Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 9:55 am
Postovi: 7
Pre 5 godina...dijagnoza raka debelog creva, sve je prošlo...pomislili smo bilo ne ponovilo se...ali... dakle, prošlo je bez ikakve dodatne terapije sem naravno operacije. Pre mesec dana zbog sasvim neke druge stvari otišao je na UZ abdomena, gde mu je primećena senka na jetri...urađeni markeri i skener i sve je potvrdilo rak jetre za koji su tvrdili da je metastaza... Operisan je prošle nedelje, kažu bila je jako teška operacija, sve je odstranjeno, hvala Bogu nigde više nije bilo, samo jetra... do lekara još nismo uspeli da dođemo, a tatina najveća briga je hemoterapija... neće pa neće...doduše još mu nisu ni rekli, ali...ima li ikakve šanse da se posle odstranjivanja kancera jetra prođe bez toga??? On je i dalje u bolnici jer je operisan pre 6 dana, sada je uslovno rečeno dobro jede, šeta...znam da gađam daleko i da treba sačekati lekara, ali dokle... ne bih želela da psihički padne zbog toga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Ja lično mislim da je strah od hemoterapije kod mnogih ljudi preuveličan bez osnova. Pogledaj koliko ovde ima ljudi koji su prošli cikluse i cikluse hemoterapije, a i dalje su nam dobro, kuckaju i nastavljaju svoj život. Postoje lekovi koji ublažavaju posledice hemoterapije, a korist od nje je mnogostruka. Ubedićeš tatu već nekako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 16, 2009 12:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Nisam neki dobar primer, ali...kao sto rekose, sve je individualno!

Mene je bilo sramota sto nemam nikakve nuspojave tokom hemoterapije, osim sto mi je opala kosa i sto sam dan-dva posle primljene terapije spavala po ceo dan...

Da ne mislite da sam neki izrod, i moja mama (koja je primala 8 meseci po drugom protokolu) je isto tako prosla - dva puta joj je bilo muka, ali licno mislim da je to posledica slava na kojima je bila, a ne hemoterapije, ;)

Glavno je da ga ubedite da to nije nista strasno, da se moze progurati manje-vise bezbolno i da su mnogo vece koristi nego stete...


Pozdrav i sve najbolje, :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 19, 2009 9:55 am
Postovi: 7
Pa da...tako sam i pretpostavljala....toliko sam ogorčena što ima gomile ljudi koji propagiraju neke gluposti i šalju privatne poruke kako bih te nagovorili da kupiš ovaj ili onaj proizvod...pa evo baš skoro mi je jedan takav poslao neki link, a tamo...kad nisam umrla....neke katastrofe, slike izgorelih ruku nogu, šta sve hemoterapija radi ljudima, i kako je sve to velika zavera, sve zbog para i slično...užas blagi...prema tome....
Imam iskreno par ljudi u svojoj okolini koji su kroz sve to već prošli, hvala Bogu živi, zdravi koliko mogu biti, jedino što su pored HM uzimali i sve ostalo što je bilo tada dostupno na tržištu....od todoxina do nekih kristala iz Makedonije...ne znam šta im je od svega toga pomoglo...ali...ni od čega nisu odustali...eto tako...nemojte ljudi da plašite bolesne i povređene ljude... neka sami procene....aj pa sa nekim lepim vestima...uskoro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 27, 2009 5:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zavisi kolika je bila velicina tumora kod tvog oca i na kom mestu,mozda e trebati da primi preventive radi...ovako,ja sam primio 6 ciklusa 4 po jednom i tad nisam imao nikakvih problema,osim opadanja kose i svih ostalih dlaka i jednom sam imao afte u ustima,a od dexazona su mi poizbijale akne na kozi i to je sve...po ovom drugom protokolu kad sam primao je bilo uzasno,mucnina,povracanje,nesvestica,lose raspolozenje ali se mora uzeti u obzir i kolicina lekova u telu kao i njihova jacina...najvise boli ubacivanje braunile i ako eventualno vena propusti pa se citostatici izliju u okolno tkivo,tada dolazi do ostecenja...da napomenem da imam 16.5 godina i pre dve ipo nedelje sam uspesno operisan,sve je ok a to mi je bila druga operacija i bila je dosta teska ali se drzim,ja sam bio 5 dana u soku i jos oko 2 nedelje na odeljenju,ali da ne pametujem previse,sacekajte i poslusajte misljenje velikog veca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 1:43 pm
Postovi: 1
Moj tata je primio treci ciklus hemioterapije i sad moze samo do wc-a da ode.
Mnogo ga je unistila..
Da nije na tu trecu otisao,a da smo koristili sve kao i do sad od prirodne medicine sad bi stajao normalno na nogama.
Tako da te terapije nisu svakom organizmu preporucljive.
Koliko samo zdravih celija ubije,a da ne pricam o imunitetu.
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Pon Avg 03, 2015 2:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нису никоме препоручљиве осим онима који желе свој живот да препусте другима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Čet Avg 06, 2015 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само не треба одуговлачити. Сваки дан је важан.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Pet Nov 13, 2015 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 5:28 pm
Postovi: 14
Ja sam imao 6 hemoterapija po 4 puta, nisam imao nikakve tegobe, ni mucninu ni povracanje nije mi ni kosa opala. Dan dva posle toga sam mozda biio malcice umoran. Tek kod hemoterapije u sklopu pripreme za transplataciju maticnih celija mi je opala kosa i imao sam malo mucnina, doduse zaradio sam i neku sepsu ali sve zbog toba sto kod te hemoterapije ti obaraju imunitet na minimum, leukociti ispod 1.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Pet Nov 13, 2015 3:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нису све хемотерапије исте. Ено све више виђам особа које су "имуне" на хемотерапију. Дали им шећерну водицу па се сетили да су имуни. Није него!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Pet Nov 13, 2015 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
primarni maligniteti jetre dele se u dve velike grupe:
a) hepatocelularni - porekla su celija jetre. za njih obavezno prihvatiti hemioterapiju. stanje se moze dosta dugo odrzavati. posto se ova bolest moze predvideti kod rizicnih grupa (hronicni nosioci hepatootropnih virusa B,C,D, itd) - oni treba redovno da se prate i operisu prvu sumnjivu "tackicu" ako im se to predlozi.
sve dok hilus jetre nije zahvacen, kao i veliki krvni sudovi ima prostora za terapiju i operacije.
b) maligniteti porekla zucnih puteva/kesice (holangiokarcinom, "klatskinov tumor") - losa prognoza, ne preporucuje se ni zracenje ni hemioterapija. sa druge strane ovo je izuzetno retko oboljenje.

u oba slucaja prilicno pomaze imunoterapija, kome je dostupna, kao pomocna terapija.

poseban entitet su metastaze u jetri, za koje se terapija propisuje u kontekstu procene citave bolesti.

sve u svemu - osim za klatskin, svi kojima je jetra zahvacena treba da uzimaju hemioterapiju!

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK JETRE BEZ HEMOTERAPIJE???
PostPoslato: Ned Nov 15, 2015 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 21, 2012 5:28 pm
Postovi: 14
srkicom77 je napisao:
Ja sam imao 6 hemoterapija po 4 puta, nisam imao nikakve tegobe, ni mucninu ni povracanje nije mi ni kosa opala. Dan dva posle toga sam mozda biio malcice umoran. Tek kod hemoterapije u sklopu pripreme za transplataciju maticnih celija mi je opala kosa i imao sam malo mucnina, doduse zaradio sam i neku sepsu ali sve zbog toba sto kod te hemoterapije ti obaraju imunitet na minimum, leukociti ispod 1.

Zaboravio sam da nepisem da se ja nisam lecio od raka jetre nego od mieloma multipeks.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: