Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kontracepcija
PostPoslato: Uto Sep 02, 2014 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2014 8:09 pm
Postovi: 1
Postovanje,nova sam na forumu,imam jedno pitanje.. prosli mesec sam pocela da koristim lindynette 20,1.dan menstruacije,kao sto i pise.. medjutim,kada sam dobila,redovno nakon tri dana od prestanka uzimanja pilula,ponovo sam prvi dan uzela pilule.. a trebalo je neki drugi,zbunila sam se. sta sada da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Ned Sep 07, 2014 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Nista,nastavi da ih pijes a kada popijes svih 21 napravi 7 dana pauze pa sledecu kutiju i tako za ubuduce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Pet Feb 27, 2015 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 27, 2015 10:04 pm
Postovi: 1
pila sam kotraceptivne pilule koje mi je prepisao lekar u Salzburgu MINERVA,ugojila sam se par kilograma,nista strasno,i grudi su mi porasle,ciklus se uredio,bolovi smanjili,trajala mi je krace menstruacija,i to sam pila zbog cistice na jajniku.Doktor mi je rekao da ih pijem dok ne budem htela da ostanem trudna,i posle odem kod njega da mi da nesto za podsticanje ovulacije.Medjutim,prestala sam na svoju ruku nakon 7 meseci,jer smatram da bi trebala pauza da se pravi,ipak su to hormoni,i evo sada prvog meseca kasni mi 6 dana,sada mi je vec 32 dan ciklusa trebala sam vec da dobijem i nista....imala sam odnose uglavnom sa zastitom,pa pomisljam i na mogucu trudnocu,ali me ipak vise plasi to da se nije nesto poremetilo od hormona,pa mi zato kasni,i da li sam pogresila sto sam pauzirala na svoju ruku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Pon Mar 02, 2015 6:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2015 6:00 am
Postovi: 2
I was not smart at all. You guys have to have to explain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Uto Jun 02, 2015 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 02, 2015 12:54 pm
Postovi: 1
Da li je opasno piti kontraceptivne pilule i apstinirati od sexa? Ginekolog mi je prepisao pilule janine, zbog intervencije na jajniku... pijem vec cetvrtu kutiju, a imala sam odnose sa suprugom svega par puta... Osecam se kao da sam u nekom hormonskom disbalansu tj. da me drmaju hormoni... kao kad treba da dobijem menstruaciju... Predlozite mi sta da radim??? Da nastavim da pijem, kako mi je doktor rekao, ili da prekinem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Uto Jun 02, 2015 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Pilule nemaju nikakve veze sa tim imas li odnose ili ne.
Ako ti te ne odgovaraju razgovaraj sa lekarom da ih zameni sa nekim drugim ali u svakom slucaju sa njim se posavetuj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 25, 2015 7:32 pm
Postovi: 2
Imam dva pitanja pa ako bi mogli da mi odgovorite.
Koristim kontraceptive Novinete vec godinu ipo dana i kada sam pocela da ih pijem imala sam policisticne jajnike, a na ultrazvuku pre mesec dana su mi rekli da su se jajnici iscistili od cista i da su sad zdravi.
Skoro sam cula od mame moje drugarice da je i ona uzimala neke hormonske tablete i prvo dete koje je rodila je imalo Daunov sindrom.
Ja bih htela da ostanem trudna sad, pa me zanima, da li bi bilo pozeljno da mi se organizam iscisti od ovih tableta ili bih trebala cim prestanem da ih uzimam da probam da ostanem trudna, obzirom da sam gojazna i da ne znam za koliko vremena se te ciste na jajnicima vracaju.
Vas savet bi mi veoma pomogao jer sam se pomalo i uplasila.
Drugo pitanje je koliko vremena bi trebalo da prodje nakon prestanka uzimanja leka Citerala, jer u uputstvu stoji da ne bi trebalo da se uzima ukoliko se planira trudnoca. Razlog uzimanja je neka kozna infekcija na ruci.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Čet Jun 25, 2015 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Pilule za kontracepciju i daunov sindrom nemaju nikakve veze. Odmah po prestanku koriscenja, tj. u sledecem ciklusu se bez ikakve bojazni moze ostati u drugom stanju.
Za lek koji koristite za kozno oboljenje ne znam ali pretpostavljam da ne postoji nikakva opasnost po prestanku uzimanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Ned Avg 09, 2015 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 39
Ja sam pre 4 dana pocela sa logestom.. 3 dan mi je bilo malo muka, kad sam se probudila da je popijem, oko 8h. A primetila sam da kad idem u wc da izbacujem puno mokrace, iako ja jako malo tecnosti pijem. Jel to moguce da je od tableta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 1:03 pm
Postovi: 2
Imam 28.god, pusac sam, ali ne bas strastveni (5-6 cigareta dnevno), i imam 85kg. Zelela bih da pocnem da pijem pilule za kontracepciju, medjutim procitala sam negde da njihova primena ne dolazi u obzir u slucaju prekomerne kilaze. Svakako cu uskoro otici kod ginekologa na konsultaciju i pregled, interesuje me da li postoji uopste mogucnost da koristim pilule? Sumnjam na ciste na jajnicima sa kojima sam ranije imala problema, ali sam odbijala kontracepciju kao lek za to, medjutim sad sam se opametila, bojim se samo da sada vec ne dolazi u obzir njihova primena. A i dobro bi mi dosle kao kontracepcija, obzirom da nisam radjala pa se spirala ne preporucuje. Znam da je potrebno odraditi analizu krvi i hormona da bih dobila pravi odgovor, zanima me da li uopste da se nadam mogucnosti da mi lekar prepise pilule?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 39
Ja sam pusac, strastveni (ponekad i kutiju na dan). Kad sam otisla kod ginekologa i trazila pilule postavila mi par pitanja.. dal bolujem od nekih bolesti, dal pusim, bolesti u porodici.. pitala me za kilazu i dala logest.. nikakve analize nisam radila.. tako da, kontam, ne bi trebalo biti problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 25, 2015 1:03 pm
Postovi: 2
Hvala puno na odgovoru :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2015 5:19 pm
Postovi: 39
Nema na cemu :) ako treba jos nesto, pisi ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 1:46 pm
Postovi: 4
Svako tijelo je drugačije i na drugi način reagira na pojedinu vrsti kontracepcijskih pilula.. Ja sam dobila od ginekologa pilule Jaz, najblažu varijantu pilula po pitanju količine i jačine hormona, a počela sam ih piti radi cista na jajnicima.. Prije određivanja vrste terapije obavla sam sve potrebne pretrage krvi i hormona, na temelju čega su mi pripisane pilule..No, nakon 4 mjeseca počela sam imati velike bolove u nozi u obliku trnjenja i bolova u veni, i prestala ih piti jer je došlo do stvaranja ugruška u veni, što je propust ginekologa koj me nije pitao imam li problema s venama.. u svakom slučaju dobro se raspitajte o svemu prije početka korištenja..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kontracepcija
PostPoslato: Pon Jan 11, 2016 3:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 11, 2016 2:57 am
Postovi: 1
Zanima me ,krenula sam da pijem pilule za kontracepciju ,i na prvoj kutiji sam da naglasim samo,pojavila mi se koprivnjaca kao neki osip u pecatima,tamo u nezeljenim dejstvima pise da je moguce, pa me zanima da li je to moguce da se desi usred pola kutije? Inace pijem Belaru...ili da prepisem mozda je od nekog materijala ili tako nesto ne znam :roll: Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: