Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Srcane Aritmije
PostPoslato: Sre Jan 19, 2005 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 17
Oko par godina imam ventrikularne ekstrasistole.
Radio sam Holter i ergo i ustanovljeno je na holteru da su prema Lown-skali IA, imao sam 95 VES, od toga jednom trigeminiju VES na 101.300 otkucaja.
Lekar kardiolog mi je uradio ultrazvucni pregled srca i rekao da nema nicega, nema ishemije i poremecaja na srcu i da su ekstrasistole psihogene prirode.
Dao mi je terapiju Concor 5mg i lexilium 3mg.
Ekstrasistole mi se najcesce desavaju pri fizickom naporu, a u zadnje vreme vrlo cestu kada se ujutru budim, na prelasku iz sna u javu.
Osecam ih kao nezgodan osecaj, i nemam druge tegobe.
Koliko je ovo ozbiljno i da li moze izazvati ozbiljne probleme?
Po prirodi sam vrlo stresan tip.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 20, 2005 1:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
...................................


Poslednji put menjao danka dana Sre Feb 23, 2005 12:40 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Vi ste za sada dovoljno obradjeni i Vasa aritmija je najverovatnije psihogenog karaktera. Lekovi koji su Vam prepisani su zadovoljavajuci, savetovao bih Vam fizicku aktivnost, zdrav nacin zivota, a u slucaju da tegobe progrediraju mozete uraditi elektrofiziolosko ispitivanje ( provociranje aritmija).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim ODGOVOR
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 17, 2005 9:58 am
Postovi: 1
Poštovani, , želim da Vam se unapred zahvalim na odgovoru, ali izrazim svoj trenutno bespomoćni i bezizlazni položaj.
Naime, krajem maja prošle godine osetio sam naglu malaksalost ruku i nogu (započela malaksalost izmedju podkolenica i butina sa zadnja strane ), pritisak u grudima , omaglica, slabost koja po ličnom utisku izvire iz dijafragme. Drugovi su me odmah odvedli kod kardiologa, gde mi je izmerem pritisak 130/100.(Do tada sam imao hipotenziju). Data mi je četvrtina Presolola i ansilan 1mg. Spletom okolnostiu kasnim večernjim satima nalazim se u drugom gradu gde ponovo osećam tegobe, pa me tu pregleda mladi kardiolog ultrazvučno i konstatuje uvećanje leve komore i dilatativni miopkardiopatiju. Prestravljen, vraćam se kući, gde roditelji u naboljoj želji se odlučuju da probude prvog kardiolga dr MIodraga Jarkina, koji u po noći vrši detaljan ultrazvučni predlog i ne nalazi nikakva kardiološke promene.
Od tog jutra za mene počinje trčanje po lekarima svih secijalnosti.
Analiza krvi (biohemijska) tog 3 juna 2004. pokazuje uvećan:
1. holesterol 7.1 mmol/l
2. trigliceride 3.28
3. ukupni bilirubin 30.5
4. direktni bilirubin 6.5
5. ALT 46
6. LDH 401
Sve ostalo je bilo u granicama. ( napominjem da nisam bio gurman i da su predthodni rezultati koji su radjeni drugim povodom bili dobri).

Imunološke analize pokazuju samo Citomegalo virus u Igg-u 1500 jed.
Radjen holter monitoring - u redu
Prva ergometrija - u redu, osim blage hipertenzivne reakcije na napor.
Druga erometrija - u redu , osim u EKG-u pri opterećenju od 125 W registrovane pojedinačne VES. Nije registrovano smanjenje koronarne rezerve

Radjena 19.11.2004 skopija pluća i stomaka:
Izražena hilobrohijalna šara sa pločastom atelektazom levo bazalno Drugih radioloških problema nema.
Gastroduod nitis
Nema znakova za H.H., izraženi nabori, veći sloj inetrmedijarne tečnosti, kratkotrajni spazam bulbusa i izraženo Bicshotovo jastuče

Radjen i OGTT test
Glukoza 4.0
nakon 30min. 7,0
1sat 5,2
2.sat 6.6
3. sat 3.6
5. sat 4,0

Osnovni neurološki pregledi u redu, mada je preporučena magnetna rezonasa
Psihijatrijski pregledi : anksiozno stanje.

Na više ponovljenih analazi krvi
i dalje uvećani holesterol, trigliceridi i bilirubin.
Poslednja analiza HOL-6.64; HDL 1.12;LDL 4.37; UKUPNI BILIRUBIN 26.8

Svakodnevna malaksalost, pritisak u temenom delu glavi ne prestaje, tahikardije i povremene esktrasistole(od kojih se najviše plašim) uvdodime u neke bespomoćne sfere. Molim Vas uputite me kome dalje da se obratim. Više ne mogu da se borim.

Od terapije uzimam Sortis 10mg uveče i Lorazepam 1+1+2.
Bezgranično zhvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 21, 2005 11:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jan 16, 2005 12:04 am
Postovi: 69
Sto se tice srca ocigledno da tu nema velikih problema , osim, povecane masnoce u krvi koju resavate lekovima, ubrzan rad srca i ekstrasistole na testu opterecenja nisu pokazale znacajnost i vi to resavate betablokatorima , mislim da treba da ispitate jetru kod hepatologa zbog povecanog bilirubina i transaminaza. U slucaju da i tu bude negativan odgovor vase tegeobe su psihogene prirode.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: