Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: koja je najsavremenija tehnika u zubnoj estetici?
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 7:24 pm
Postovi: 6
Interesuje me, koja je najsavremenija tehnika, da bi vasi zubi izgledali kao kod holivudskih zvezda, oblik, boja....video sam mnoge radove od kojih se dize kosa na glavi, lose uradjeni mostovi, keramika uzas...totalno neprirodno...a opet citam da vecina glumaca je podvrgnuta stomatoloskim intervencijama u cilju estetike zuba....
Sta je najnovije, najlepse estetski uraditi....
Citao sam o nekim navlakama, koje se stavljaju preko pravih zuba( pritom se dati zub izbrusi ni milimetar, i popuni rupu dotadasnje plombe), koji ih ispravljaju estetski, boja i oblik, i traju u proseku 30 godina, zna li se nesto o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Kazes u proseku 30 godina :D :D :D
Ne bih rekao da ti iko moze dati tu garanciju, posle 10 godine i vrhunski radovi traju na "pozajmljeno vreme".
Znam nekoliko ljudi koji nose protezu socijalku po 30 godina tako da ti to i nije neko merilo kvaliteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: trazim odgovor a ne kritiku....
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 7:24 pm
Postovi: 6
Pitanje je bilo za one sto su upoznati sa nekim novim istrazivanjima,i metodama, ne o protezama socijalkama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ima li kakvoih vesti na ovu temu
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 7:24 pm
Postovi: 6
Ima li zubara, ili ljudi koji su upoznati sa najnovijim istrazivanjima, da odgovore na ovo pitanje, ili su svi stomatolozi skoncentrisani na stavljanje porcelanaca gasterbajterima koji to rade kod nas, jer u inostranstvu to papreno skupo....
Da podsetim, novac nije problem, novca ima dosta, interesuje me sta su drugi saznali, ja non stop pratim na netu istrazivanja, i seminare u celom svetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Izvini ali postavio si prvobitno pitanje suvise opsirno.
Da bi ti neko opisao sve vrhunske metode kojima se dolazi do tih "holivudskih" bisera potreban je jedan iscrpan referat na par strana.
U zavisnosti od prvobitno zatecenog stanja sa zubima moze biti potrebe za specijalistima raznih grana stomatologije, po potrebi svih. Dakle : ortodoncija, konzervativa, hirurgija, protetika, implantologija...
Tehnologija napreduje iz dana u dan i postoji mnostvo vrhunskih resenja za svaku od grana.
Na primer u ortodonciji imas kompjuterski postavljene bravice, robotski savijane lukove za proteze, CAD\CAM prozirne folije...
U protetici takodje - zirkoniumske corove za keramiku, CAD\CAM sisteme koji prave cele mostove, keramicke baze proteza sa superealisticno osencenjem i teksturom...
Implantologija... uf...
Mislim da ti forum opsteg tipa kao ovaj nije bas i neko mesto gde mozes dobiti toooliko iscrpan odgovor, buduci da su svi odgovori na dobrovoljnoj bazi i daju ih ljudi sa viskom vremena i dobre volje.
Ukoliko vladas engleskim i zanima te da pratis vrhunske radove pogledaj dentaltown.com - forum je prepun vrhunskih profecionalaca i samo citanjem diskusija mozes saznati dosta o svemu sto te zanima.
Pozdrav i srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koja je najsavremenija tehnika u zubnoj estetici?
PostPoslato: Sub Feb 28, 2009 5:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
kameni12 je napisao:
Citao sam o nekim navlakama, koje se stavljaju preko pravih zuba( pritom se dati zub izbrusi ni milimetar, i popuni rupu dotadasnje plombe), koji ih ispravljaju estetski, boja i oblik, i traju u proseku 30 godina, zna li se nesto o tome?


Verovatno mislis na fasete (engl. veneers), to su ljuspice koje se lepe na spoljasnju stranu zuba. Kostaju oko 200 - 250 evra po komadu. Dobre su jer se ne struze cao zub kao kad se stavlja krunica ili navlaka, a losa strana je da se lako lome. Naravno, holivudskim zvezdama nije problem da zamene par faseta svake godine. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Ne razumem baš najbolje šta je svrha ove teme. Ako je dokazano da nešto traje 30 godina, onda je to najmanje toliko i staro, što onda znači da nije najnovije, jer se u poslednjih 30 godina štošta desilo u stomatologiji. Ono što je najnovije nije uvek i za svakoga najbolje, kao ni ono što je najskuplje. Neko konkretno pitanje bi bilo od pomoći, ako se želi konkretan odgovor. A za informosanje o trenutnom stanju struke, postoje revijski radovi u stručnim časopisima, i verujem da je to svakome ko se bavi ozbiljnim istraživanjem poznato. Ovo nije mesto koje nam dozvoljava toliku opširnost. Sve najbolje, i puno uspeha u daljim istraživanjima!

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 10:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Beeograd
Evo odgovora direktno iz zubotehnicke laboratorije
cad-cam tehnologija sve vise uzima maha,poboljsavaju se softveri uvode se razne olaksice u samom dizainiranju,eto to je novo. Na ovogodisnjem sajmu u Kelnu koji je naj veci sajam u Evropi sto se tice stomatologije i tehnike nije se pojavilo nista sto mi vec neradimo ovde na nasim prostorima.Sto se tice fasete o kojima svi pisu
to je jos jedna od Americkih koski,koja nece da zazivi u Evropi
I ja sam pogledao sajt te firme i kod njih je sistem da stomatolog skenira u ustima situaciju i salje racunarom u fabriku,oni izradjuju i salju ordinaciji koja to fiksira pacijentu,na njihovom sajtu ima spisak ordinacija po Americi koji rade "LUMINEERS" fasete
zadnja cena koju sam procitao je 900-1200 $ po faseti zavisno od ordinacije.
Videcemo !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 8:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 5:39 am
Postovi: 51
da li neko zna u kojoj stomatoloskoj ordinaciji i Bg rade sa tim veeners-ima ljuspicama za zube ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Popularni Veneers ili kozmeticke facete!
PostPoslato: Uto Jun 30, 2009 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 10:52 pm
Postovi: 3
Vec par godina zivim u inostranstvu i odlucila sam se da uradim Veneers jel ih toliko reklamiraju na TV ! Raspitala sam se za par najboljih stomatologa u gradu i odlucila se da posetim jednog od njih! Pri proceni moje situacije doslo se do zakljucka da mi je potrebno da se uradi 10 gornjih faceta,endondonski zahvat na 5tci,lasersko podizanje (oblikovanje) gingive kao i belenje i cicscenje donjih zuba! Znaci to bi bio idealan zahvat za mene i cena koja je utvrdjena pri tome je 15.000$ ! Za tip keramike (firmu koja izdradjuje facete) nisam pitala ali u Severnoj Americi najpopularnije su 2 vrste a to su Da Vinchi i Empress! Raspitivala sam se po Srbiji i vidim da su kod nas cene mnogo pristupacnije ( oko 250 eura po faceti ),nasla sam nekog doktora Ristica u Bg koji je navodno osnivac estestke stomatologije kod nas pa me zanima da li je neko radio kod njega ovo isto ili neki slican proteticki rad jel nisam sigurna kakva se tehnika primenjuje kod nas i da li se isplati ustedeti novac a dobiti losiji rad ili kako vec!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Nov 10, 2015 9:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
ana ana je napisao:
da li neko zna u kojoj stomatoloskoj ordinaciji i Bg rade sa tim veeners-ima ljuspicama za zube ???

_________________
Zubna estetika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: