Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Čet Okt 29, 2015 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 29, 2015 3:15 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima, dugo sam se libio da li da uradim ovo ili pak ne, ali resio sam, zelim da se oslobodim tereta kako dusevnog tako i fizickog, jer pak zdravlje je najbitnije jel' tako?
Imam 20 godina i imam oko 110 kg-a na mojih 173cm-a, sto je strasno, i vise nego mnogo :o ...
Zelim da se oslobodim tereta, zelim da zivim kao ostali, sa ciljem da spasim svoj zivot i sebe u vremenu kojem danas zivimo... Plasim se za svoje sutra... Kancera ili srcanog udara mozda...
Citao sam ovu knjigu i gledao ovaj video i resio da pocnem da se hranim po slicnoj metodi... Ali moje pitanje glasi da li cu moci da uz primenjivanje ovih metoda ishrane izdrzim fizicki rad, malo jaci (tipa 2 puta dnevno kardio treninga od po 1sat 30min) ? Pozdrav svima!
ps. Izvinjavam se ako sam negde pogresio, nov sam ovde!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ко ти је рекао да треба да имаш кардио тренинг два пута дневно по сат и по?! Хоћеш да се убијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Pet Okt 30, 2015 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 29, 2015 3:15 pm
Postovi: 5
Bio sam kod nutricioniste i rekao mi je sledece: (Citiram)
Kardio trening (Trcanje, setnja ili voznja bicikle) 2 puta dnevno ujutro i uvece po 1h (ili mozda malo vise...), hleba skoro i bez (sto i planiram uskoro), kolaci slatko ne, kuvano osrednje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 10:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Таман посла. Са 40кг вишка имаш да добијеш инфаркт. Осим тога, са таквим интензитетом вежбања не треба да редукујеш исхрану. Наравно, исхрана без хемикалија се подразумева био дебео или не.

Батали тог нутриционисту јер нема везе са мозгом. Будала. Надам се да ти није у роду или неки другар. :lol:

Иди на сајт Панспорта и тамо разговарај са професионалцима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Pet Dec 25, 2015 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Imam isti problem, istu kulazu i istu visinu. Nisam isao kod nutricioniste i nemam nameru da idem nego sam resio da uzmem stvar u svoje ruke.

Sveo sam dorucak na dva sendvica od dva parceta tost hleba koja ispecem u tosteru. Namazem ih margarinom, stavim kolut salame i to je to. Nekad kupim konzervu ribe pa uz dve kriske tost hleba pojedem ribu. Za rucak jedem takodje sta mama napravi uz jednu kuflu (kupujem onu lepinju od kifli) i to je to, kad nema kifle onda jedna do dve kriske tanko secenog hleba.
E sad, kod mene je vecera najveci problem i posle vecere jer se za veceru najedem ko kreten, a posle vecere uz tv program grickam sve i svasta. Sta god nadjem, smoki, cips, petit keks i td...

Pre dva-tri dana sam nabavio blender i poceo svako vece oko 18h da blendam voce (banane, jabuke, pomorandze itd.. sta god ima od voca), neblendam pun onaj bokal od blendera i to pijem celo vece bez vecere i bez grickalica.
Mnogo se bolje osecam nego kad sam jeo kao kreten.
Sad planiram da kupujem i semenke lana jer sam cuo da su jako dobre za sagorevanje masnoce i da ih mesam uz to voce koje blendam.

To je uglavnom sad za zimski period jer kad je zima, uglanom se jede ono sta ima u zamrzivacu i sto se nemora kupovati, a to je uglavnom svinjetina. :D

Nastaviti blendati voce i piti pun bokal od blendera svako vece dok nedodje leto. Kad dodje leto onda imam svakakvog povrca u basti pa onda cu za dorucak i veceru blendati povrce. :D

Inace stalno vozim biciklo i idem peske gde god treba, autom idem samo ako nesto veliko moram prevesti i dovesti sto nemoze stati na biciklo.

Nadam se da ce mi blender i blendanje voca i povrca pomoci u skidanju tereta. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2016 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 31, 2016 9:03 am
Postovi: 5
Prvo da ti kazem svaka cast na volji i zelji da promenis sebi zivot. Zaista ti zelim puno srece i nadam se da ces uspeti da izgubis suvisne kilograme.

Sto se tice tvog pitanja da li ces moci da izdrzis te fizicke aktivnosti...naravno da ces moci. Ipak, ne znam koliko si se do sada bavio istim i tako dalje, savet je da krenes lagano. U pocetku krenes sat vremena laganim tempom, pa povecavas vreme aktivnosti. Na kraju pojacas tempo.

Ipak, jako je vazno da fizicke aktivnosti prati i odgovarajuca ishrana. Ako ti ides i vezbas a pri tome se hranis ne zdravo, ne pazis koju hranu uparujes tipa jedes hleb i krompir zajedno, unosis puno sokova i alkohola i tome slicno, dzabati sve tj rezultat ce ti biti slab.

Takodje ti savetujem da pratis malo iskustva drugih ljudi koji su krenuli tvojim putem. Magazine kako za zene tako i za muskarce.

S obzirom da si temu pokrenuo dosta davno, nadam se da do sada ima nekih rezultata i voleo bih da vidim dokle si stigao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2016 9:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 31, 2016 9:03 am
Postovi: 5
Auuu, pa ti pravis dosta gresaka sto se tice ishrane.

Evo ti moj savet koji je meni dao rezultata. Ja sam za jedno leto, ovakvom metodom i ishranom izgubio 13kg. Dakle, radi.

Prvo, hleb zaboravi. Znaci to ti apsolutno ne treba jer su to ugljeni hidrati koji se lepe u organizmu. Sto znaci, pice, bureci...sve to zaboravi.
Ako imas blender, za dorucak ti je skroz okk da u blenderu izblendiras mix: neko voce tipa narandza, jabuka, kivi...sta imas od toga i POLA banane, zatim dodas ovsene pahulje, malo nekog orasastog voca tipa bademe, lesnike, indijski orah i 1 do 2 brazilska oraha (vidi sta mozes od toga da kupis, ne mora sve ali i moze) i dodas malo kakaa. Dodas mleko i izblendiras. To ti je prvi obrok ujutro.

Potom u zavisnosti kada ustajes, oko 12 uzmes nesto za medju obrok ako ne mozes da izdrzis do rucka. Tu mozes da uzmes tipa tunjevinu ili tome slicno. Nikako ne uzimati sendvice i ostale stetne stvari.

Rucak jedes sve ali izbegavas testo. Gledas da ne uparujes ugljene hidrate dakle, krompir i pirinac.

Predvece ides vozis bajk, radis vezbe, sam izaberi i posle toga obrok koji se sastoji od ugljenih hidrata(dakle, pirinac, krompir...) i proteina(meso).

jedno mesec dana tako ides. Posle toga mozes jednog nedeljno da chitujes. Tipa pojedes picu ili tako...dakle jedan obrok nedeljno to.
I veruj mi, ovako ce ti rezultati doci jako brzo. Za 2 meseca ako ne izgubis bar 10tak kg nisi nista uradio.

Jedino upozoravam, ujutro je malo zeznuto jer budes gladan vec do 10 ako si tipa oko 8 jeo onaj obrok. Ali naviknes se posle mesec dana i ne bude tesko :)


chipsi je napisao:
Imam isti problem, istu kulazu i istu visinu. Nisam isao kod nutricioniste i nemam nameru da idem nego sam resio da uzmem stvar u svoje ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim se osloboditi tereta...
PostPoslato: Sre Okt 10, 2018 1:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
milosmiki, жив ли си?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: