Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: urinarna upala nakon polnog odnosa
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 4:12 pm
Postovi: 1
Poštovani,

inace se ne trazim pomoc na ovaj nacin, ali nemam odgovore na neka pitanja. Od skoro imam novog partnera. Nakon svakog intimnog odnosa koji je sa zastitom, ja trpim neverovatne urinarne tegobe. Ja sam uradila kompletan ginekoloski pregled i urinokulturu. Cervikalni i vaginalni bris i papa su bili dobri, a urinokultura je pokazala da su izolovane 3 vrste bakterija u broju od oko 25 000 CFU/ml (crevna i saprofitna flora), te da nije u pitanju urinarna infekcija, a lekari su mi rekli da nije potrebno lecenje. Medjutim tegobe su se ponovile. Probadanje u mokracnom kanalu pri mokrenju, cesto mokrenje i jak nagon za mokrenjem konstantno, desi se da ima krvi u mokraci. Saveti za mokrenje pre i posle odnosa, unosenje dosta tecnosti, nisu pomogli... Nakon toga sam zajedno sa partnerom uradila bris na chlamidiju, ureaplasmu, mikoplasmu, a on je jos uradio i bris uretre. Njemu su svi nalazi bili dobri, dok je meni ureaplasma pozitivna. Dobila sam terapiju 5 dana eritromicin + 5 dana hemomicin.

Da li je moguce da se meni urinarna upala javlja zbog te bakterije i zasto nakon odnosa kada partner nema tu bakteriju? I nakon sto se budem izlecila, plasim se da li ce se tegobe ponavljati. Zasto do toga dolazi kada je partner zdrav?

Da li se ta bakterija jednostavno prenosila iz vaginalnog otvora do uretre i zbog toga mi stvarala problem?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: urinarna upala nakon polnog odnosa
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 11:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошто ти се јавља крв у мокраћи, то значи да имаш песак или камење у бубрезима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: