Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 9:14 pm
Postovi: 4
Pokušavam već duže vreme da shvatim šta to kod mene nije u redu. Normalna telesna temperarura mi je oko34.5, ponekad se spusti i ispod 34( doduše retko).
Da li je neko imao slično iskustvo? Šta bi to moglo biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 5:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ispod 34?????????? juuuuuuu,pa to je nemoguce...jel si dobro napisala,ja ne mogu da verujem...jel si bila kod doce,mislim,mora da se utvrdi uzrok,koliko dugo to traje,koliko te dzi kad ti se "spusti"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nemoguce...promenite toplomer

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 8:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
toplomeri idu samo do 35 stepeni...a i ispod toga covek pada u hipotermiju,zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 8:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 9:14 pm
Postovi: 4
Sve je meni to jasno, ali ja tako normalno funkcionišem poslednjih 10-15 godina. Pitala sam lekarku opšte prakse ali je ona rekla da ima takvih slučajeva i da je to normalno. Jedina stvar koja mi smeta ponekad je to što mi je hladno, pa se pogotovo zimi pokrivam uvek ćebetom više nego moj muž :D
Eto i on je mislio da lupam gluposti dok nije i sam video toplomer kada merim temperaturu. Da li neko zna kom lekaru treba da se obratim? He he, možda i u Ginisovu knjigu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Potpuno retko.
Studije medicine me nisu upoznale sa hipotermijom kao fizioloskom pojavom,ali eto,Vi ste treca osoba koju srecem ,a da ima to stanje! :D

Kada je posle neke prehlade moj otac merio temperaturu pokazalo se nepunih 35,a onda oko 35,2.ne znam ni da li bi imao sve vreme 35 da je toplmer mogao da pokaze manje!
Do tada je imao normalnu temperaturu,isto je za vreme neke prehlade pre 10 ak godina imao nizu,oko 35,2,ali sam tada mislila da je toplomer u pitanju!
Ovog puta smo svi merili i prosto to je bilo tako...Mi normalno,ja 37,3 od straha zbog oca :D ,mama 36,6,a on ni 35... :-?

Tako je krenem u ispitivanje sta se dogadja.
Izvadjena krv,svi parametri idealni,hormonski status idealan,snimak pluca idealan....
Bila bi tu jos gomila ispitivanja,za koja mislim da su potrebna,ali njemu na kraj pameti nije bilo!!!Posto je pre tri godine op. Ca debelog creva,mrzi lekare i kaze,ako mi je dobro ,sta ima da se ispituje!!!

Vama predlazem da izvadite krvnu sliku sa biohemijom i elektrolitima,kao i detaljan hormonski status(endokrinolog),snimak pluca(pulmolog),ako se tu nista ne nadje neurolog sa NMR i NMRagiografjom glave i vrata sa posebnim osvrtom na hipotalamus i produzenu mozdinu.

Ako ni to nista ne pokaze,institut za fizilogiju Medicinskog fakulteta...

Nadam se da Vam je sve to ok,ali tu se obicnu kriju razlozi patoloske hipotermije koja nije zadesna!
Zaista mislim da bi trebalo proveriti!
Dok sam se raspitivala o tati,moja komsinica(lekar) mi tvrdi da joj dolazi vec 20 godina covek sa tt 34,5 do 35,5 i da je zdrav ko dren! :D

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 9:14 pm
Postovi: 4
Hvala puno na odgovoru, uradiću još neke analize mada sam skoro radila krvnu sliku i hormonski staatus(pokušavam da ostanem u drugom stanju :D ) i sve je bilo OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 10:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Najvaznije Vam je da proverite hormone stitne zlezde!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 2:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Moja mama ima normalnu temperturu oko 35,5 i doktori je ubedjuju da to nije moguce medjutim prosto jeste, godinama. Kad skoci na 36 sa nesto obicno znamo da nesto nije u redu i razboli se.

A da, ima ima problem sa stitnom zlezdom ali redovno pije lekove. Na koji nacin je niska temperatura povezana sa njom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 04, 2009 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 9:14 pm
Postovi: 4
Idem odmah u ponedeljak da proverim krvnu sliku za štitnu žlezdu. Hvala svima na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 11:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 3:06 pm
Postovi: 10
Lokacija: Pozarevac - Kragujevac
Meni je normalna temperatura 36 do najviše 36,5, kad dođe do 37 ja umirem, kao kad većina ljudi ima oko 40. Inače gotovo je nemoguće da dobijem temperaturu, ali ako je dobijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Pet Sep 25, 2009 7:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ja sam jednom merila temperaturu kada sam bila prehlađena: Činilo mi se da gorim, kad ono 35 stepeni (nije bilo prvi put). Toplomer je OK jer smo baš tada svi bili prehlađeni i svi su imali povišenu temperaturu.
Nemam običaj da merim tek tako temperaturu, ali koliko mi je poznato u normalnim okolnostima meni je normalna temperatura 36 - 36,5.

Inače, često mi je hladno - ledene ruke i ledena stopala, a uz to često mokra - ako obujem dovoljan broj čarapa, oznoje mi se noge - ništa gore od ledenih mokrih stopala. Dešava mi se da imam napade hladnih talasa, obično pri uspavljivanju pa mi je posle problem da se zagrejem i imam utisak da mogu da akumuliram hladnoću.

Jedna rođaka ima slične ako ne i iste probleme, bila je na raznorazna ispitivanja, pošteno sve to platila (može joj se) i ništa joj nisu otkrili - sve je u redu prema analizama. E sada, da li zato što je starija par godina od mene, ili je tako kod nje, njoj je hladnije.
Pretpostavljam da je u pitanju neka "genetska greška" i da nam je to nasledno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Ned Apr 01, 2012 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
EVO I MENE .
MOJA NORMALNA TELESNA TEMPERATURA JE NESTO OKO 35 C . NEKAD JE I NESTO MANJA NEKAD MALO VISA . MENI JE LOSE KAD JE OKO 37 . NEMOGU GLAVU IZ KREVETA PODICI.
JUTROS MI JE BILA 34.4 .POCELA SAM DA SE PREZNOJAVAM I DA MI JE MUKA ,
OVIH DANA SAM IMALA POVISENU TEMPERATURU CAK 38 .6..PA SAM POMISLILA DA JE OET TO KAD ONO JA IZMERILA TEMPEATURU 34.4 JA PONOVO ISTO.
NEZNAM DA LI JE OVO PROBLEM , ILI JE SAMO PO SEBI NORMALNO . JEDNOM KAD SAM OTISLA KOD LEKARA I ONI MI IZMERILI TEMPERETURU ODMAH SU MI PRIKLJUCILI INFUZIJU .
MOZDA SAM JA OVO KONFUZNO NAPISALA , VOLELA BIH NEKI SAVET . POZZZ I HVALA SVIMA NA VREMENU .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Čet Dec 13, 2012 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 6:56 pm
Postovi: 1
Evo i mene, zdravo svima, nova sam. Vidim da je ova tema bila ranije razmatrana , medjutim mozda ste nesto saznali u medjuvremenu, pa mi pomozite. Imeno vec par godina sedim ispred kompjutera, nemogu nista da promedjem za hipotermiju, posecujemo 1000 doktora, radili smo milion testova, sve suprer, rezultati OK, a moja cerka i dalje ima temperaturu 34-35.
Ima 12 godina i promene koje primecujemo su sve cesci su umor i glavobolje.
Za gavobolju ne mogu cesto da joj dajem stalno caffetin (paracetamol jos manje, on ce jos vise da joj snizi temperaturu) i sta da radim. Lekari su napravili sve moguce i nemoguce testove, Ok su i sada nemaju drugo objasnjenje. Molim Vas pomozite ukoliko imate slicno iskustvo ili mozda neko strucno saznanje. Na internetu na zalost nemogu nista da pronedje, nema neka praksa, samo opste informacije.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Niska telesna temperatra
PostPoslato: Sre Okt 28, 2015 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2015 2:38 am
Postovi: 2
Jej nisam jedini. Imam slican "problem" temperatura od 34-35 mi je normalna, glavobolje jake i ceste u pocetku, uglavnom sam koristio brufen 200 sada sam dosao do doze 600x2 ali to mozda jednom na 2 meseca kada krenu glavobolje .... osim toga krvni pritisak mi je nizak 65 sa 85 nesto uobicajno, posle nekog jaceg napora moze da skoci na 200 ali u roku od par minuta se vraca sto mi je odgovaralo jer sam "sportista" (bio). Nije mi skoro nikad hladno al ne podnosim vrucinu. Broj otkucaja srca u minutu mi je oko 35-40 u nekom stanju mirovanja, samo sto to mogu da spustim i na 25 :D Ne znam dal ovo moze da koristi ali imam nalete adrenalina ponekad, a verujem da su i drugi hormoni umesani... po mom misljenju sta god da je, dobro je, 4 godine sam ziv :D Moja preporuka je poseta psihologa sobzirom da prema mom nekom misljenju sve dolazi iz glave. Osim toga ako je neko updated sa novim informacijama neka ih podeli :D Zeleo bih da znam tacan razlog ovoga sobzirom da ne mogu naci nista slicno na netu.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: