Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2015 9:48 am
Postovi: 17
Evo, i ja da podijelim svoja iskustva sa fimozom i operacijom- cirkumcizijom.
Negdje sam već na nekoj temi postavio ovo, ali rekoh možda bolje da otvorim kao novu temu da bude preglednije :wink:

Najprije da kazem nesto o sebi. Imam 17ipo godina i prije mjesec dana(19.08.2015) mi je odrađena cirkumcizija(obrezivanje) koje je predstavljalo jedini nacin rješenja problema sa fimozom. Za ovaj problem sam saznao još sa 13,14 godina ali sam se izuzetno plašio same operacije i načuo da to može samo da se riješi do 18e godine. U startu da vam kažem, vjerovatno su mnogi od vas već čuli ili će pročitati za vježbe rastezanja. Nemojte biti naivni, te vježbe su suviše lake, a urolozi ih ne preporučujuu, jer mogu da dovedu do parafimoze(ukucajte na google images parafimoza, i neće vam pasti na pamet da ih radite). Kada je došlo vrijeme, sa svojih evo 17ipo godina, ljetos sam odlučio da je vrijeme za ooperaciju.

Mnogi se stide u početku da kažu svojoj porodici, ali stvarno nema potrebe za tim. U pitanju je zdravstveni problem, imaćete potpunu podršku od njih!

Prvo je prošlo nekoliko dana vrzmanja sa uputima, pregledima itd, da preskočim to. Dobio sam izuzetno stručnog i prijatnog urologa, i sestre i svi su bili ljubazni(Inače sam morao da idem u drugi grad, jer u kliničkom centru u mom gradu nisu imali EKT aparat, a navodno je to najveći KBC u CG,a inače svi neljubazni). U uputu mi je pisala frenulotomija. Urolog mi je to odradio i trajalo je svega 2 minuta, imate 2 konca potpuno lagano, to je zahvat samo zapravo. Međutim, urolog je utvrdio da to nije dovoljno u startu i zakazao cirkumciziju za 5 dana.

Došao je i moj čuveni 19.08.2015. U startu vam preporučujem da budete što više opušteni pred operaciju, biće vam lakše.Operacija se radi u lokalnoj aneseziji, trajala je možda nekiih 25minuta. Ne boli, možda inekcija ipak boli malo tj anesteija, ali to je samo na sekund. Dalje nema bolova, ali ima nelagodnosti. Ponavljam, trduite se da ne mislite o tome i dišite.Operacija se završila i ništa me nije boljelo nakon toga(bar ne prvih 1-2h).Dobio sam otpusnu listu, urolog mi pripisao cefaleksin 2x2 i zakazao previjanje za dva dana.

Prva dva dana nakon operacije nisu nimalo laka. Budite spremni na to. Prvi dan sam imao užasne iritacije kući, ali tako mora. Zbog opuštanja anestezije i zategnue gaze, mokraća mi se zadržavala dosta, pa sam sve po malo mokrio i na svakih 30min. Uveče sam napokon zaspao, eh da sam bar normalno spavao. Noćne erekcije su me ubijale na svakih 1-2h, ali čim se probudite smiri se ubrzo sve. Drugi dan je bio sličan prvom, ali ope za nijansu lakši, jer mokrio normalno. Treći dan sam otišao na previjanje i urolog mi je rekao da je to sve moralo tako jednostavno, gazu mi je ta dva dana zategao jače da ne bi došlo do krvi i sl. Posle toga bilo je lakše, ali su iritacije i noćne erekcije se nastavile. Mada su nocne erekcije prestale nakon 3-5 noći. Peti dan mi je skinuta gaza, i rekao mi je da nastavim sve normalno i zakazao za 25 dana kontrolu i skidanje konaca. Za odnose mi je rekao ni slučajno ! Iritacije su se nastavile, ali možda još nekih 4-5 dana, svakim danom sve blaže i blaže(možda sam čak 2-3 dana od tih 10 hodao kao patka iz navike :D).

Nakon 8 dana od operacije sam bio kao nov. Tu su jedino bili konci, iritacije su prestale jer sam odmah u staru počeo prvog dana da nosim bokserice i sorts(da bi se osjetljivost što prije smanjila), a spavao sam go. Nisam čak ni evo mjesec dana mastrubirao, to sam zaboravio da pitam urologa, ali pročtao sam da ne preporučuju dok se konci ne skinu.

Danas je mjesec dana tačno, i sjutradan idem kod urologa da mi skine konce i za 4 dana ekskurzija! Napokon, nakon onih 8 dana sam sve normalno radio, ništa osjećao nisam, jedino što nisam mastrubirao, ali izdrži se i to nekako. Javio se ponekad mali gnoj, i dvije krasice(koje više liče na ranice male) one otpadnu zajedno sa koncem na kojem su izrasle. To jednosavno tako mora. Inače mi je urolog rekao da nikad nije imao bolji slučaj od mene.

To bi bilo to. Zelim sreću svima što idu na operaciju, u suštini nije ništa strašno :) Javite mi se slobodno porukom, ako vas zanima više, mogu vam tamo dai fb link :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 3:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
kazi mi dokle ti je sekao kozicu, visak kozice koja je ostala, jel ti dodje do glavica, ja sma isto pre 3 meseca imao cirkumizaciju... nije hteo vise kozice da sece da mi ne bi narusio erekciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 5:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
meni je urolog to odradio u opstoj anesteziji, nisam imao nikakav strah niti tremu pred operaciju , ne znam zbog cega bi se neko plasio? ali ja nisam imao fimozu, isao sam radi higijenskih razloga, rekao skidaj mi to aman covece... zakazao operaciju, uspavao, zarvsio... posle operacije nikakve bolove nisam imao niti nikakvu iritaciju, kao sto kazem radjena mi je postodjena cirkumizacija... odstranio je visak kozice, tacno da mi ostala kozica dodje do glavica... dalje nije hteo kao sto kazem da mi ne bi narusio erekciju, to se ne radi kad si odrastao, ili ako bas sam insisitras, to ameri furaju zove se tight circumcision... skine ti nekih 70% koze... ali to se radi dok si mali, pa ni ne osetis razliku, kada bi ti odstranio vise, imao bi zesci problem, zato kod starijih skinu kozu samo da je glavic odkriven.... ili kao sto kazem ako zahtevas na ovaj fazon onda si jbao cvorka ovo ti je americki stil

u opustenom stanju, ovde mi se cini jedno 60% da je skinuo, zato te pitam kako ti je radio?

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
inace nije moja slika, na netu sam nasao, jel ti je radio ovakvu cirkumizaciju kao na toj slici ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Ned Sep 20, 2015 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
znaci to ti je ta uska cirkumizacija

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Pon Sep 21, 2015 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2015 9:48 am
Postovi: 17
Uh, mislim da je ovo previse? Mislim da mi nije skroz ovako, kozica mi je ja mislim skinut do prstena, tj ide prsten onaj na dnu glansa pa kozica. Upravo sam prije 30min skinuo konce, ostavio mi je jedan samo da sam padne tusiranjem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cirkumcizija(Obrezivanje) - Iskustvo
PostPoslato: Pon Sep 21, 2015 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
pa da, i meni je isto kao i tebi, kad su u pitanju stariji muskarci, uvek je dilema, koliko odseci, kad si beba lakse je... i onda dobijes tu usku cirkumizaciju.. recimo u ameirici kada se musko dete rodi, odmah pitaju roditelje hocete da izvrsimo intervenciju ili ne ...ja sam imao pocetkom jula operaciju vec 4 meseca od operacije, rana zarasta od 10 do 15 dana... a potpuni pogodak se vidi nakon 6 meseci do godinu dana ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: