Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
:)) Iz Makedonije sam, zato ne pricam srpski bas najbolje, i slabo baratam s padezima :) sorry
Poslacu ti mail (onaj na yahoo) sa slikama i pognjaviti te jos sa neko pitanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 4:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 6:21 am
Postovi: 23
vec sam spominjala na par tema pa rekoh da pitam ovde na brzaka nekoga ko za promenu odgovara na pitanja :D
ako su mi se ocnjaci krivili (tj rotirali i izbijali ka napred) dok su rasli umnjaci, koji su sad izvadjeni, da li ima razloga da se plasim da ce nastaviti da izbijaju iz niza? nisu se nesto brzo pomerali, ocigledna razlika je bila mozda kad se uporede slike u razmaku od pola godine-godinu dana. Logika me tera na zakljucak da ako nema sta da vrsi dodatni pritisak zubi ce biti tu gde jesu ali nije logika dovoljna za tacan zakljucak :D
ako bih se ipak odlucila na to da li je prsten oko poslednjih umnjaka obavezan? posto su mi zubi em na prakticno nikakvom rastojanju em mi je uz sedmice 'pozadi' meso prakticno u visini zuba pa ne vidim nacin da se postave a da mi se ne struze zub i da nemam posle ozbiljne probleme sa ciscenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 08, 2009 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 8:30 am
Postovi: 4
TE@ je napisao:
Sve moze da se ispravi i mobilnom tehnikom samo je pitanje mogucnosti kontrole toka terapije odnosno koliko ti nosis aparat i koliko je ortodont upoznat sa datom tehnikom.
Zanimljivo je da ja recimo nekim od mojih zubara izradjujem Crozat aparate (skroz od zice bez plastike) kojima oni postizu sjajne rezultate ali to samo kod pacijenata za koje prethodno procene da ce sigurno aparat i nositi.
Evo ja sam voljan da nosim aparat po ceo dan, samo da je mobilan, da mogu da ga skinem po potrebi - to je mozda najvise 3 sata dnevno. Mozes li da mi posaljes detalje na private, ko radi te Crozat aparate, ili uopste neke druge mobilne i ako moze s cenama. Meni bi valjalo ispraviti donje zube 1-5, poneki je malo uvucen, nisu bas u pravoj liniji.

Posto meni svi rekose da mobilni nije za odrasle :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Istina je da se mobilnim aparatom lakse "ispravljaju" zubici dok si klinac. Najcesci razlog neuspeha terapije kod dece je to sto dete izbegava da nosi aparat. Ne bi verovali sta klinci mogu da smisle kao opravdanje, od izgubljene protezice do psa koji jede pa cak i "slucajno" ispustanje u wc sholju...
Na zalost odrasli pacijenti sa mobilnim aparatom se u 90% slucajeva ne ponasaju nista odgovornije nego deca. Kod odraslih je problem to sto ce terapija svakako trajati duze nego kod deteta pa vecini dojadi i samostalo odluce o prekidu terapije ili je nose neredovno. Ovakvo ponasanje dovodi do polovicnih ili nikakvih rezultata =Glavni razlog oko price da mobilni aparat nije za odrasle.
Fiksni aparat, pored svojih mana postize gotovo sigurne rezultate jer prosto ne moze da se izvadi.
Crozat aparati su tehnika koja se koristila pre buma fiksne tehnike, upotrebljava se vec 90 godina. Evo linka do pitanja i odgovora
http://www.crozatdoc.com/faq.html#q1
Slika
Slika
Aparat je prilicno diskretan i udoban, po potrebi moze da se "cementira", ako ortodont odluci da ce tako postici bolje rezultate.
Glavna mana je to sto se opruge i elementi moraju kljestima podesavati relativno cesto, na oko 2 nedelje - znaci kontrola 2 puta mesecno.
Poslo sam ti kontakt ordinacije i doktora koji ti mogu pomoci da se odlucis.
Koji aparat je solucija za tebe ti moze reci samo zubar buduci da se nista ne moze reci bez pregleda i analize modela. Prvi pregled i konsultacija se ne naplacuje tako da je sve sto ti je potrebno za odluku vreme.
Cheers :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortodoncija - kratki vodic
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 24, 2009 12:47 am
Postovi: 0
Te@ ,prvo svaka cast na veoma opsirnim i detaljnim informacijama. Hteo bih da vas pitam da li ste mozda upoznati sa cenama tih proteza ? ja razmisljam da stavim fiksnu protezu za gornje i donje zube,gde se zicani luk nalazi sa unutrasnje strane zuba. I koga biste mi vi preporucili kom doktoru da se obratim da me leci ?
Mozete odgovoriti i na mail: [email protected]

Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortodoncija - kratki vodic
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 2:25 pm
Postovi: 6
Sjajna diskusija, hvala na informacijama. Pomogli ste mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortodoncija - kratki vodic
PostPoslato: Čet Okt 27, 2011 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 3:05 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima,
Vidim da dugo nema nikoga na temi, ali se ipak nadam nekom odgovoru.
Pre 4 meseca nakon analize, ortopana itd predlozeno mi je zbog ozbiljne teskobe koja je pocela da mi ugrozava desni, donje trojke su mi bile potpuno van niza, a gornja dvojka iza jedinice, - da izvadim petice... (osmice rasle horizontalno, operisane sve 4 u 18.godini zivota, trenutno imam 30). Izvadjene su jer je procenjeno da prakticno nemam sta da izgubim obzirom da su bili mrtvi zubi, leceni, jedan sa krunicom...
Nosim gornji i donji fiksni aparat vec 4 meseca i rezultati su vise nego dobri vec sad, gornji niz kako treba, jedna donja trojka ostala da se uklopi minimalno, ali mi se ne svidjaju ogromni razmaci koji ce po svemu sudeci ostati jer su ogromne praznine na mestu petica i dalje tu.
Zagrizaj mi je potpuno pomeren, odnosno dodiruju mi se jedinice i dvojke dok pozadi ne mogu da sklopim vilice. Pritom, moj ortodont govori da je sve super i da se nista ne vidi, a da cemo kada zube vratimo jos unutra da bi se spojili, hijelauronom (ako se to tako kaze / to je neki filer za naduvavanje usta, bora itd) "naduvati" usne jer ce mi sigurno "upasti kad se skinu bravice i popune rupe od petica". Ovo sam samo navela da bih obrazlozila zbog cega sam zabrinuta i zbog cega bih zelela misljenje drugog ortodonta. Moj izbegava da mi da konkretne odgovore, na svako moje pitanje odgovara salama, a meni zaista nije do sale, obzirom da imam trideset godina i stvarno mi sve ovo ne treba u zivotu.
Volela bih, ako nije vec kasno, konsultaciju sa drugim ortodontom, te bih zelela ako neko moze na PP da mi posalje preporuku za Beograd, Zemun, Novi Beograd, zaista bi mi znacilo.

Hvala svima, unapred.

Pozdrav,

M


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortodoncija - kratki vodic
PostPoslato: Sub Mar 02, 2013 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 7:26 pm
Postovi: 1
Postovani,
imam par pitanja...
Imam retke zube, ne preterano sta vise ne izgledaju lose... medjutim pre nekih godinu dana zbog viska prostora u vilici zubi su poceli da se pomeraju, prednji da idu napred odnosno da budu izbaceni a trojke su krenule da se povlace ka cetvorkama i naprabio se ogroman prostor izmedju trojki i dvojki. Tu su i dodatni problemi, nemam tri sestice. Gornje sam operisala sestice, donju izvadila. Imam mlecnu trojku. Snimila sam je i iznad nje ne postoji drugi zub koji bi mogao izaci. I imam sitne zube. Imam 22 godine, odavno je trebao izaci :) Ja ni sada nisam toliko nezadovoljna, sem ovog razmaka izmedju trojke i dvojke ali bila sam na konsultaciji kod jednog stomatologa. Koji je rekao da za mene ne postoji idealno resenje, da cak ni fixna proteza nije idealno resenje ali je najbolje od svih koja mi se nude. I taj stomatolog kaze da sada to ne izgleda strasno ali da ce se s' godinama zubi jos pomerati i tada ce mi to biti problem. Takodje, rekli su mi da ako stavim fiksnu moram da uradim sestice, da ovde gde imam mlecnu trojku ce ostaviti malo mesta za slucaj da ispadne da stavim implant.
Medjutim, ja se jako plasim kako ce to izgledati posle fixsne. Bas zbog toga sto su mi zubi sitni i sto nisu svi ravni, trojke su malo zaostrene pri vrhu. Kako ce to izgledati ako ostavim mesta za tu trojku. Tri umnjaka su mi izrasla. Pa me interesuje Vase misljenje i savet.
Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortodoncija - kratki vodic
PostPoslato: Pon Nov 09, 2015 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
Najbolje ti je konzultacija sa vlastitim zubarom, dentistom.. On ce ti odmah kazati i preporuciti daljnje korake.
_________________
Ortodoncija za odrasle


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: