Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Totalno zapušen nos od rođenja.
PostPoslato: Pet Okt 23, 2015 7:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 3:25 pm
Postovi: 120
Lokacija: Kruševac
Pozdrav,

Imam 27 godina i od rođenja imam zapušen nos. Mislio sam da je problem zbog devijacije nosa pa sam rešio da ga operišem još 2009. god. na VMA, ali problem nije nestao. Test na alergije sam radio još kao mali i bio sam alergičan na prašinu i grinje.
Pre 4 god. sam počeo da koristim nafazol kapi za nos i od tog dana, od kad sam osetio slobodu disanja, nisam prestao do dana današnjeg. Bočica mi traje od 4 do 6 dana, u zavisnosti kakav sekret se sliva. A sliva se ceo život, imam utisak da se organizam konstantno brani od nečega. Ujutru je totalno zapušen, toliko da kapi ne mogu ni da prođu kroz nozdrve jer je sluznica skroz natečena i onda moram da zapušim nos sa dva prsta i da duvam dok ne raširim sluznicu tih par sekundi i tek onda da stavim kapi. Ni jedna druga opcija nije moguća.
Ono što treba da napomenem je da nemam glavobolje, pritisak u sinusima vrlo retko osećam, ali mi je nos zapušen tokom cele godine, apsolutno svakog dana. Pretpostavljam da je hronični rinitis u pitanju, ali uzrok ne znam.
Zdravstvenu knjižicu nemam, ali sam bio kod privatnog ORL specijaliste koji se iskreno začudio kako mi je sluznica u tako dobrom stanju s obzirom da kapi koristim toliko dugo i stavljam ih bar 20 puta dnevno. To je objasnio činjenicom da nikada nije suva i da je sluz konstantno vlaži.
Sve u svemu, uzrok je i dalje nepoznat. Ako je alergija u pitanju, kapiram da je izlečenje nemoguće. A ako nije, da li neko zna šta uopšte može biti koren problema i šta mi savetujete da probam, pošto je jasno da ovako ne može celog života.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Totalno zapušen nos od rođenja.
PostPoslato: Pet Okt 23, 2015 12:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прошетај мало по мом сајту http://www.aca.rs по здравственим саветима (синуси...), па ако буде било потребе питај шта те занима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Totalno zapušen nos od rođenja.
PostPoslato: Pet Okt 23, 2015 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 10, 2009 3:25 pm
Postovi: 120
Lokacija: Kruševac
Hvala na odgovoru, ali tražim soluciju koja će me trajno rešiti muka, nisu mi potrebni tretmani koji ublažavaju simptome, već imam kapi kao što sam pomenuo.
Uspeo sam da dođem do jedne osobe koja se bavi akupunkturom, nekoliko ljudi sa sličnim simptomima je rešilo problem, videću da li ću i ja biti te sreće s obzirom da sam teška kategorija kad je sinusitis u pitanju. Ali ako ima još predloga - tu sam.
Unapred zahvalan.

_________________
"there is no knowledge that is not power"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Totalno zapušen nos od rođenja.
PostPoslato: Pet Okt 23, 2015 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па прво мораш да пронађеш узрок. Питање је да ли је алергија по среди или нека упала. Ако је упала онда је питање шта је узрочник. Ако имаш танке чеоне кости онда је трећа варијанта.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: