric kanabisove smole izadje iz izraela - jedina opcija je otici na lecenje tamo.
s obizrom na losu berbu u holandiji, jedinoj zemlji u kojoj je promet kanabisa potpuno liberalan (ali ne i nekontrolisan, kao sto neki ovde misle), jedina opcija je kanabis iz zemalja juzne evrope, koji najcesce i stize na nase trziste.
na ansem trzistu je MOGUCE, po ceni od oko 250E/5ml naci ulje sa visokim % THC, ali ko kupuje treba da ima na umu da se takvi kanali ne reklamiraju na formima i sajtovima. do njih mozete doci elektronskim kontaktom sa ljudima koji se zalazu za leg(k)alizaciju.
nadam se da sam bio od pomoci ljudima koji tragaju za lekom - samo zbog njih sam pisao ovaj post.

Vec sa pisao o tome. Nije problem sa osobama koje znaju sta neznaju vec sa onima koji zive u zabludi misleci da znaju a neznaju.Nisam protiv zvanicne medicine,svavkako ima svoje zasluge u mnogo cemu,ali nazalost u pojedinim oblastima jos uvek je srednji vek.
Pravo kvalitetno ulje koje se proizvodi po najnovijem postupku dobija se u Amsterdamu.
Ako nekoga zanima dobice adresu.Cenim i postujem vase misljenje ali se sa njim ne slazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sub Dec 05, 2015 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ali sta je izvor vaseg znanja, u koje ste toliko sigurni?
youtube klipovi?

statistiku domacih slucajeva izlecenja za koju sam zamolio da napisete - nikada niste dostavili javnosti. kao sto svi vidimo, korisnici ciji najblizi su koristili kanabis nazalost, jedino javljaju da su preminuli - niko da se neko izlecio.

niste nam rekli ni kog ste zanimanja?

koji je to "najnoviji" postupak, jel' jos noviji od ricka simpsona ? ako jeste, na osnovu kojih istrazivanja je unapredjen?

suma sumarum - nije mi jasno koji su vasi resursi onoga sto smatrate relevantnim informacijama?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 02, 2015 8:53 pm
Postovi: 10
Cuvajte se ljudi prevaranata, bezocno zaradjuju pare raznim uljima i petrolejima na bolesnom narodu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 1:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Има и тога. Продају рог за свећу. Исто као када лекари обећавају блиставу будућност....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Pet Dec 11, 2015 11:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
iza nicka @bjak se krije masinerija za uzimanje para od najbolesnijih!
evo sta se dobije kada se mejl ukuca na FB:

Slika

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 9:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за то изнад, али зато знам да се иза званичне медицине крије огромна машинерија не само за узимање пара од болесних него и за прављење болесних од здравих људи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 9:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
Не знам за то изнад

lako se proveri - svako ko koristi FB u polje "search" neka prekopira mejl kojim se @bjak obraca forumasima i dobice ovu stranicu , ciji sam printscreen okacio.
sada je jasno zasto nam nije bilo jasno otkud on na forumu (nema nikog svog obolelog), ne govori zanimanje, sve dokumentuje nekim slucajevima iz australije itd. ...a, cak i u okviru teme kanabisa iznosi netacne cinjenice.
interesantno je da se sa profila @bjak slabo oglasavao o petroleju a vise o kanabisu.
verovatno je neki od profila koji agituje za petrolej takodje njegov.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cannabis ulje i "cannabis ulje"
PostPoslato: Sub Dec 12, 2015 10:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А ово: http://petroleumkruje.simplesite.com/?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: