Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 8:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 30, 2013 1:31 am
Postovi: 30
Ima u mom gradu stomatologija. Nisam razumela, kom specijalisti da se javim? Je l to ima samo u okviru stomatoloskog faksa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 1:22 pm
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Dodjite kod mene u ordinaciju pa Vam mogu pomoci
https://www.facebook.com/pages/Vas-stom ... 076?ref=hl

Dr. Marijana Herceg

_________________
dr Marijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Uto Nov 04, 2014 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 12:34 pm
Postovi: 5
Pozdrav, da iskoristim temu za pomoc:

sve se vrti oko #14, gore desno, na njoj je radjen tretman kanala korena pre skoro 3 god, medjutim nisam nikako odradio protetiku na njoj (peticu pored sam izvadio).

- punjenje je onda kako rekoshe odradjeno dobro, iako snimak sad pokazuje i proces, doduse na bolesti zuba su mi rekli da ne mora apikotomija, a na oralnoj hirurgiji da bi trebalo, mada me brine da ne propadne operacija i da moram da vadim zub kad sam ga vec toliko lechio

Da li sad moze kruna (sa peticom koja fali eventualno) na njega bez operacije apikotomije jer me inace ne boli posebno zub? Ovde su stariji snimci nakon lecenje kanala korena - http://imgur.com/UbeLils,MAZsuQR,X4WjXyC#0, i ovde su noviji snimci - http://imgur.com/0Isn2FO,MUQjFYt,Hlkcho2,y3hCJk7

Takodje, vec sam jednom bio za "pripremu" za protetiku da se uzme otisak valjda i spremi kanal za nadogradnju pa je zub za nijansu izbrusen i sad je beo (bio je crn), ali sam zbunjen zbog drugacijih misljenja i sad bi trebalo da odlucim sta i kako za njega. Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 12:34 pm
Postovi: 5
Hvala, u prevodu - slaba vajda? :) Ja imam strpljenja da spasim ovaj zub tako da cu odgoditi protetiku ako sad nije kasno, mozda da probam prvo ponovo sa lecenjem kanala kao pre tri godine, ako ce vec apikotomija da mi dodatno oslabi zub...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2010 12:34 pm
Postovi: 5
Tacno, upravo sam tu istu informaciju dobio na fakultetu juce, punjenje je dobro! (isto za apikotomiju, moze ali oslabice zub... moze i kasnije... i opet nemam pojma sta da radim). Ostaje mi da pricam sa doktorom protetike... sta je tu najbolja opcija - da li dolazi u obzir (posto je zub kritican) da samo njega nadogradim, da bude manji teret? Takodje, ukoliko to jeste opcija, da li ima veze koju nadogradnju stavljam, livenu, fiberglas... radi kasnije eventualne apikotomije i sl.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 10:57 pm
Postovi: 13
da li neko moze da mi protumaci ovaj snimak?da li je koren zasao u sinus?Hvala http://postimg.org/image/oqbjucxdd/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Uto Nov 11, 2014 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 10:57 pm
Postovi: 13
Hvala puno,jako se plasim otvaranja sinusa :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Uto Nov 11, 2014 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 10:57 pm
Postovi: 13
hvala PUUNOOO,divan si :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za tumačenje snimka zuba 5GD
PostPoslato: Sub Okt 10, 2015 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:11 pm
Postovi: 57
Pozdrav svima, pokrenuo sam ovu temu pre par godina, sada bih vas opet zamolio za vaše cenjeno mišljenje, u pitanju su zubi 5GD i 6GD.

5GD mi je punjen u okt 2013, nikakvih problema sa njim do aprila kada je počeo da pušta hemijski miris, kasnije i miris truleži. Pre mesec dana se pojavio blag bol u predelu slepoočnice i jagodične kosti, pa mi je stomatolog otvorio taj zub, plomba klimava, gangrena, očistio ga (dva kanala na njemu) i stavio privremenu plombu koja stoji do danas (bio sam na dužem putu, za nekoliko dana idem opet na nastavak lečenja zuba).
Tom prilikom mi je otvorena plomba i na 6GD, bila je sumnja na karijes i to je sređeno, ali kako je bio dubok karijes, pulpa je otvorena i započet je endodontski tretman (izvađen samo jedan živac tada, koliko sam mogao da primetim).

Zadnjih desetak dana osećam, jedva osećam, recimo kao blag pritisak perom u predelu desne slepoočnice, jagodične kosti... To je toliko slabo da se pitam umišljam li... Jednom me žignuo vrlo slab bol na par sekundi u predelu tih zuba... Ali taj konstantan osećaj je stalno tu...
Da, još nešto, kada sada kucnem 5GD bočno, osećam kao da je više živ nego kada kucnem druge zube, znači nakakav bol, samo mi u donosu na njega ostali zubi deluju mrtvo :))

Interesuje me da li je sve to normalno dok su zubi pod lekom, ne bih želeo da se desi da se to nastavi nakon zatvaranja zuba i krunice, pa da se eventualni problem iskomplikuje...

Interesuje me vidi li se na snimcima eventualno nešto što može da iskomplikuje stvar, neki proces na ovim zubima, možda neka cista, resorpcija kosti ili otovren sinus ?

Inače higijena zuba besprekorna (konac, waterpik, sonicare), svi zubi na broju, ova su dva jedini devitalizovani, imam 40god.
Hvala unapred!

Prvi snimak: OKT 2013
Drugi snimak: OKT 2013
Treći snimak: MAJ 2015
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: