Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rak debelog creva operacije itd...
PostPoslato: Pet Avg 21, 2015 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:25 pm
Postovi: 20
Zdravo svima

Mojoj mami (63) je ptosle godine operisn rak debelog creva, dobila preventivnu hemo, da bi se on ove godine pojavio opet. I to na savu gde je sastavljeno debelo crevo i na jajnicima pretpostavljaju. Hirurska greska (Nepaznja) priznata tek kad je mama pristala na tesku opraciju koja ce trajati od 8-12H. prilikom operacije tumor je pukao i razlio se po stomaku, naravno sada se siri. Za vreme te operacije ako ne bude previse zahvatio stomak, creva (jetra i pluca su cisti) otklonice sve tumore pa cak i matericu i jajnike. Na kraju ce joj sipati u stomak ugrejanu hemo na 42C i ostaviti 2 sata da deluje. Bice dva dana u vestackoj komi, zbog bolova i brzeg zarastanja. Vremenski dug oporavak 2 meseca...
Rizici su veliki, infekcije i bog sam zna sta sve....

Za mene je ta situacija veoma zabrinjavajuca

Za nju to znaci: da joj produze zivot par godina ili da umre za par meseci ako se ne operise!

Da li neko ima iskusta sa ovakvim operacijama?
Ta metoda se zove: hypertherme intraperitoneale Chemotherapie


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak debelog creva operacije itd...
PostPoslato: Pon Sep 21, 2015 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:25 pm
Postovi: 20
Zdravo svima

Vidim da je dosta vas citalo moju temu ali odgovora nema. Pitam se kolko je u Srbiji poznat ovaj metod operisanja?

Moja mama je operisana i hvala bogu dobro se oporavlja, vec 10-ti dan posle operacije je prebacena u banju na oporavak. Operacija je trajala 11 sati, i nije bila u vestackoj komi kao i sto je receno. Znaci pronasli su mnogo vise tumora nego sto se videlo na MRI i CT, koje su mogli srecom i da uklone ukljucujuci matericu i jajnike. 5 dana je bila samo tecna ishrana, a vec od 6-tog normalna cak i meso. Naravno ima vestacki privremeni izlaz za stolicu (stomu) koju ce nosit tri meseca, i posle ce ce operacijom vratiti na normalno. Imala je dosta mucnine sada je vec normalno. Da li ce biti naknadna hemo terapija ne zna se, odlucice konzilijum lekara.

sve najbolje vam zelim

ukoliko neko ima pitanja javite se
nisam lekar ali mogu posavetovati iz iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak debelog creva operacije itd...
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 5:55 pm
Postovi: 15
Lokacija: smederevo
Moja bivsa komsinica je imala rak na debelom crevu koji je izlecila pomocu graviole.E sada zaista ne znam kako ga je primenjivala ali znam da ga je narucivala u u Becu u apotekama i kostale su 150 tablete 48eur odprilike.Cak se secam da je i operacija bila zakazana medjutim njoj se stanje poboljsalo tako da na operaciju nije ni otisla.Nadam se da sam na neki nacin uspeo da pomognem.Pozdrav i puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak debelog creva operacije itd...
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 21, 2015 5:56 pm
Postovi: 13
Probajte Hepanazon pa mi javite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: