Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 9:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 9:00 am
Postovi: 3
Sredinom januara poceli su bolovi u levom ramenu, koji se protezu nekad duz ruke, nekad i do same sake, bol u levom delu vrata, ponekad grcenje vratnih misica. Najgore od svega sto nisam mogla da lezim, tako da veoma lose i slabo spavam, jer se bol pojacava u lezecem polozaju. Obratila sam se lekaru opste prekse, koji mi je prepisao Aflamil i BenGay kremu. Nista od toga nije pomoglo. Uradjena mi je krvna slika, tu je sve u redu. Potom mi je prepisao Febricet i Mydocalm, takodje bez rezultata. Onda me je poslao na fizikalnu medicinu i rehabilitaciju. Njegova dijagnoza, koja stoji u uputu je M65 - Synovitis et tenosynovitis. Dezurna doktorka je napisala M53 dijagnozu i prepisala mi injekcije: Diclofenac V, Dexason III i OHB12 V. Tokom te terapije mi je bilo malo bolje, cim je prestala, opet uzas. Ponovo sam otisla na fizijatriju, gde me je primila druga doktorka i ustanovila da imam krivu kicmu. Njena dijagnoza je M531, s tim sto moram da napomenem da je ona prva izvrsila neki pregled, ostali su samo razgovarali sa mnom. Napisala je status: Pr sp C kicme neosetljivi na palpaciju uz manji spazm PVM C kicme. Naglasen C Th prelaz uz dextroconvexnu Th L skoliozu. Pokreti u C kicmi bolno ogranicena Fleksija RF i rotacija desno (koja provocira bol u ramenu). Pokreti u renima punih ampl nalaz na GE bo. Ona je predlozila 8 elektroterapija sa Ketonalom. Prilikom prve terapije sam kolabirala i ustanovili su mi da mi je povisen pritisak. Odmah sam poslata kod interniste, on je nalozio snimanje pluca na rentgenu i tu su rezultati dobri. EKG je dobar. Sledeceg dana sam opet bila kod njega i imala pritisak 150/90 i prepisao mi je Propanolol, po cetvrtinu ujutru i uvece. Pijem par dana i sada je pritisak ok. U cetvrtak idem na kontrolu, a zatim na fizijatriju. Od fizijatra sam dobila vezbe za kicmu i vrat i radim ih ovih dana. Nekada je malo bolje, ali bol se opet nastavlja, nocas je bilo strasno. Izvinjavam se na ovako opsirnom pitanju, ali interesuje me sta vi mislite, hoce li bol ikada prestati, preumorna sam, iscrpljena. Ima li neke druge terapije, osim te elektro, koju bi mogli da podnesu ljudi sa visokim pritiskom? Sta smem da pijem protiv bolova kad koristim ovu terapiju za pritisak? Ovo stanje je neizdrzivo, kada ce prestati? Hvala unapred puno!
PS Imam 31 godinu, dosta sam neaktivna poslednjih par godina, ranije nisam bila, dosta radim na kompjuteru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 09, 2014 9:38 pm
Postovi: 17
Postovana, poucen svojim dugogodisnjim iskustvom, prvo sto moram da Vam naglasim da fizikalna terapija nikako ne moze uticati na pritisak i kolabiranje. Dalje, osam terapija u ovom Vasem slucaju je jako malo. Minimum je petnaest. Vezbe nikako ne smete raditi dok se ne obezboli vrat terapijskim procedurama. Obzirom na to da se bol prostire duz ruke, verovatno je da imate cervikobrahialni sindrom odnosno upalu nervnog spleta koji ozivcava ruku, tako da u ovoj fazi vezbama mozete samo jos vise da iziritirate nerv! Dakle, pvo se obezboli OZBILJNIM terapijama, pa se tek onda rade vezbe. Ne postoji nikakva druga terapija koja bolje resava ovakve probleme i apsolutno nema veze sa visokim pritiskom! Srdacan pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 9:00 am
Postovi: 3
fiziohome je napisao:
Postovana, poucen svojim dugogodisnjim iskustvom, prvo sto moram da Vam naglasim da fizikalna terapija nikako ne moze uticati na pritisak i kolabiranje. Dalje, osam terapija u ovom Vasem slucaju je jako malo. Minimum je petnaest. Vezbe nikako ne smete raditi dok se ne obezboli vrat terapijskim procedurama. Obzirom na to da se bol prostire duz ruke, verovatno je da imate cervikobrahialni sindrom odnosno upalu nervnog spleta koji ozivcava ruku, tako da u ovoj fazi vezbama mozete samo jos vise da iziritirate nerv! Dakle, pvo se obezboli OZBILJNIM terapijama, pa se tek onda rade vezbe. Ne postoji nikakva druga terapija koja bolje resava ovakve probleme i apsolutno nema veze sa visokim pritiskom! Srdacan pozdrav...

Hvala na brzom odgovoru. Koliko sam ja razumela, oni smatraju da sam ja vec imala povisen pritisak, samo nisam to znala, a skok pritiska je prouzrokovao Ketanol. Ne znam da li to ima neke veze. Sto se tice broja terapija, doktorka je rekla da je to za pocetak, 8 terapija. Sada je sve to prekinuto, rekla mi je da dodjem posle kontrole kod interniste. Videcemo sta ce biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Ned Feb 23, 2014 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
annamyself je napisao:
Ima li neke druge terapije, osim te elektro, koju bi mogli da podnesu ljudi sa visokim pritiskom?


Naravno da ima. Pokušajte sa hiropraktikom. U Srbiji postoji dosta školovanih stručnjaka koji se bave time.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Sre Feb 26, 2014 11:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Jako me zanima ko su ti školovani kiropraktičari i gde su se školovali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Čet Feb 27, 2014 11:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
terapeut je napisao:
Jako me zanima ko su ti školovani kiropraktičari i gde su se školovali?


Kod nas, naravno, ne postoje fakulteti za hiropraktiku ili osteopatiju kao npr u SAD i drugde u svetu ali zato medicinski školovani stručnjaci (većinom fizioterapeuti ali i lekari) stiču sertifikate putem seminara koji organizuje Srpska asocijacija za hiropraktiku. Na tim seminarima predavanja drže stručnjaci (stranci i naši) koji su se direktno školovali inostranstvu (video sam diplome). Dosta sam pisao o tome na mom blogu da ne bih bio dosadan ovde. Slobodno posetite blog, a i ako imate neka pitanja vrlo rado ću Vam odgovoriti ovde ili putem privatne poruke.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Čet Feb 27, 2014 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 27, 2014 3:33 pm
Postovi: 1
Manite se tih terapije i ostalo sta doktori kazu, sto se tice ovakvih problema javite se Cvetku zvani Ceka. Covek je iz Cekavice selo u okolini Leskovca. Pre neki dan je bio kod mene namestio mi je nogu i meni i drugu on tacno po dodiru vidi i zna koja tetiva je gde i da li tu treba da bude ili ne. Nisu prazne price ono sto kazu ljudi kakav deda sta on zna. Covek je stariji to stoji, fakultet je zavrsio u vreme Tita za 86 dana i bio lekar u vojsci, sada ga zovu ljudi iz cele Srbije, Kosova i deo Makedonije provereno sto posto. Mojoj sestri je takodje pomogao zalila se kako je boli vrat i glava majka je vodila kod lekara snimali su, radili analize sve je okej, ali se i dalje zali, on je dosao izmasirao je nakon toga je legla spavala ko top i evo sad fala Bogu sve je okej. Ko je zainteresovan mogu vam dati njegov broj mobilnog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 6:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 6:33 pm
Postovi: 2
Imam jedno pitanje u vezi ove teme. Osecam bol u ramenu samo kada miruje ruka (spavam, vozim se u autobusu i sl.). Bol prvo pulsira, a kasnije je konstantan i imam osecaj kako prelazi na misice i na dlan. Bol je neizdrziv. Da li je moguce da je od udarca ili od nosenja teskih stvari na ledjima , i o cemu je rec uopste, i naravno pre svega kako da lecim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u ramenu, vratu, ruci
PostPoslato: Uto Sep 29, 2015 4:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 29, 2015 3:53 am
Postovi: 1
apox je napisao:
Manite se tih terapije i ostalo sta doktori kazu, sto se tice ovakvih problema javite se Cvetku zvani Ceka. Covek je iz Cekavice selo u okolini Leskovca. Pre neki dan je bio kod mene namestio mi je nogu i meni i drugu on tacno po dodiru vidi i zna koja tetiva je gde i da li tu treba da bude ili ne. Nisu prazne price ono sto kazu ljudi kakav deda sta on zna. Covek je stariji to stoji, fakultet je zavrsio u vreme Tita za 86 dana i bio lekar u vojsci, sada ga zovu ljudi iz cele Srbije, Kosova i deo Makedonije provereno sto posto. Mojoj sestri je takodje pomogao zalila se kako je boli vrat i glava majka je vodila kod lekara snimali su, radili analize sve je okej, ali se i dalje zali, on je dosao izmasirao je nakon toga je legla spavala ko top i evo sad fala Bogu sve je okej. Ko je zainteresovan mogu vam dati njegov broj mobilnog.



Postovani mozes li mi poslati kontakt Ceke? Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: