Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Jan 10, 2013 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 10:49 pm
Postovi: 26
dobar dan. Htela sam da pitam nutricinirtu da mi napise sta da jedem ako moze. Imam 95 kilograma. Imam problem sam velikim brojem lipoma i problem sa kicm6. Moja hrana u zadnjih 2 meseca se krece ovako. Dorucak sve vrste zitarica sa nemasnim jogurtom. Kasnije voce pijem vodu. Za rucak kuvano povrce i kad sam gladna jedem voce vodu i kuvam psenicu. Sta bi vi dodali jer nemam rezultata ov6 dijet6. Unapred se zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 5:10 pm
Postovi: 1
Ja nisam pristalica ,,vestackih" nacina mrsavljenja. Probala bih sve moguce prirodne nacine, sredila bih ishranu, bavila se sportom, i ako to ne bi dalo rezultate, probala bih neke preparate. Nutricionista moze pomoci dosta, ali i sami mozete da se raspitate, cackate po netu itd...Npr. ovde ima gomila korisnih saveta, zavisi sad sta kome prija
http://mrsavljenje.co/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 11:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Emica64 je napisao:
dobar dan. Htela sam da pitam nutricinirtu da mi napise sta da jedem ako moze. Imam 95 kilograma. Imam problem sam velikim brojem lipoma i problem sa kicm6. Moja hrana u zadnjih 2 meseca se krece ovako. Dorucak sve vrste zitarica sa nemasnim jogurtom. Kasnije voce pijem vodu. Za rucak kuvano povrce i kad sam gladna jedem voce vodu i kuvam psenicu. Sta bi vi dodali jer nemam rezultata ov6 dijet6. Unapred se zahvaljujem

Додао бих веома умерене спортске активности.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:46 am
Postovi: 29
Sredstvo za pomoc pri
- Regulisanju telesne tezine
- Podizanju imuniteta organizmu
- Postizanju boljih sportskih rezultata

IMUNOFIT je nov preparat na nasem trzistu sa ukusom kafe koji u svom sastavu sadrzi ekstrakte lekovitog bilja. objedinjuje naviku konzumiranja kafe sa potrebom podizanja imuniteta i regulisanja telesne tezine.

IMUNOFIT kombinacijom ekstrakta lekovitog bilja u preparatu, njegovim redovnim koriscenjem, obezbedjuje poboljsanu i redovnu probavu, kao i izbacivanje viska tecnosti iz organizma a sa njom i toksicnih materijala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Feb 21, 2013 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2013 3:28 pm
Postovi: 3
Ne znam da li ce ovo nekome pomoci posto i sama kuburim sa enormnim viskom kilograma.Od kad znam za sebe gojazna sam ( ne da je to neko opravdanje ).Visoka sam 167 i trenutno imam ?!107kg. Iza sebe imam jednu trudnocu i opet sam trudna (sve u poslednjih godinu i po dana :) ) Naime, ono sto sa sigurnoscu mogu da kazem je da brze dijete nisu pre svega zdrave,a i sve sto se skine se vrati barem toliko jos.Probala sam ne znam sve kakve dijete i programe i rezime .Jedino za sta mogu da kazem da funkcionise barem kod mene je rezim ishrane koji sam dobila od nutricioniste sa svojih 18godina.Sa tim rezimom sam smrsala nekih 25-30kg za 8 meseci.Tada sam imala jako visoke trigliceride.Ono sto mi je ona rekla je sledece: 5 obroka dnevno (po mogucnosti u isto vreme svaki dan),3 glavna obroka + 2 uzine.Dorucak pa posle 3h uzina,pa posle 3h rucak,pole 3h uzina i posle 3h vecera,sve to do najkasnije 19:30h.Od mesa dozvoljeno samo pilece i curece belo meso(bez kozice),hleb se ne sme izbaciti totalno ali se moze zameniti crnim npr,2-3 tanke kriske dnevno.Povrce moze u svakom obliku (ako su to salate nikako ulja kilogram).Voce dozvoljeno samo citrusno,ne banane,dinje,lubenice itd.Sokove i alkohol svih vrsta izbaciti(osim cedjenog limuna i narandze bez secera).Slatko nista(ponekad bas ako krizirate dozvoljena je najobicnija bonzita-ne cokoladna,sa dodacima voca itd)Secer nikako.Kafa dozvoljena do 2soljice dnevno bez secer.Takodje isto vazi i za caj.Sto se tice mleka i mlecnih proizvoda moze ali do 0.8% mlecne masti.Supe bez rezanaca mogu,paste i ostala vrsta testa ne.I naravno ukoliko je moguce pokusati sa nekom fizickom aktivnoscu.Iako sam trudna 4 meseca opet sam pocela da postujem ovaj rezim....videcemo rezultate :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pet Feb 22, 2013 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2013 11:46 am
Postovi: 29
IMUNOFIT premium coffee
Sastojci – IMUNOFIT-a
Ekstrakt semena grožđa sadrši koncentrovane.najefikasnije materije iz grožđa koje štite krvne sudove od oštećenja,jačaju kapilare,sprečavaju oksidaciju masti i nastanak infarkta srčanog mišića.Ekstrakt semena grožđa stabiliše venske krvne sudove i smanjuje rizik za razvoj proširenih vena. Seme Grožđa smanjuje nakupine masti na zidovima krvnih sudova koje sužavaju krvni sud , koristi se za detoksikaciju organizma.
Prema nekim istraživanjima ekstrakt semena grožđa pokazuje bolje zaštitno dejstvo na ćelije od kombinacije E i C vitamina.Sastojci semena grožđa sprečavaju rad enzima koji razaraju kolagen,elastin,hijaluron i druge tkivne strukture.Na ovaj način usporavaju se procesi starenja i razgradnje tkiva.
Cordyceps se u današnje vreme smatra madicinski najvrednijom gljivom.
Dugo je smatrana za jedno od najvrednijih tajni u Kineskoj tradicionalnoj medicini.
Bez obzira što je poznata od antičkog doba,zapadna medicina ga otkriva u skorije vreme.Izuzetno bogat čitavom paletom polisaharida,utiče na širu lepezu potrebnu organizmu.Suzbija hronični umor,depresiju,sprečava aritmije,jača sistem srčanog mišića,dobar je u balansiranju dobrog i lošeg holesterola,jača krvne sudove i sanira njihova oštećenja.
Poslednje studije koje ukazuju na njegovu sposobnost sprečavanja rasta ćelija raka.U tradicionalnoj medicini poznat je i kao sredstvo za regulaciju šećera,a neka savremena istraživanja ukazuju na antivirusno i antibakterijsko delovanje.Ne postoji mogućnost za predoziranje i nepostoji iskustvo o nuzpojavi i lošem efektu.
Aktivne supstance ekstrakta zelene kafe imaju zaštitno delovanje na stanična oštećenja i organske sisteme poput kardiovaskularnog.

Blagotvorno delovanje ekstrakta breze najbolje se uočava u njenom diuretičkom delovanju i balogotvornom dejstvu na bubrege,bešiku i mokraćne kanale.

Morač je izuzetno dobar pri problemima sa probavom,potpomaže varenje,regulisanju želučane kiseline i gasova.Potpomaže probavu i svojim eteričnim uljima umiruje nervozu želuca.

Frangula je poznata kao sredstvo za čišćenje organizma i pomaganje pri zatvorima i neurednim stolicama.

http://youtu.be/DOcSE-ncdsI pogledajte reklamu - proizvod je fantastican!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pet Feb 22, 2013 9:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
izabella2012,
верујем да видиш и сама да реално такав начин исхране не даје дугорочне резултате. Јесте да си ономад пуно смршала, али килажа се опет вратила.

Ја имам вишак од око 25kg (што сам споменуо и на мом сајту :D ) и убеђују ме да одем код нутриционисте по дијету. А ја нећу баш зато што знам да не моду да се држим неког одређеног режима исхране цео живот. Морам да пронађем начин који ћу моћи да користим цео живот!!! Оно што ми сигурно недостаје јесте физичка активност. Без ње сигурно нема дугорочних и правих ефеката. Није суштина само смршати него бити здрав и добро се осећати.

Почео сам нешто да радим, па ћу да јавим када видим ефекте.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pet Feb 22, 2013 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2013 3:28 pm
Postovi: 3
Uhhh vratila se da,ali ne odmah( proslo je ipak 11 godina :D ) a i ne mogu se pohvaliti da sam se zdravo hranila u tih 11 godina,jela sam sve sto ne treba,brza hrana,slatkisi,neredovna ishrana i najvaznije nimalo fizicke aktivnosti,pa je malo i ta prva trudnoca doprinela svemu tome....ali dobro,naravno da osobe koje su sklone gojenju moraju celog zivota paziti sta i koliko jedu,to opet ne znaci da ceo zivot moras da se hranis po savetu lekara,ali dok ne dodjes na neku zdravu i normalnu tezinu trebao bi se pridrzavati toga.Mislimda je lakse odrzavati tezinu i skinuti 2-5 kg viska ako ih dobijes nego morati da skidas ono sto se godinama talozilo.Ja imam veliki visak i bice to dug i naporan proces,ali na kraju krajeva ipak zelim da dozivim odrastanje moje dece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pet Feb 22, 2013 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Управо ти о томе и говорим. Не можеш се цео живот придржавати нечега што ти није својствено. Први пут када попустиш - готово је. Зато треба наћи начин својствен себи и тога се држати цео живот. На пример, ако не могу да живим без чоколаде онда не треба да је се лишавам. Треба да нађем квалитетну чоколаду и да нађем начин како да потрошим унету енергију.

Ако морам цео дан да жваћем безукусну траву - е вала баш нећу. :x Живела чоколада!!! :D

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 11:02 am
Postovi: 10
Odgovor na pitanje kako smršati možete pronaći na sajtu www.kako-smrsati.rs

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Sre Jun 11, 2014 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2014 12:45 pm
Postovi: 24
aa_aca je napisao:
На пример, ако не могу да живим без чоколаде онда не треба да је се лишавам. Треба да нађем квалитетну чоколаду и да нађем начин како да потрошим унету енергију.
Druze,velika je razlika da li pojedes jednu ili dve stanglice jednom u tri dana ili spi*dis celu cokoladu za minut, pa sutra jovo nanovo. Pravilna ishrana nije dijeta, vec rezim koji prihvatis i kog se pridrzavas, zato sto ti godi, a ne zato sto je lekar rekao da treba (kad dodje do lekara onda si vec zaglibio!). Ne znam da li znas za hrono ishranu, ali tu nema odricanja, rezultati su spori ali se kg ne vracaju. I da,moze da se jede cokolada,ali u odredjeno doba dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pon Nov 23, 2015 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 21, 2015 2:50 am
Postovi: 21
Pozdrav.Da podelim svoje iskustvo o mrsavljenju.Trenirao sam kosarku do neke 18-e godine kada sam s povredio i vise se nisam vracao na teren.Tada sam imao oko 85k na 190cm.Za 4 godine sam kilazom dosao do 113.Nisam pazio na ishranu,jeo sam slatkise,prejedao se,grickalice,gazirani sokovi..Sve je to pocelo da mi smeta za zeludac pre nekih godinu dana(dobio sam gastritis) i onda sam skroz izbacio sokove(za pcoetak) ostalo sam sve jeo normalno.Kada sam se odvikao od gaz sokova,u junu sam izbacio lagano slatkise,grickalice i smanjio unos hrane.To mi je bas tesko palo,ali sam izdrzao.Umesto cokolada jeo sam voce(sezona lubenica,dinja..).Za nekih mesec dana sam spao na 111kg.Posle mesec i po dana,sam skoro izgubio volju za cokoladama i grickalicama.U oktobru sam dosao na nekih 105Kg-a.I dalje sam sve jeo samo u manjim kolicinama,znaci nisam se prejedao za rucak i veceru,vecc sam jeo samo koliko sam bio gladan.Tako sam i nastavio do danas.Trenutno imam 101Kg,retko kad imam napad gastritisa,ali znam da morma da skinem jos 5kg-a minimum.Ostao mi je i dalje stomak,malo strije i slicno,ali kilaza se izgubila i nije se vratila sto je najbitnije.Moja je greska sto sam lenj pa necu da pocnem sa trbusnjacima,sklekovima i slicnim da bi zategao taj stomak.
Tako da sumiram moju dijetu:
1.Polako izbacite gazirane sokove(kada ne osecate potrebu za njima,smanjite sa slatkisima i grickalicama)
2.Jedite voce i povrce umesto cokolada
3.Pokusajte da prekinete sa jelom kada ste siti,makar vam ostao pun tanjir(nece se baciti ne brinite)
4.Jedite 4-5x dnevno(bez izgladnjivanja jer nije zdravo) ali umereno,sa uzinama u vidu voca i povrca.
5.Kada nemate voce u blizini,ili ste u gradu uzmite zvake,pepermint umesto sendvica,cokoladice(to ce vam u pocetku biti potrebno zbog navike da cesto jedete iz dosade)
6.Malo se fizicki aktivirajte(Pocistite po kuci,okrečite-ako treba,operite auto,perite tepih,setajte psa i slicno)
7.Kada skinete kilazu pocnite sa vezbama za zatezanje koze(ja to nisam uradio jos uvek jer sam lenj,ali možda počnem kad skinem jos 5kg-a)
8.Javite kako napredujete :)

Da napomene nisam nutricionista,vec neko ko je sam redukovao svoju ishranu na gore pomenut nacin.Rezultate sam video na sebi.Mislim da nema potrebe za izgladnjivanjem,jakim fizickim naporom jer niko od nas koji imamo/ili smo imali visak kilograma u tom trenutku nema kondicije da pretrci 100m a kamoli nesto vise.Ako ima neki nutricionista neka mi odgovori na moju dijetu da li je dobra.Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pon Nov 23, 2015 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Baby apple, прилично добро се држим те твоје варијанте осим што се не крећем тако да килажа мање-више мирује. Никако да се натерам да се покренем.

То што си избацио хемикалије из исхране најбољи је потез који си могао да направиш. Не треба ти никакав нутрициониста.

Jovan_SP, био сам принуђен да отворим нови профил на форуму па нисам видео твоју поруку. Имаш ли неки сајт са поузданим информацијама о хроно исхрани?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 1:46 pm
Postovi: 4
Jedina uspješna formula i recept za učinkovito mršavljenje jest pravilna, zdrava i uravnotežena prehrana u kombinaciji s redovitim vježbanjem. Jedno bez drugoga ne ide. Ako krenete s nekom turbo rigoroznom dijetom, smršavit ćete ali se učinak neće dugo zadržati ne nastavite li s normalnom prehranom i vježbanjem. Vježbanje je odlično jer uz njega možete jesti bez brige jer imate način na koji vam se kalorije troše..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тако је.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: