Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Srce
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Postovanje,zelim da pitam stric mi je preminuo u 45god.Imao je problema sa srcem i njegov otac takodje ima problema sa srcem ali je jos uvek ziv imao je intervenciju na srcu.E sad me zanima dali infarkt dozivi samo ko ima problema sa koronarnim arterijama ili i ostala srcana oboljenja mogu da dovedu do infarkta i smrti,dali se nasledi oboljenje srcanih arterija ili moze i od neceg drugog naslednog da se dozivi infarkt.Hvala,pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када би се болести тако лако наслеђивале, људски род би одавно изумро.

Инфаркт се најчешће добија због сталног нервирања услед кога се крвни судови стежу и тако се смањује доток крви која храни срце или неки његов део. Тај део срца временом све више слаби и постаје танак. И на крају пуф.

Боље погледај каквог су карактера те особе које си спомињао и како су се понашали кроз живот. Можда и како су се хранили. Верујем да ћеш одатле извући узроке инфаркта.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Druze nerazumes pitanje,ja sam pitao za nasledne bolesti srca a ne stecene.Moj stric je umro u 45 god.jer ima predispoziciju deda mu je preminuo oko 50 ,otac mu je imao intervenciju na srcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То сам ти и одговорио.

Такве предиспозиције не постоје. Ту се ради о обичном меркетингу фармакомафије која жели да се људи препусте "судбини" и што више користе лекове, а не да се потруде да свој начин живота доведу у исправно стање.

Оно што добијеш генетским наслеђем добијеш по рођењу. То се манифестује веома брзо - у првим годинама живота.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Ok hvala na odgovoru,Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2015 1:17 pm
Postovi: 8
aaaca je napisao:
Када би се болести тако лако наслеђивале, људски род би одавно изумро.

Инфаркт се најчешће добија због сталног нервирања услед кога се крвни судови стежу и тако се смањује доток крви која храни срце или неки његов део. Тај део срца временом све више слаби и постаје танак. И на крају пуф.

Боље погледај каквог су карактера те особе које си спомињао и како су се понашали кроз живот. Можда и како су се хранили. Верујем да ћеш одатле извући узроке инфаркта.



Kazes da se infarkt dobije zbog stalnog nerviranja ( mislis na stres)? A sta je sa onima koji pate od anksioznog poremecaja, koji imaju pored opravdanih i neopravdane stresove? Ne znam sta o tome znas? Sta je kod onih koji imaju panicne napade, u kojoj godini i kada se njima desi to " PUF "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Ned Sep 27, 2015 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нервирање је једно а стрес је друго, али обоје доводе до сужавања крвних судова. Што таква стања дуже трају, дуже траје и сужавање крвних судова, па тако и слаба исхрањеност срца, мозга или каквог другог органа. Код неких особа проблем настаје у желуцу (смањење лучења желудачне киселине), код других у мозгу (главобоље, мигрене...), код трећих у срцу (стезање, чупање, инфаркт) и тако даље, мада су то најчешћи органи са последицама стреса и нервирања.

Што се тиче такозване анксиозности, не знам шта бих ти рекао јер немам довољно информација. Иначе то није болест изазвана неким фактором већ самодеструктивно понашање особе. То можеш да елиминишеш веома брзо, само ако желиш.

Спорадични панични напади не би требали да остављају физичке последице јер организам може да се опорави у међувремену.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2015 1:17 pm
Postovi: 8
Aco, kazi mi molim te, da li je opasno to sto nekad osetim da me stegne u grudima, noge mi klecaju i srce ubrzano *ritmicki tacno* kuca kada vidim neku devojku koja mi se svidja ili kad se nesto *od jednom* prepadnem ili uzbudim. To traje tridesetak sekundi, jer ja sam sebe ubrzo smirim i ne dozvolim da se razvije napad panike.. :) Inace sto se srca tice sve sam vec proverio, sve je u redu, ovo sto sam naveo ide sve *iz glave* sto se kaze.. samo ne znam koliko moze stvarno da bude opasno i da li je u opste opasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако би те по цео дан стезало, клецао и тако даље, било би опасно. То су нормалне реакције организма и временом ћеш их превазићи ако будеш желео. Најгоре је када почнеш да се бојиш страхова или ако се плашиш нормалних реакција организма. Тада настаје зачарани круг који временом бива све гори. Значи - кулирај.

Као што сам ти раније написао, може да буде опасно ако је превише учестало. Велики део проблема потиче из главе, али временом почиње да оставља трагове на физичком делу организма, да се тако изразим.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2015 1:17 pm
Postovi: 8
Ne desava mi se cesto, mozda jednom nedeljno, i traje tridesetak sekundi. Ja vezbam, dizem tegove,* ne preterujem* pretpostavljam da problem koji imam ne moze da me spreci da i dalje vezbam? mislim zdravstveno. Ja obicno kad mi se to desi tog dana ne vezbam, to je neko moje ubedjenje da tad trebam ipak da odmorim organizam.. da li sam u pravu, ili to nema nikakve veze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 5:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико сам упознат, управо погрешно радиш.

Због страха или узбуђења долази до ослобађања адреналина који може да се потроши једино физичким вежбањем. Распитај се и провери још негде. Можеш на Панспорт форуму.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2015 1:17 pm
Postovi: 8
Hvala za poslednji komentar, nadam se da je tako ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Pet Nov 06, 2015 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Na internistickom pregledu mi je receno da se cuje blag sistolni sum 1/6 na srcu nad aortom, ali da je to verovatno zbog jacin srcanih zalistaka. O cemu se radi. Svi nalazi su uredni, malo sam nervozna osoba, HDL je malo nizi. Imam 47 godina I imam visak kilograma. Nemam visok pritisak.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 4:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@nesat,
jedino eho srca moze da razresi stanje zalistaka.
niste hitni, zakazite pregled u drzavnoj ustanovi, kad dodjete na red

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srce
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2014 3:46 pm
Postovi: 48
Uradio sam Eho srca,Evo rezultata:
Aorta i aortin zalistak:
Dimenzija 2,6
Sist. razdvajanje listica 2,0
Brzina protoka m/s 2,74
MAX Pg 30,1
Leva pretkomora 2,0
Leva komora;
Dijastolni promer(cm) 4,5
Sistolni promer(cm) 2,4
Debljina septuma 1,1
Debljina donjeg zida 1,1
EF 72%
Leva komora je normalnih dimenzija, normalne debljine zidova, ocuvane ukupne sistolne funkcije(EF oko 72%).
LP je normalnih dimenzija.Mitralni listici normalne gradje i pokretljivosti.
Aorta je normalne sirine u korenu.Aortna valvula trolisna, ocuvane sistolne separacije, registruju se vise brzine protoka max.v je 2,74m/s, sa max.gr.od 30,1 mmHg.AVA planimetrijski oko 1,6cm2.
PV i TV izgledaju normalno.Desne srcane supljine nisu uvecane.
Perikard:b.o.
DG:Stenosis valvulae aortae. (max.gr.30mmHg)
Kardiolog mi je rekao da imam sum na srcu i da mi je to sa aortnim valvulom urodjemo.Takodje mi je rekao da nesmem da idem u teretanu i da radim s tegovima, interesujeme dali je ovo suzenje veliko?Kardiolog mi je rekao da treba da se prati i kontrola za godinu dana.I dali ove simptome koje imam a to su(stezanje,pritisak nelagoda u grudima, osetim kao da mi srce preskoci kao neki jaci udar ili zastane na trenutak) i da napomenem gusenje sam imao jos kao dete od 7 god.i sad imam i u stanju mirovanja ali i pri nekom naporu osecam gusenje.Da napomenem da se mnogo uplasim i uzbudim u nekim situacijama i puls mi skoci.Imam 23 god.Unapred zahvaljujem
Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: